bugün

mutlaka bir sebebi olan hededir. pişmanlıkmış, sevgiymiş, bağlılıkmış falan hepsi hikaye.

hoş bir tecrübeye bağlayacağım aslında bu başlığı. girişi yaptıktan sonra devam edeyim:

ayrıldı benden. ayrıldığına pek üzülmedim aslında çünkü baya boktan bir sebepti. 3 gün boyunca ayrı kaldıktan sonra, "ayrıldığıma pişmanım, özür diliyorum" dedi, affettim ve tekrar çıkmaya başladık.

özür dilemesinin sebebi tekrar çıkmak istemesi değilmiş gerçi, bunu ilerleyen günlerde açıkladı ama olayın perde arkası oldukça trajikomik benim açımdan.

bunun bir arkadaşı vardı. arkadaş yani... onunla konuşmasını yasaklamama rağmen konuştuğu, silmemek için direttiği, mesajlaştığı falan. tekrar birleşmenin ardından geçen 2 hafta sonra bir itiraf geldi bugün. benden ayrılmasının sebebi, o arkadaş olarak konuştuğu çocuğa karşı kendini suçlu hissetmesiymiş. o, her sabah mesaj atıyormuş; onu dinliyormuş, konuşuyormuş falan; benden ise memnun değilmiş ve o yüzden kendini ona karşı suçlu hissediyormuş ve o yüzden ayrılmış. ayrılma nedeni olarak sunduğu şey ise tamamen bahaneymiş.

neyse. iyi güzel, ayrıldı ona karşı kötü hissettiği için benden. o şahıs ile benden ayrıldıktan sonra sadece 1 gün konuşmuş, 1 gün boyunca ilgilenmiş o ibne onunla. ertesi gün ise ne aramış ne sormuş. ondan sonraki gün de aynı şey olmuş. bakmış ki o şahıstan hayır gelmiyor, benden özür dileyip tekrar bana dönmeye karar vermiş.

tabii bunları anlattığım gibi açık açık söylemedi, ben çıkarttım söylediklerinden.

görüyorsunuz. bir ibne için beni terkediyor, ardından ondan yüz bulamayınca bana geri dönüyor. çıkar ilişkisi. ayakta sikiliyorum resmen. bu kadar olur; bense ne kadar safım, benden ayrıldığına pişman olduğunu ve hatta hala beni sevdiğini falan düşünmüştüm. yanılmışım.
an itibariyle istenilen tek şeydir.
mucize değildir. katil, olay mahaline mutlaka döner.
yokluk ne yapsın.
sevgiliyken ki yaşananlara ve ayrılma şekline göre, sonuçlarının değişmesi gereken durumdur. dikkatli olunmalıdır, sonradan pişman da olunabilir.(kabul etsende, etmesende)
olur arada, döndüğü yere yemini suyunu bırakın gerisine karışmayın siz. sıkılınca gider yine.
dönmesin şereffsizin oğlu kalsın orda gebersin hatta..
(bkz: aynı nehirde iki kere yıkanılmaz)
her gece edilen duanın ana teması.
lanet bir durumdur aslına bakıcak olursanız.
boktan bir ayrılık sebebiyle hatta ortada var olan bir sebep yokken seni ortada döt gibi bırakıp gittikten 1 hafta sonra dönmesi ve ayrılık sebebi sorulduğunda seni mutlu edemediğimi düşünüodum demesi.
*
(bkz: yarası olan)
Yenisini bulmak için zaman kaybetmek istememiştir, bildik, tanıdık, alışılmış biriyle devam etmek daha uygun gelmiştir. Yenisi gelene kadar idare etsin maksatlı.
aradığı enayiyi bulamamıştır.bir iki dener çıkar birileriyle,takılır eder bakar yok senden başka değer veren sallayan geri döner.kişiliksizlik göstergesi.
ağzının ortasına bi tane çakılarak, bir daha geri dönememesi üzere edebiyete gönderilmesiyle son bulur. ***
''tilkinin dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına dönmesi''dir.
(bkz: aynı nehirde iki kere yıkanılmaz)

(bkz: tecrübeyle sabit) * *
çok büyük bir aşkın, yıllar süren bir ilişkinin ardından çekip gittiyse ve siz ölümü düşünürken o başkasının kollarında zaman geçirdiyse ondan hem nefret edip hem onun için ölecek vaziyetteyseniz geri geldiğinde kesinlikle okkalı bir hassssssss...iktir çekip içiniz yansa da çekin bu hassi.tiri yoksa ilerde tekrar tekmeyi yiyebilirsiniz.
ben şu mantıkla düşündüm ve kabullendim. teyibin içinde çalan bir kaset vardı. şarkı daha bitmemişti. çıkarken fişini çektik kaset durdu. şimdi eve geri döndük ve teyibin fişini taktık. şarkı kaldığı yerden çalmaya başladı. belki şarkıyı biraz geri alabiliriz, neden olmasın. şarkı bitmemişse dinlemekte fayda var.
hayır gelmeyeceği için, koy götüne insanıdır o artık.
(bkz: koy götüne rahvan gitsin)
(bkz: ipe ipe geleceksin)
(bkz: tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır)
ayrılan sevgili tekrar birlikte olalım dese bu kadar zamana ragmen kosarak gidilesi durumdur ama ayrılan donmuyor beah arkadas . donse diye bekleyip duruyorsun ailesi yuzunden terketti nasılsa seviyor beni diyorsun ama aslında olüm doseginde onun yoklugunda hastalıklarla kıvranırken o fink atıyor olabilir fink atmıyorsa da mutlu mesut dolanıyordur .en fazla arada ufak bir dusunce olarak geciyorsundur. sen aglayıp zırlarken hayat sana kabus gibiyken sevdiginden ayrılmanın acısını sen yasarken o modern hayat icerisinde hic de oyle bir durum yasamıyor . keske donsee dondugu an kosarak giderim zaman gecmis duygularım bitmemis valla donerim hem de kosa kosa yeniden basla umitle askla derim kendime . ozledim hem de cok ama onun bundan haberi yok olsa da umrumda degildir . acınla yasamaıyı ogrenceksin .
alışkanlık küçümsenmeyecek birşeydir. insanları alışkanlıkları yönetir.
fırsat ayağınıza gelmiştir. bir kez sevişilip terk edilmelidir. onunda yaşadığınız en ateşli sevişmelerden biri olur bu ama bunun hissettirdiklerine kapılıp ilişkiyi uzatmayı denerseniz çok pis üzülürsünüz sonunda söyleyeyim. kız erkek fark etmez. terk eden taraf geri dönerse önce bir sevişin sonra da güle güle deyin.
sıçtım ama sıvazlamayı unuttum diye, elinde renkli tüyüyle, dur bir de üzerine tüy dikmem lazım diyerek hayata girmeye çalışan ex eylemidir.
köpek gibi yalvaracaktır.