bugün

Sabahları yaşadığımdır. Uyumayı çok seviyorum sözlük. O yüzden zamanımın son damlasına kadar uyuyorum. Haliyle geç kalmamak için çabuk hazırlanmam gerekiyor. Kazara aynaya bakarsam mutlaka gözüme bir şey takılıyor.

Off diyorum şuradan saç çıkmış düzleştireyim.

Buranda siilce çıkmış kapatayım.

Merhemi sürmezsem tabi çıkar merhemi de süreyim.

Iyy iğrenç iğrenç parladı, kalem falan süreyim telafi etsin..

Drrken derken derken o lanetli aynanın önünden ayrılamıyorsunuz. Ve ne kadar uğraşsanız da kendi kendinizi beğenmiyorsunuz.

Oyüzden yüzümü yıkarken bile gözlerimi yumarak uzaklaşırım aynadan.
çok ağlatıktan sonra bakmam.
aynalar filmini izledikten sonra uzun bir süre aynaya bakmaya korkardım. neyse ki geçti.
Ya arkadaşlar bi insan cidden aynada kendini 6 kat daha güzel görüyorsa ben biraz kırılırım.
ağlayınca bakamıyorum
duştan çıkarken bakamıyorum
birde akşamları bakamıyorum hep korku.
özellikle korku filmlerinden sonra başıma gelen durum kendi görüntümü biran onlara benzetiyorum.
gece bakildiginda olusan korkudur. karanlikta bakilmamasi onerilir.
içinde olup biten fırtınaların, kötü düşüncelerin, acı gerçeklerin aynaya baktığında yüzünde belireceğini zanneden, aynadan ürken insan eylemi. korkmayın efendim, henüz içerisinin aksini yansıtan ayna icat edilmedi.
gerçeği görmekten korkmaktır.
ne göreceğinden emin olamamaktır. yıllarca sen bildiğin yansıman neye benzemiştir, kime göre sen sensindir. sen aslında sen misindir?
(bkz: kendisiyle yüzleşmekten korkmak).
zaman denilen utanmaz, gece uykudayken yüzünüze gizli bir el tarafından çizilmiş gibi adeta azraili çağıran çizgiler çizmiş ise korkulmalıdır. yaşlılık hissi kötü şey azizim.
ağır roman filminde, façasını bozduran müjde ar'ın hasar tespit için bakmak zorunda kaldığı aynaya bakarken yaşadığı durumdur. durum böyle ise normaldir fakat;
ruhsal veya psikolojik çöküntüden dolayı aynaya bakmaya korkuluyorsa orada bir tutarsızlık vardır. elinde tuttuğun aynaya bakmaktan korkuyor olabilirsin ama beynindeki aynadan nasıl kaçaksın sorusu belirir. cevabı verilemez bu sorunun.
(bkz: kırık aynalar)