bugün

Kürt düşmanı faşist oluşum.
vay arkadas yukarida ne demis verelim hakkariyi?
sevgili arkadas oncelikle yazdigin cumle hakkariyi verelim beyani ve hatta sarf ettigin diger cumleler
anayasaya gore suc. suc olmasiyla beraber vatana ihanetle yargilanirsin turkiyenin misaki milli sinirlarinin degistirilmesini belirtip ardindan bu dusuncenin tesvikini saglamaya calismissin haberin olsun.

belirli bir zumreye koyun demissinde kendin anayasal suc isliyorsun suan.

2. olarak hakkari dedigin yer 10 numara petrol bolgesi ve enerji kaynagi.
guneydogudaki barajlar olmasa suan taklaya gelirdi ulke

tum bunlarla beraber turkler, amerikalilar, kurtler, israilliler cok aptal orasi icin kapisiyorlar bir siz akillisiniz oyle mi?
Kafayı kürtlerle bozmuş faşist oluşum, Allah'tan Türk halkı bu ağır faşist eğilimlere prim vermiyor yoksa ülke çok fena karışırdı, evet siz kim köpeksiniz ki kürtleri batıdan kovmayı düşünüyorsunuz aklınızdan bile geçirmeyin fena olur.
kafayı kürtlerle falan bozmayan oluşumdur. tek istekleri kürtlerin ve türklerin güzel şekilde ayrılmasıdır. ne asimilasyon, ne katliam, ne terör, ne de savaş istiyoruz. çok denedik beraber olmayı ama olmuyor be. aradan yıllarda geçse, size dünyaları da versek bu ülkeyi sevmeyeceksin bende seni bu yüzden sevmeyeceğim. birbirimizden nefret etmemize gerek yok daha fazla. ne zamandan beri böyle düşünmek faşizm oldu ?

bunun dışında ayrılıkçı türkler diye resmi veya gayri resmi bir birlik yoktur. fakat çok sayıda türk genci böyle düşünmektedir. gün gelip siyasallaşırsak emin olun bir kısım bizi eleştirir, bir kısım ama büyük çoğunluk haklı olduğumuzu bilse de ön yargılarını kıramaz.
"ayrılıkçılığa karşı olanlar habire tung-hulardan, moğollardan, siyenpilerden örnek gösteriyorlar.. bir bugüne gelebilsek??"

Kardeşim saydığın o kavimlerin hiçbiri türk değil

Aynı konuyu da defalarca yazmayacağım.
ayrılıkçılık kürtlere demiyorum apoculara özgü birseydir. türklerin ki fikir ayrılığı olabilir.Ama türklerin ayrı devlet kurma hayalleri yoktur.
araplaşmamış, milliyetçilik gibi bir akıl hastalığına henüz yakalanmamış..

kafası çalışan türklerdir..

ayrılalım ve kendi medeni organizasyonumuzu yapalım diyen türktür..

sarışın kızlara vize veririz, geri kalanlardan ırk bağımsız olarak vize isteriz ve de vermeyiz (keh keh keh).
Doğudan kasıtları sadece güneydoğu ise kendilerine katıldığım Türklerdir. Onlar bizi güneydoğu da istemiyorsa gidenleri öldürüyorlarsa bizde aynı şekilde onları diğer topraklarımızda istememeliyiz. Ülkede eğitim seviyesini düşüren onlar,hırsız onlar, türk ahlak ve aile düzenine aykırı yaşayan onlar, 100 tane çocuk fırtlatan onlar, işsizliği artıran onlar.. malum halktan ayrılmak bizim için daha hayırlı olucak.
osura osura yatarken amaan doğuyu verelim nasıl olsa istanbul gitmez izmir gitmez diyen beyaz türklerdir.. ama bilmiyor ora gidince sıra kendinede gelecek. kürtler toprak alamazlar ama siktir olup gidebilirler örnek vereyim bosna savaşında hırvat bosna bölgesinde yaşayan sırplar kataliniya sırp devleti gibi siktiriboktan bir devlet kurmuşlardı yaşadıkları yerde kafalarına göre hırvat ve boşnak güçlerinin saldırısı ve bmnin bile desteğiyle 1 milyona yakın sırp o bölgeden yaşadıkları yerden siktir edildi 2 gün içinde.. ne toprak alabildiler ne ses çıkarabildiler göt korkusundan can korkusundan kaçtılar bir sığırda gelmiş bu devirde tehcir yapılamaz diyor öyle bir sıkıntılı durum olsun tehciri ağzın açık izlersin sayın amınakoduğum.
Dünya üzerinde 350 milyon türk var ve yeterince ayrıyız zaten. Bir de ayrılık içinde ayrılık tam bir öküzlüktür.

Bu bir tuzak bile olabilir. Ayrılmak yerine tüm türklerle birleşmeye çalışmak lazımdır.
Başlıkta veya bu konunun geçtiği başka başlıklarda konuyla alakalı tutum ve tavırlarım yazılı olarak hala duruyor. Silmiyorum onları.

Ancak zaten bölünmüş olan birşeyi bolmek için veya zaten ayrılmış olan birşeyi tekrar ayırmak için ekstra çabaya gerek yok.

Ata toprağı bırakılmaz şehit kanı şu bu... Aynı cümleleri kurdum defalarca burada arbutus unedo ile de aynı şekilde tartıştım. Dünya değişiyor bizde değişiyoruz. Kosova da şehitlerimiz var yemen de şehitlerimiz var musul da var bulgaristan ve yunanistan da da var bu şehitler.

15 temmuz gecesi ve 16 temmuz sabahı beni değiştirdi. Doğrusunu söylemek gerekirse umurumda bile değil artık. Galiba önceden de umurumda değildi öyleymiş gibi yapıyordum bilemiyorum. Nitekim devlet-millet diye birşey kalmadı dünyada. Bırakmadılar sağolsunlar.

Parayı verince istedikleri gibi hareket edip istedikleri gibi düşündüğüm ve konuştuğum sürece dünyanın çoğu yerinde yaşayabilirim. Ha ben bu ülkenin tiranlarına karşı kötü çocuğum istenmeyen adamım vatandaş olmam bile külfet.

Vatanımdan toprağımdan Vazgeçen ben değilim. Kendine devlet diyen takım elbiseliler.
gene geldik buraya. herhalde başka umut gözükmüyor ufkumuzda. ülkemizde 4 siyasi akım var:

1) muhafazakar liberal siyaset: değişik bir liberal hatta bu aralar eser yok. sürekli gelen geçen bunları kandırıyor. bir bakıyorsun ab diyor sonra dönüyor tekrar yobaz dünyasına. dün terörist bugün milliyetçi takılıyor.

2) kemalist-sosyal demokratlar: üsttekinin seküler yobaz hali oluyor. üstteki terörist sevince milliyetçi, milliyetçi oluncaysa bir anda terörist kesiliyor.

3) milliyetçi kesim: aslında konjektörel olarak iktidara gelmesi gerekirken kendilerinin içine etmeye bayılan bir diğer yobaz oluşum. ülkemizde teröre, hırsıza karşı olması beklenirken bunlardan en çok bu hareket besleniyor.

4) radikal sol terörizmi: anlatmaya gerek yok.

3. kesimin eski mensubu olarak ayrılıkçı türklerden başka hiç bir oluşumun mantıklı bir tez koyamadığı ortadadır. fakat bu ilk 3 gruba ait yobazlar doğal olarak karşı çıkmaktadırlar. 4. kesim mi onların zaten varlığı sürdükçe bu topraklarda huzur ve refah olmayacak.
Bir karış toprak vermeyiz. Tehcir diye bi şey var.
21. yüzyıl, tehcir edilecek 10 milyon....

hayırlı uykular güzel ülkem. bir kaç yüz bin ermeninin tehcir edilmesinin etkisini yüzyıldır atlatamıyoruz şimdide kürtleri mi edelim ?

yoksa batman, van, şırnak gibi şehirleri hayalet şehirlere dönüştürünce ülke mi ihya olacak ?
Şuan başka bir çözüm bulamıyorum toprak kutsaldir savaştık ama mantığımızla hareket ederek yanlış yapmamış oluruz şuan bir tehcir veya soy kırım yapmak tamamen bir hayal ve şuanki duruma karşi oturup izlemeyi desteklemektir.
Kendisi ile çelişen topluluk

Madem o kadar kürdü batıdan doğuya sürebileceksin direk toprak vermeden kuzey ırak a sür niye toprak bölüyorsun

Bir topluluk.
(bkz: Antalya devleti)
(bkz: izmir cumhuriyeti)
(bkz: Sivas hanlığı)
(bkz: Trabzon krallığı)
(bkz: Ankara beyliği)

Hatta

(bkz: aydın yörük imparatorluğu)
sevmeye başladığım güzel türkler. iyi fikirleri var.

no keko no problem diye bir şarkılarııda var. çalıntı ama hoş. en azından bob babaya hürmetliler.
Kabul, Türklerin en zeki olanları, evet, ama hiç bir halt yiyemeyecekleri için bunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum çünkü bu ülkedeki insanlar götündeki donu alanlara koşa, koşa oy verip yere göğe sığdıramazken bu ayrılıkçı turcolar hiç bir halt yiyemez.

Üzgünüz beyler biz istemeyene kadar beraberiz, yani şimdilik sijinleyiz.
istanbul'da meydana gelen son bombalı saldırıdan sonra faaliyetlerine yoğunluk veren Kürt düşmanı faşist oluşum.

istediğiniz kadar kıçınızı yırtın hiç bir yere gitmiyoruz, siz gidersiniz biz gitmeyiz.
toprak vermekten ziyade sürgün-sınırdışı etmeye dayalı olması gereken oluşum.
varsın insan hakları ihlali olsun. kerkük'te, kaşgar'da, tebriz'de, karabağ'da insan haklarını sallayan oldu mu da biz sallıyoruz?

doğuyu vermek yanlış. çünkü doğuda şırnak, mardin gibi çoğunluğu zerre devleti sevmeyen iller olduğu gibi bingöl, bitlis gibi çoğunluğu devletten yana olan illerimiz de mevcut.

ki mustafa kemal atatürk'ün bizzat ordusuyla kendisinin kurtardığı muş, bitlis'i başkalarına peşkeş çekmek bize yakışmayacaktır.

bunun yerine kişi veye birey değil doğu kökenlilerde aile aile yapılacak tespitlerde bir aile içinde şayet bir kişi dahi pkk, hdp, komünist yapılanma taraftarı ise o ailenin kuzey ırak sınırına bırakılması gereklidir.

doğu anadolu bizlere saltuklu, ahlatşah, artuklu gibi beyliklerin akkoyunlu, karakoyunlu devletlerinin mirasıdır.
o topraklardaki türkmenlere belki sahip çıkamadık lakin o topraklar halen bizim. ve bizim olanı kimseye veremeyiz.

gerekiyorsa memleketim olan adana'nın yanında öteki memleketimi bitlis bilirim, van, muş bilirim, hakkari bilirim.

sorun o topraklarda değil. sorun o toprakların üzerinde yaşayan bir takım vatan hainlerinde!
türk'ün türk'ten başka dostu yoktur .
Bopun bir parçası olduğunu düşündüğüm zırva. Ülkeyi bazı sorunlardan kurtaracam diye üniter devlet yapısına daha da önenlisi vatanseverliğe ters düşmek yanlıştır.
Bugün Kayseri'de gerçekleşen bombalı saldırı sonucu ekmeklerine yağ sürülen ırkçı, faşist oluşum.

Fırsattan istifade faşist propaganda makinasını çalıştırmaya başladılar; " Kürtleri sürelim, dükkanlarını yakalım, siktir olup gitsinler" yırtın kıçınızı faşolar, hiç bir yere gitmiyoruz ve sizin gücünüz bizi öz yurdumuzdan kovmaya yetmez.
Olursa ileride tarih kitaplarında

"Aydın Yabgusu 2.Alp Sivas hanı 5.Gazi ile birleşerek Trabzon krallığına sefere çıktı" şeklinde şeyler okunabilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar