bugün

her şey güzel giderken, sevgilinizin sigarayı kıskanması sonucu başlayan tartışma ve tartışmanın hazin sonucudur.
pasif içici olmak istememiştir belki.
yanlış başlarken yapılmıştır.
kokusu üstüne sindiğinde dokunmanın yaklaşmanın eziyete dönüşmesine neden olan en mantıklı en çevreci en sağlıklı ayrılık nedeni.
ortalıkta bir sürü saçma sapan sebep varken, pekala çok mantıklı bir ayrılık sebebidir. misal; sevgiliyle çıkmaya başladığınızda sevgiliniz sigara içmiyorsa, fakat sonradan artan dozlarda sigara içmeye başladıysa, ve sizin alerji boyutunda sigaraya tepki verdiğinizi bile bile içmeye devame diyorsa, ayrılığı haketmiştir. olayın tabikide kıskanmakla falan alakası yoktur, esas sorun karşı taraf rahatsız olduğunu söylediği halde onu iplememektir. sonuçta bir sigaranın, yıllardır sevgiliniz olan insanla kıyaslandığında, hayatınızdaki yeri ne kadar önemli olabilir ki?

ayrıca (bkz: her secim bir vazgecistir)
saçma bir bahanedir...
hakikaten saçmadır yahu... yapılması gereken, son sigaranın sevgilinin üzerinde söndürülmesidir...

o değil hatun sigarayla benim aramda tercih yap demişse, o zaman düşünülmelidir, ve yine sigara tercih edilmelidir, zira ne demiş;
benim tek dostum içkim sigaram...
- seni terk ediyorum bebek, artik bitti, kaput.
- son bir sigara icelim öyle git gideceksen, ne olur yavas iç dönmeyeceksen.
- salak kari sigara yüzünden kansere yakalandim gebericem gidicem, saatlerim sayili zaten ne sigarasi? daha vasiyetimi yazicam.