bugün

illa bir şeyi ayıracaklarsa doğu'yu batıdan değil de, istanbul'u komplesinden kısmen ayırıp vatikan, monaco gibi bir statüye getirip ab'ye girmesini sağlamalarının daha mantıklı olacağı türklerdir.

istanbul'un kendine gelmesi için iç ve dış göçün acil bitmesi lazım.

güzelim tarihi yarımada kan ağlıyor.

hayır, eskiden bir tek iç göç vardı, göz görmedi gönül katlandı falan da afgan, suriyeli, özbek, çeçen... aklına ne gelirse doldu.

yarın öbür gün bir iç tehlike olsa bunlar büyük dert olacak.

terör sempatizanlarının da aralarına karışması ayrı dert.

(bkz: abdulkadir masharipov)

önce istanbul'u bunlardan kurtaralım, kürtlerle barışılır zaten.
Arbutus unedo ile bu konuyu 6-7 yıl önce hararetli şekilde tartıştığımız oldu. Ben ayrılıkçı Türkler olayına şiddetle karşı çıkıyordum. Başlığı 2 gündür takip ediyorum yine kısır bir tartışma oluyor. Arbutus unedo böyle düşünüyor ve çeşitli argümanlar ile düşüncesini destekliyor.

Bana kalırsa olacak olan zaten bu. Türkiye önce birleşip sonra ayrılacak. Otonom/özerk yönetim ve sonrası bağımsızlık olacak. Ben ayrılıkçı Türkler başlığında unedo ya karşı çıkarken de bunu söylüyordum şimdide söylüyorum. Türkiye nin bütün olarak kalması imkansız.

AKP hükümetinin 17 yılda getirdiği noktada bu zaten. Devlet devlete düşman olmuş millet millete. Hangi birlikten hangi toprak bütünlüğünden bahsediyoruz?

Bir batılı Hakkari de Van da Şırnak ta yaşamayı asla düşlemiyor oradaki izmir i istanbul u düşlüyor oralarda yaşamak istiyor. istanbullu Bursalı izmirli asla gitmediğin gitmek istemediğin yerler için çok iddialı konuşma.

diyarbakırlı arkadaş eski saldırayterk isimli arkadaş mı merak ettim. Onunda fikirlerine saygı duyuyorum ama geçerliliği kalmadı.

Selamlar.
sürekli ayrılacağız deyip ayrılmayan kolpacılar hepsi, sallamayın.
Güneydoğu için hiç kan dökülmemişmiş. Ulan siz nasıl utanmaz kansızlarsınız? Bu kadar şehidin olduğu topraklarda utanmadan türküm diye geziyorsunuz? Ayrılıkçı türk ne lan kafanıza sokuyum sizin. Bu ülkede ne kadar ayrılıkçı varsa orostopoldur ve kapı oradadır. Ayrılan ayrılsın laf yapmasın internet köşelerinde.
Hiçbir kimseye bir karış yok, bu ülkenin evlatları sağ oldukça. Kafanıza sokun orostopollar.
(#43202411)

10 senedir ülkeye doldurduğunuz Suriye'den gelen Araplar,Ermeniler isteyecek doğu Anadolu'da ne hikmetse ermenilerden kalma bazı kiliseler restorasyona açıldı senede bir kere bile olsa ritüel yapılıyor sürgün yiyip de gelmeye götü yemeyen Ermenilerin torunları da geldi Suriye'den bir ülke nüfusu insanı da içeri soktunuz Osmanlı halleriyle ama tek farkı bu Osmanlı sadece Türkiye sınırları içinde Osmanlı.
(#43202388)

Kürtler Osmanlı tarafına geçmeden önce batı iran'da günümüz Kürdistan,kirmanşah eyaletlerini kapsayan divan-ı lügat'it türk'de de adı geçen Kürdistan adlı yerde yaşıyorlardı bu Kürdistan hewallerin gösterdiği gibi bir ucu Azerbaycan'da bir ucu Suriye'de olan bir yer değil batı iran'da güney Azerbaycan ile luristan eyaleti arasında ufak bir bölgedir ismail şah'da Sünni oldukları için Kürt aşiretlerini sürgün etmeye,katletmeye başlayınca bir kısmı soluğu Anadolu'da akıyor (Anadolu'ya gelmeyeni de Afganistan'a gitti lakin hiçbiri Kürtçe'yi muhafaza edemedi ayrıca yine iran'a bağlı Türkmenistan sınırındaki kuzey Horasan eyaleti de Kürtlerden oluşur) Osmanlı öncesi beyliklerde halk içerisinde kürtlerin adı dahi geçmez Marco Polo seyahatnamesinde kuzey ırak'ın dağlık alanlarında birkaç aşiret yaşadığı bunların da devlet olmaktan çok uzak hırçın, kavgacı ve hırsızlıkla geçinen bir grup olduğunu yazar öyle Türkler Anadolu'ya gelince güneydoğu kürttü biz öyle aldık gibi bir konu söz konusu değil daha Diyarbakır bile 1950 lerde anca kürtlesti zaten uzun Hasan'ın şehri olarak geçer

Türklerden önce güneydoğu'da kim vardı diye soran olursa da yahudi,süryani gibi halklar vardı

Merak etme Osmanlıcı bak dişimize kan değdi kafasında bir adam değilim ama en azından güneydoğu ve doğunun hewallerin anlattığı gibi kadim Kürt yurdu sanmıyorum.
Karşıdaki arkadaş okuduğunu mu anlamıyor yoksa zihinsel problem mi var hakikatten merak ettim halbu ki açık açık yazıyorum

Diyoruz ki neo-osmanlıcı değiliz adam hala kara murat, Malkoçoğlu diyor termodinamik felan anlatmış bir de yarım sayfa konuyla alakası yok

Bölünmenin Kürdistan ile sınırı yok dedik örnek olarak da imparatorluk bünyesinde domino etkisi yaratan Sırp ve Yunan isyanı örneğini verdik güya bir de benim lafımla bana kinaye kasmış Türkiye bölünürse değil 2 en az 5 parçaya bölünür

1) Kürtlere toprağı verdin Kürdistan oldu mu

2)bunu gören Arap nüfus istanbul'da özerk bir yönetim sistemi istedi mi

3)dinci kesim ile laik kesim birbirine girdi mi

4)iç anadolu ve Karadeniz bir tarafa ege,Akdeniz,Marmara bir tarafa gitti mi

5)Karadenizli hemşolar kendinden başka kimseyi tutmaz onlar da iç anadolu ile bölündü mü

6)bu olayı gören okyanus ötesindeki abiler demokrasi getirmeye geldi mi

7)hali hazırda adalara çökmüş yunan'ın iştahı iyice kabardı mı (nasıl Suriye karışınca bizimkiler Osmanlı kurmaya çalıştı onlar da bizans için denerler bir şansını)

Daha da maddeler halinde gider bu

Neyse aynı şeyi bir daha yazmıyorum Kürtlere ver kardeşim toprağı sen sonra israil gibi tepene çökünce mülteci olarak soluğu pazarkule sınır kapısında alırsın hoş Yunan bizim kadar mal değil almaz seni dediklerimi de o zaman anlarsın Ortadoğu'da bölünmenin ne demek olduğunu ırak örneği ortada bölündüler şu an nezih bir Ortadoğu ülkesi oldular feyz alın

Edit: Aynı devlet Çorum'da elektrik kaçıran olduğu zaman ortalığın anasını sikiyor aynısını güneydoğu'da yapamayacakmış? Bir şey yapılamayacağı için değil de 1 oy için bile ruhunu satacak adamlar yönettiği için olmasın aynı devlet yeri gelince sur'da ortalığı dümdüz ediyor da şimdi bir şey yapamayacak mıymış toplanan paralar seçim propagandasına gittiği kadar teröre mücadeleye gitse ne olurdu acaba? Mit'de hiç sağlam adam var mı PKK'nın ekonomik kaynağı uyuşturucu dağıtım şebekelerine kaç kere yılda operasyon yapılmış?

Bu soruları sormadan bölününce kurtulacağını zanneder tabi bir de bizim vatandaşımız bir şey yapamayız deyip toprak verince sorgusuz sualsiz vatandaşlıktan çıkarmaktan bahsediyor sebebi de adamların Kürt olması çöktü mü tepene dünya devletleri uğraş dur sonra

Aman neyse canım bu pek zeki arkadaş düşünmüştür bunların da bir çözümünü iq level 3500 maşallah brainiac gibi adam

Edit 2: Osmanlı meşe palamudu satarken diğerleri bilmem ne satıyormuş su an Türkiye olarak paranın amına koyuyorsun zaten o kadar zenginiz ki devlet azıcık bağış at be diye günde 3 kere sms atıyor.
"ben de aynı şeyi soruyorum ya işte.. niye yapmıyor?"

Bende cevap veriyorum işte yıllardır yeşil kartla, kaçak elektriklere göz yumarak, şımartarak adamlar Güneydoğu'da silme iktidar oldu ne zaman Sevgili kavgası oldu Diyarbakır, batman,siirt, Şırnak,hakkari,van,kars, ığdır HDP iken (kaldı ki Iğdır'da HDP ve MHP baş başa çok ufak bir farkla kaybetmiş) yani sen baştaki Amerikan destekli imamı indirmeden ülkeyi şehir şehir bölsen de boş HDP şimdi versin nefessiz görüşürler

"bak burasını hiç anlamadım işte..
benim de 1 oyum var kürdün de 1 oyu var..
demek ki mesele oy meselesi değil.. başka işler de var işin içinde.."

Senin laik olduğunu tahmin ediyorum laik olan senin oyunu alma şansları yok Kürtlerin var

"devletin cizre'yi ve suru eskisinden çok daha lüks bir şekilde tekrar inşa ettiğinden habersizsin galiba..
https://www.milliyet.com....-7-merkez-hamlesi-2310733
faturayı kim ödedi biliyor musun?
sürpriiizzz... sen ödedin..

kürtlerle aynı ülkede yaşadığımız müddetçe bu faturaları ödememek gibi bir seçeneğimiz yok, onu bilesin..."

işte konu yine aynı yere geliyor sur ve cizre'ye zamanında aynı adamlar türk askeri gözetiminde soktu sonra aynı adamlar dümdüz etme emri verdi sonra gidip imar etti neden çünkü (m)adamlar hain terör çözülemeyecek bir sorun değildir bizi yönettiği söylenen vampirlerin kendi çıkarı için beslediği bir sorundur.
O da basit işte Türkler şu an nüfusa oranlar 65 milyona yakınlar ama bölünmüş durumdalar bir kısmı akp bir kısmı Chp bir kısmı saadet vs diye

Kürtler artık Ortadoğulu ondan mı bilmiyorum bir aşiret beyi bir tarikat şeyhi ne derse aksini iddia etmeden onu yapan bir kitle robot sürüsü gibi yani adamların senin oyunu alması için gerçekten proje yapması gerekirken onlarda sadece aşiret ağasını, şeyhi beslemesi yetiyor.
Kürtler ilk milliyetçi isyanını zaten Koçgiri isyanı ile yaptılar 1950-1990 arası değil tee 1800 lere kadar giden bir olaydır okumuş Kürtlerin bir kısmı o dönem Osmanlı toprağı olan Lübnan'da hoybun cemiyeti kurmuştur hatta Kürt devleti kurmak için

Sonra Kürt teali cemiyeti var çok enteresandır azınlıkların kurduğu değil de Türklerin kurduğu zararlı cemiyetlerden olarak kabul edilir sebebini ben de bilmem

Simdii türk devleti neden bu konunun üzerine gitmiyor

1)ona askeri güç denmez militan denir asker farklı militan farklı kavramlar adı üzerinde terör örgütü bomba patlatacak bunu ira da yapıyordu zamanında Londra'da ingilizler bitirdiler lakin ingilizler karşılarında birleşik krallığa bağlı"kuzey irlanda" devleti olmasına rağmen ira örgütünü bir ordu olarak görmediler senin aksine

Terör örgütü bellidir eğitimli militanı azdır maksimum 1000-1500 kişiye çıkar bunlar da orayı burayı kundaklar eylem yapar sen de bunları engellemek için istihbarat teşkilatını,jitem tarzı kuruluşları kullanırsın burada kürdün istanbul'un, Ankara'nın göbeğinde bomba patlatması senin gücün olmadığı için değil milli istihbarat teşkilatının badem bıyıklı dolması eh haliyle bu badem bıyıklılar istihbarat öğrenmeye çalışıp iş yapacağı yerde tüm gün ofiste counter-strike,left 4 dead,point blank atınca bir sikten haberleri de olmuyor

Kısa kesecek olursam sen bu istihbarat teşkilatıyla doğuyu kürde bıraksan dahi bir sikimden haberin olmayacağı için adam çok rahat sınırından girip o bombayı yine patlatır mossad gibi bir kurumun varlığına rağmen filistinli arada gelip gelip israil askeri mangalarına,taburlarına pusu kurabiliyor sen bir de bizdeki badem bıyıklarla gör olayı

2)PKK ile senelerdir çatışıyorsun 20 senedir ekonomin zaten patates şu an zaten dibi görüyor o bokistan kurulursa bir de tazminat öderiz üstüne hani sen diyorsun ya ırak elektriği bizden alıyor diye sanki bağımsız olursa o elektriği beleşe alamayacaklar yine alacaklar yani yönetici basiretsiz olunca yapacak bir şey yok malesef yine bizim müteahhitler mutlu olsun oraya iki konut diksin iki AVM çıksın diye elektriği de suyu da beleşe verirler merak etme

3)Kürtler birlik felan değil bize her ne kadar yansımasa da kuzey Irak'ta dinci Kürtler ile marksist, milliyetçi vs Kürtler birbirine giriyor daha 3 sene önce meclisi basıp birbirlerini katletmişlerdi aynısı Türkiye Kürtlerinde de geçerli

Türkler birlik değil demişsin eğer acil bir durumda ülkesi için bir şeyi bırakıp birlik olamıyorsa bu millet eninde sonunda perişan olur zaten en fazla süreci uzatırız

Yani devlet Kürtlerden korkmuyor baştaki cebini düşünen adamlar ülke bölünmüş mü ekonomi paramparça olmuş mu halk ne durumda sikinde değil daha 5 yıl öncesine kadar bunlarla sarmaş dolaş olanlar bugün Türkçülüğü parselledi yarın yine kol kola girer klasik sevgili kavgası bu iki varoş çifti ortadan kaldırmadan şehir şehir bölsen de boş yoksa Sri lanka'nın Tamil kaplanlarına karşı yaptığını yapamıyorsa bir devlet zaten yıkılsın amına koyim

işte Kürtler şu an bu konuma barış değil savaşla geldikleri için sen de tekrardan savaşla indirebilirsin yoksa istediğin kadar böl yine bir şey değişmeyecek amerikan üslerinin dolduğu ikidebir sınırını taciz eden başına diplomatik bela olacak bir bokistan ile uğraşır durursun.
"kelimelere takılmayalım lütfen.. sonuç olarak senin ağır silahlarla korunan askeri karakollarını basıp sana 30-40 kayıp verdirebilen, cizre'de ve sur'da senin orduna 10 ay boyunca direnebilen bir hareketten bahsediyoruz..
işin sadece askeri yönü de yok. adamlar türk ordusu gibi muazzam bir güce direnebilecek olan organizasyonu kurabilmişler.. finansal altyapı, silah temini, ikmal, uluslararası ilişkiler, istihbarat, propaganda... hepsini tıkır tıkır yürütebilecek kadar becerikliler..
vee, arkalarında neredeyse yüzde üzlük bir halk desteği var.. görmemek için kör olmak lazım.."

Bunların cevabını zaten yukarıda verdim lakin bir noktaya takıldım türk ordusu öyle zannedildiği kadar muazzam bir güç değil malesef en azından son 15 senedir değil aslında hepsi sıra ile gerçekleşti ilk başta bizim potamyalı imam Jitem gibi bölgede kontra-gerilla görevi gören kuruluşları lağvetti (diyeceksin ki imamdan önce zaten lagvedildi doğru ama alttan alttan bölgede hala etkisini sürdürüyordu Jitem) orada bölgeyi tanıyan askerleri hep batıya siktiriboktan masa başı görevlere attı batıdaki bölgeyi tanımayan da nispeten acemileri doğuya gönderdi haliyle hiçbir şey yapamadılar sonrasında bizim imamın etkisini artırdığı yıllar Ergenekon davası ile Orduda ne kadar Türkçü subay ve komutan varsa hepsini içeri atıp yine iş bilmez badem bıyıkları istihbarat teşkilatında olduğu gibi oralara da doldurdu doğal olarak yine bir sikten haberi olmayan adamlar askeriyede olunca sonuç da kaçınılmaz oldu bak aynısı polis teşkilatı için de geçerli doğal olarak bu kadar iş bilmez şahıs yönetimi alınca değil teröristin etkinliği vampirlerin etkinliği bile artar

"bu pek doğru değil.. ira=irish republican army=irlanda kurtuluş ordusu..

kaldı ki ira hiç br zaman pkk'nın askeri gücüne ulaşamadı.. öldürdüğü ingiliz sayısı en fazla bir kaç yüzdür.. buna karşın akıllı ingilizler işin nereye doğru gittiğini gördüler. irlandalılar 1919'da isyan ettiler, ingilizler 1921 de irlanda'nın bağımsızlığını tanıdılar.. sadece ingiltere'nin bir parçası olarak kalmak isteyen kuzey doğu irlanda'yı tuttular.."

irlanda bir bütün olarak tarihte hiçbir zaman birleşik krallığa tam anlamıyla bağlanmadı zaten irlandalılar katolik, ingilizler Protestan olduklarını için zor benim bahsettiğim kuzey irlanda onların da zaten PKK kadar genişlemesi imkansız çünkü uğraştıkları devlet birleşik krallık zaten PKK'nın baş destekçilerinden biri ingiltere haliyle adamlar da bizim gibi çıkarını değil önce vatanını düşündüğü için dışarıdan biri yardım yapacak olsa bile ebelerini sikecek potansiyel var

"yani sana göre her şey basiretsiz yoneticilerden, ihmalden, içimizdeki hainlerden, amerikan ajanlarından, masonlardan filan kaynakanıyor.. onlar olmasa kürt sorunu 35 saniye içinde çözmek mümkün.. kürtlere şöyle çok sıkı bir "...höööyyyyyttt.." çeksek iş bitecek..."

Mason diye ajan diye sayıklamadan önce bir otur soluklan yeğenim ihmal değilde,ihanet değil de neyden olmuş bunları çözüm süreci zamanında destekleyen imam değil miydi bunlar oradaki HDP belediyeleri ile yollara beraber mayın döşemedi mi? O hdp'yi meclise kim soktu peki?

PKK'nın esas gelir kaynaklarından biri uyuşturucu ticareti sokakta satan torbacıyı yakalamak dışında nasıl bir mücadele edildi?

Yakalanan militanları hapishanede beslemek yerine kaç tane caydırıcı cezalar verildi? Bunlara bir üstte yazdıklarımı da ekleyebiliriz Habur rezaletleri, türk askerine gül tutturan adamlar besleyip büyümesine neden olmadı da kendi kendine büyü yaparak büyüdüler herhalde

"ermenilerle bölündük, gayet rahatız hiç sorun yok...
yunanlılarla bölündük.. gayet rahatız, hiç sorun yok..
bulgarlarla bölündük.. gayet rahatız, hiç sorun yok.."

Harbi mi rahat mısın gerçekten o Ermeniler daha geçenlerde doğu Türkiye'ye batı Ermenistan diyerek başkan atadı,tazminat diye kafamızı sikmeleri de cabası eline fırsat geçince sence bu adam rus desteğiyle yine sana saldırmaya çalışmayacak mı?

Yunanlar bak en çok bunları severim adaları ne yapacağız (bak onlar da imam döneminde devredildi) hala kola şişleri altına Konstantinopoli yazan adamlar bunlar ve altın Şafak partisi meclise çoktan girdi bu adamların rahat durduğu nereden çıktı

Bulgarlar ile sorun yok tabi çünkü adamların ne türkiye topraklarında gözü var ne de Osmanlı dönemi hariç tarihi bir düşmanlıkları zaten adamlar kendi genç nüfusunu elinde tutmakla meşgul Avrupa Birliği üyesi olunca hepsi batı Avrupa ülkelerine göçtü

Amerika'nın derdi zaten yerleşmek değil yoksa incirlik de bile var adamın derdi bir bokistan kurup bölgede kendisine rakip olabilecek devletleri (Türkiye, iran,suriye, ırak hatta Azerbaycan) zayıflatmak ve petrolü yok pahasına kekolardan almak derdi petrol olmasa bile karşısında rakip istemiyor güçlü bir devlet olarak ABD'nin bir de öyle bir tarafı var

Daha çok şey yazarım da bu konu hakkında hem sıkıldım hem yordu.
Süryani,ermeni,asur,Arap, türk dönmesi Kürtlerin uğramaması gereken başlık sizin sikimsonik fikirleriniz çok da mühim değil.
"kekolar 15 sene önce de 40 şehitli karakol baskınları yapıyorlardı...
atatürk döneminde de yapıyorlardı...
özal döneminde de yapıyorlardı...
kürt isyanı ideolojik bir iştir.. kekolara karşı kazanabileceğimiz askeri zaferler geçicidir.. çok üstlerine gidilirse sinerler, beklerler, zayıflık gördükleri anda tekrar saldırırlar..."

Atatürk zamanında dersim isyanı adıyla yaptılar sonra mağaralara saklanmak zorunda kaldılar zaten mesele orayı gevşetmemek jitem gibi kuruluşların önemini o sebepten dolayı anlattım kontra-gerilla olmadan terör örgütleri ile mücadele edemezsin haliyle Jitem de bitirilince yukarıda da yazdığım gibi sonuç bu oluyor

"zannettiğinin aksine 1801'de irlanda tam olarak ingiltere'ye bağlandı ve ingiltere'nin ismi " united kingdom of great britain and ireland" olarak değişti"

Orada mevzu zaten irlanda, iskoçya,Galler ve ingiltere gibi bir çok devletin bir araya gelerek ortak bir "birleşik krallık" kurmaları yani ayrı ayrı devletler birleşiyor gel gelelim o kısa dönem haricinde ingilizler irlandalılar ile hatta iskoçları sayarsak keltler ile araları hiç barışık olmadı ama zaman içerisinde keltleri çok iyi hikaye ettiler

"şu anda ira'nın pkk kadar genişleyememesinin tek sebebi ingilizlerin irlandalıların çoğunluk olduğu her yere 1919'da isyan başlar başlamaz bağımsızlık vermiş olmaları... şu anda isyan edenler kuzey irlanda'daki küçük katolik azınlık.. azınlık oldukları için de pek bir şansları yok.. ama ingiltere irlandalıların çoğunluk olduğu yeri tutmaya kalksaydı şimdi boynuna kadar boka batmıştı.."

Dediğim gibi ufak tefek bazı yerler harici hiçbir irlandalı toprağı tam manada ingiliz yönetimine geçmediği için direk olarak tüm irlanda hakkında yorum yapamıyorum çünkü tüm irlanda ile ingiltere arasındaki dava Türkiye ile Yunanistan'ın birleşseydi ne olurdu tarzı bir şey oluyor kuzey irlanda'da Katolik azınlık isyan ediyor demişsin ama adamların derdi Katolik olmak değil kelt olmak lakin galleri, iskoçları elinde tutan ingiltere tabi ki kuzey irlanda'yı elinde tutacaktır adamların ordu, istihbarat,polis teşkilatları bizimki gibi badem bıyıklı değil üstüne isteyen dilediği gibi ingiltere iç işlerine burnunu sokamıyor en basitinden ülkelerinde eylem yapan islamcı terör örgütü mensuplarını sorgusuz sualsiz indiriyor bizimkiler de PKK'lı, IŞiDci yakalayınca Hatay'da ki hastanelerde tedavi ediyor fark bu

Bulgarların zaten bizimle özel bir dertleri yok ama sen Ermenilerin tehcir edilmeyip de Anadolu'da çok olsaydı o zaman gör nasıl sorun çıkarmıyorlar Ermenilerin sorun çıkarmama sebebi suriye, Lübnan, Ürdün'e techir edildiği içindir Yunanlar da 6-7 Eylül'de gittikleri içindir agos gazetesinde yazanlar belli sayıları çok olsa bir de o zaman görürdük ne biçim sorun çıkarıyorlar en basitinden adamlar bilenmiş bekliyor bile bundan büyük tehlike mi var.
Bu kadar korkmayın lan. Kürtlerin çoğu Türkiye'de olmaktan asla vazgeçmez yeter ki devletin desteğini arkalarında görsünler. Azınlık bir kısmı varıyla yoğuyla isyan etti, devlette Diyarbakır'ı mezar etti gördüler güçlerini. Özetle, kürtler tehdit değildir, sen güçlü isen tabi yoksa güçlü olan kapar.
"ya kardeşim senle tartışmak sabunu sıkmak gibi..."

Kardeşim karışık yazmıyorum devletin devlet olduğu zamanlarda dersim isyanı, Zilan isyanı,şeyh said isyanı gibi Kürtlerin çıkardığı olaylar vardı gidip başarılı bir şekilde bastırdılar ne zaman yönetime okyanus ötesindeki bazı abilerin desteğiyle bazı gruplar geçmeye başladı bunlar yine kudurdu benim söylediğim bu yoksa taocu felsefe anlatmıyorum

ingiltere konusunda ise ingilizlerin hindistan,filipinler, mısır,arabistan, güney çin,burma vs yi sömürmesi ile irlanda'yı kendine bağlaması aynı şey değil irlanda zaten bir krallık olarak birleşik krallığa bağlandı Sovyetler Birliği çatısı altında ruslarla Ukraynalılar gibi sonra hepsi kendi yoluna gittiler adamlar Hindistan'da ise doğu hindistan şirketi adında bir şey kuruyor ikisi aynı şeyler değiller .
ayrılıkçı türk tanımı "yalancı imam", "kominist patron", sessiz çığlık gibi bir oksimorondur. türkler tarihleri boyunca hep devlet kuran , devleti kurarken başka bir devletten ayrılarak değil savaşlar ve göçler nedeniyle devlet yıkıp devlet kuran ve küçük azınlıklar dışında boyunduruk, esaret altında kalmayan bir millet olduğu için. bir devletin esaretinde kalıp orada başkaldırıp, ayrılıkçı davranıp yediği kaba tüküren başka halkalar gibi hiç olmamıştır. kurduğu devletler hatta imparatorluklar kullanılan hatalı tabire rağmen hiç bir zaman emperyal olmamış, azınlık haklarına dikkat edilmiş ve sahip olduğu topraklarda sömürgeci bir anlayış olmamıştır.
"aynı isyanlar aynı yerlerde aynı adamlar tarafından 30 sene sonra tekrar patlatıldığına göre çok da başarılı bastırmamışlar, değil mi?"

Ona bakarsan menemen olayı diye bir olay yaşandı izmir'de dinci bir isyandı hatta divan-ı harp kurulma nedenidir failleri idam edildi edilmeyen sürgün edildi lakin Mustafa kemal öldükten sonra dinciler olduğu gibi geri geldi burada mevzu isyan çıkmasını bekleyip gidip bastırmak değildir isyanı bastırdıktan sonra devamında isyan çıkaranları sindirmek ve yok etmek önemlidir

ingilizlerle alakalı kısımlara cevap yazmayacağım çünkü konu ingilizler değil burada mevzu da zaten doğu ve güneydoğunun Türkiye'nin sömürgesi değil toprağı olmasıdır birleşik krallık için hindistan önemli olmayabilir ama kuzey irlanda, iskoçya kritik öneme sahiptir hoş onlar da tam bizimki gibi dönmüyor olaylar ama dediğimi sanırım anlatmışımdır

"-- kekolarla olan ilişkimizde sürekli eksideyiz.. güneydoğu anadoluya sürekli kaynak aktarıyoruz.. bu kaynakları aktarmadığımız gün kekistan batar..."

Tamam işte yönetenler bir oy için göt verecek kıvamda olmasa aktarmazlar misal Osman Pamukoğlu gibi bir adam başta olsa değil yardım yapmayı çıkıntılık yapanın amına kor sorun yine seni yöneten badem bıyıklılardan çıkıyor...

"-- kekistan'ı topraklarımıza katmışız.. bunun doğal sonucu olarak ta kürtlere eşit vatandaşlık vermişiz.. kekeler türk vatandaşlığının getirdiği her haktan yararlanıyorlar.. ama bizi kendi bölgelerine sokmuyorlar.."

Orası hiçbir zaman kekistan olmadı kekistan denilen yer Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetim ile iran'a bağlı bir eyalet normal ülkelerde yöneticiler bir bölgede bir halk olay çıkarıp ülkesinin bölünmesine neden olacak davranışlar sergiliyorsa oranın içinden geçer (örnek Sri Lanka, Fransa-breton, ispanyol-katalan) olay yine dönüp dolaşıp geliyor bizim siyasal islamcılara çok enteresan yahu daha Rizeli imam birlikte gitmiş orada megri megri halay çekmiş imam ne yaparsa cemaat ne yapar söylemeye gerek yok

"--- kekistanın yolunu, barajını, okulunu, hastanesini biz yapıyoruz, elektriğini ve suyunu biz sağlıyoruz.. ama kekeler vergi ödemiyorlar.."

Bunu üç kere yazdın ben de üç kere cevap verdim aynı vergiyi biz vermesek devlet tepemize çöker (hatta Çorum örneği verdim) ama bunlara bir oy uğruna bir şey yapmıyor bizim siyasal islamcılar dedim (hatta onunki De bir oy benimki de bir oy niye ben değil de onlar dedin ben de sen laiksin senin oyunu hiçbir şekilde alamaz ama onların alır dedim...)

"ingilizler bu tarz toplara hayatta girmezler..
bugün kendilerini bizim yerimizde bulsalar kekistan'a tekmeyi ertesi gün basarlar..."

ingilizlerin ülkeye doldurduğu bir dolu Ortadoğulu var bir çoğu radikal islamcı terör örgütü üyesi (cihatçı john'u hatırlayan hatırlar) ama istediği gibi eylem yapamıyor kimse Londra'da çünkü adamlar sorgusuz sualsiz öldürme hakkına sahip aynı şekilde ira da çekiniyor yine aynı sebepten dolayı biz de yakaladığımız militanları infaz etmek yerine hapishanede besleyen adam akıllı hiçbir caydırıcı ceza vermeyen bir iktidara sahibiz.
Eğer ki orgutlenebilirsek 2023 seçimlerini bu şekilde kazanabiliriz ama bizde teskilatcilik yok orgutlenmiyoruz yoksa halkımız bütün partilerden bıkmış durumda.
aslına bakılırsa tam olarak hak vermesem de bir yere kadar katıldığım önerme. gereksiz duygusal davranıyoruz. arkadaşlar kürtlerin yüzde 70'i aşağılık kompleksinden ölüyorlar, devlet kuralım da isterse amerikalılar anamıza bacımıza girsinler kafasındalar.

bu kolay kolay aşılmaz artık. uydurmasyon tarih atımı ile türklerden nefret etmek uğruna yetiştiriyorlar çocuklarını. amerika'nın altına yatmayı başkaları de yapıyor diyerek mübah görüyorlar fakat burası bir devlet ve politik zorunlukları olabilir bunu kaçırıyorlar. adeta koskoca bir topluluk kendini kandırıyor. türk isminden nefret ediyorlar.

kesinlikle ırkçılık karşıtı biriyim. fakat şu açık ki ülkemizdeki kürtlerin yüzde 70'i asıl ırkçılar. ve devlet aklının buna bir çözüm bulması gerek. uygurdan adam mı getirtirsiniz ne yaparsınız bilmiyorum ama devletin bu nüfusu dengelemesi gerekiyor.

tekrarlıyorum bunu ırkçılıktan söylemiyorum, fakat bu insanların çoğu bize ve devlete düşmanlar.
Bir sorum bir tarafı Türk diğer tarafı kürt olanların halı ne olacak?

Mesela benim anne tarafında hem kürtlük hem Türklük var Babam ise bir Türk.
Analı babalı Türk olamadığım için katılamadığım birlik.
türkiye'de kimse soyunu bilmez. çoğu türk dedesinden öncesini tanımaz derken olm böyle bir şey olması için evlatlık olmak lazım en basitinden dede bile gider kendi dedesini anlatır

Bir de soy bilirken ne yapmak lazım hun dönemine kadar takip mi edek.
Oraya beni de yaz kral yerimiz belli olsun. Tehlike açık ve en kısa sürede önlemler alınmalı. Şartlarım hiç bir şey vermeden onlardan ayrılmak. Her karışı bizim buraların, en kötü türkmenleri alıp doğuya yerleştirelim.
(bkz: türkiye türklerindir)
Mevcut iktidar suriyeli,afgan doldururken biz Kürtlerle ayrılalım diyen kişilerdir

Batıyı Suriyelilere, doğu Kürtlere biz de ortada sik gibi dururuz herhalde.
O Brein adlı arkadaşa özelden ulaşamadım ona bir sorum olacak şimdi benim anne tarafında hem kürtlük hem Türklük var Babam ise bir Türk ben Türk müyüm sizin için düşman mıyım yoksa sayın o Brown?