bugün

her iki tarafta yeterince acı çeker. bunu kıyaslamak aslında biraz yanlış ama istisnai durumlardan bahsetmek için bu kıyas yapılabilir.

öncelikle tanım: biten ilişkiler sonrasında en çok güzel tarafın kim olduğunun kıyaslamasıdır.

eğer karşılıklı bir şekilde sevgi, aşk ile başlamış bir ilişkiyse yani birbirleri üzerinden bir çıkarları yoksa mantık evliliği değilse her iki tarafta üzülür fakat üzülme zamanları farklıdır.

erkekler;
- ilk başta oh be kurtuldum derler.
- özgürlüğün sınırlarını zorladıktan sonra sıkıldıklarını fark ederler ve özlemeye başlarlar.
- alkol alınmaya başlanır ve erkeğin esas üzülme zamanıdır. kişiliğe göre bu üzülmenin süresi değişir.

kadınlar;
- ilk günden karalar bağlar, depresyona girerler. (tabi ki çikolataları en büyük destekçileri olur)
- acıları hafiflediğinde saçta değişiklikler başlar.
- saç ve bakımlar tamamlandıktan sonra alışveriş ile kafa dağıtma süreci gerçekleşir.

sonuç: iki tarafta kendine düşen acıyı çeker ama her zaman dillerde şuna bak hiç üzülmüyor gibi konuşmalar vardır. çünkü dışarıya iki tarafta acısını. neden mi gurur ve geri adım atan olmamak için.
-aşkım ben daha çok acı çekiyorum.
-hayır aşkım ben daha çok çekiyorum.
-hayır aşkım ben.
-hayır ben.
(içses: şuan senle inatlaşırken bile acı çekiyorum.)
en çok fedakarlık eden,ilişkinin yürümesi için kendinden ödün veren taraf en çok acı çekendir.
acı çekmenin ölçütü olmayacağı gibi acı çeken taraf da yoktur esasında.
ulan ne biçim başlık bu be yazacak bi şey bulamadım.
aynen budur. kelimesi kelimesine.

https://twitter.com/Argos...status/292929356475531265
daha çok kalan gibi gözükse de aslında giden taraftır.kalan terkedildim der kendisi için ağlar sızlar. ancak eğer gamsızın, aymazın teki değilse giden tarafın hissedeceği şey direkt olarak vicdan azabıdır. o da en berbat acıdır zannımca.
acısını dindirmek için şunu izlemesi gereken taraftır.
http://www.youtube.com/watch?v=eHVj2Af1ktE
çekip gitmeyen taraftır. ilişkiyi gözden çıkaramayan taraftır. onunda hoşnutsuzlukları vardır ama kıyamaz herşeye rağmen umudunu yitirmez gitmez gidemez. işte en çok acı çeken taraf bu taraftır. ilk zorlukta kaçıp gitmeyen taraf içine atıp yanlışlarıylada zorluklarıyla seven taraftır.
Bası göğe erenlerden olmak icin cok sevmiş taraftir. Cok sevmeyi abartan taraftir. Azıcık da takıntı sahibiyse denilebilecek tek şey gecmis olsundur. Zaten zamanla da geÇecektir...
kalandır. zira giden mutlu olmadığı için gitmiştir ve mutlu olmak için gider ve olur da. kalan ise kendini yer bitirir ha bugün geldi ha yarın geldi diye.

aradan zaman geçer giden bir ihtimal pişmanlık çeker, üzülmeye başlar. ondan sonra işler rayında gitmezse tabi. bu kezde kalanın mutluluk dönemleri başlamıştır zira aklında ona dair bir şey olmaz başka biriyle mutluluğu yakalar. yani kalan daha çok üzülür ama gidenin göte gelme ihtimali vardır.
ne alakaysa aklıma; '' aci çekmek özgürlükse, özgürüz ikimizde'' mısraları geldi.