bugün

Ankara Üniversitesi (bkz: DTCF)Sosyoloji Bölüm başkanı değerli akademisyen, Prof.Dr., yıllardır (yaklaşık 10-15 tam bilemiyorum) bölüm başkanlığı görevini sürdürmektedir. Sosyoloji alanında birçok yayına, araştırmaya imza atan bu değerli hocamız, ince eleyip sık dokuyan bir yapıya sahip olması ile tanınır. 1951 doğumlu, evli ve bir çocuk sahibidir.
erkekleri ziyadesiyle çok seven sinirli olduğunda ise genelde kız öğrencilerden hırsını alan psikolojik durumuna göre derste çalıştınız mı diyerekten defterleri kontrol eden sınavların eğitim sisteminde çok önemli olduğunu düşünen sevgili sosyolog prof.
ulkenin en saglam sosyoloji akademisyenidir desek sallamis olmayiz. ayar almayan ama feci ayar veren hocalardan. ukaladir, ama kendisinde ki ukalalik ferhan sensoy ukalaligidir, yani hakkidir. verdigi egitimin meyvesini ister, saglam bir egitim verdigi icinde ogrencileri hafiften surundurur. disiplinlidir, yeri geldigi noktada giciktir, kildir, bazi bazi anlayissizdir. sosyoloji, sosyoloji icindir degildir aytul hoca icin, sosyoloji toplum icindir. yaptigi pek cok calismada bunu destekler niteliktedir.
ogrencisi olmak ister miyim? valla, rahatim iyi be hocam. hic bozmayalim bu rehaveti. surunen ogrencilere el salliyorum. *

(bkz: dtcf)
Soyadının kişinin hüviyeti olduğunu defaeten kanıtlayan kişizade ve akademik kazazede.
soyadının aytül kezzapoğlu olarak değiştirilmesi gereken, dersini 8-9 kişi topluca alarak badireyi bu şekilde atlatmaya karar verdiğimiz hoca kişisi. zira kendisinden ders almadan mezun olamıyorsunuz, yazısız kurallar gereği. bu dönem enstitü müdürlüğünü bırakmış olması yani tüm gücüyle derslere yardırabilecek olması da bizim şanssızlığımız amk.