bugün

ayrılık fikrini benimsemeyen bünyenin aklına gelebilecek fikir hareketidir.bu arama sırasında mesajın alınmadığına dair bilgi verilir.

sevgilisi ayrılma isteğini belirten bir mesaj attıktan sonra erkek kızı arar.

e:nasılsın bitanem ne yapıyorsun?
k:(soğuk bir tonla)hiç...
e:sen bana mesaj attın mı hiç?
telefonum kafayı yedi. mesajları göstermiyor.
k:evet attım biraz önce.
e:neyse telefonum düzelene kadar mesajsız idare edelim aşkım. şimdi kapatmam lazım.
k:ben sana ne mesajı attım biliyomusun.
e:hayatım sonra konusuruz.şimdi seni tam duyamıyorum.
k:?
belki bir şans daha dilenicek olan sevgili.*
sevgilinin yanlış kişiye mesaj atıp atmadığını öğrenmek için yapılan arayış. eğer sevgili yanlış kişiye mesaj atmışsa rahat olunabilir. diğer manitasından ayrılmış ve sadece size kalmıştır. *
hatun kişiler baz alındığındığın da, kendini daha çok geri plana çekecek, kaçan kovalanır mantığına gidecek sevgili modelidir. egosunu okşatır yumumşak yumuşak ve sonunda çekip gider olan yine size olur.

bu durumda çok ünlü bir italyan atasözü devreye girmelidir;
giden gitmiştir, biten bitmiştir...
az sonra telefonuna mâlum mesaj gelecek olan sevgi dolu kişi oturmuş film izlemektedir. aradan yarım saat geçer ve mesaj gelir. * * * ayrılmak istiyorum senden. lütfen beni arama ve neden diye sorma, böyle olması gerekiyor. artık yapacak bir şey yok. kendine iyi bak. *

filmin en heyecanlı yerinde bu sinir bozucu mesaj okunmuş ve ne oldu aq birden bire diye düşünülmeye başlanmıştır. üstünden bir dakika geçmeden olayın detayları öğrenilmek için sevgili aranır:

+ * efendim?
- ne oldu canım, neden ağlıyorsun, o mesajda neyin nesi öyle? *
+ mutsuzum ben ve ayrılmak istiyorum hepsi bu *

elinde telefon, piç olmuş bir film ve bi o kadar kendini piç gibi hisseden bir psikolojiyle kişi kalakalmıştır.

sonuç: cinsellik üzerine kurulmamış bir ilişkiyi bir mesajla bitiren kişinin mutsuz olması normaldir. böyle bir şey başınıza geldiğinde yapılması gereken kişiyi arayıp 'neyin var' kıvamlı cümleler sarfetmek yerine filme kaldığınız yerden devam etmektir. burda önemli olan film değil hayatınızdır.

not yaşadığım bir hadise değil.

dip not sen yapabilir misin böyle ancuk ancuk yazmışsın ama diye düşünen arkadaşlar için cevabım: hayır, sanmıyorum.
Allah mecbur etmesin ama küserek ayrılırsak olur inan ki yazık,
maziye bir bakıver neler neler bıraktık...
"Böyle bir karar mesaj ile bildirilmez." düşüncesiyle yapılmış bir eylem.