1. 1.
  (bkz: kırık aynalar)
  3 ... mulayim
 2. 2.
  ağır roman filminde, façasını bozduran müjde ar'ın hasar tespit için bakmak zorunda kaldığı aynaya bakarken yaşadığı durumdur. durum böyle ise normaldir fakat;
  ruhsal veya psikolojik çöküntüden dolayı aynaya bakmaya korkuluyorsa orada bir tutarsızlık vardır. elinde tuttuğun aynaya bakmaktan korkuyor olabilirsin ama beynindeki aynadan nasıl kaçaksın sorusu belirir. cevabı verilemez bu sorunun.
  1 ... istanbul icin efkar vakti
 3. 3.
  gayet normaldir. bazı gecelerde içiniz ürperdiğinde aynaya uzun süre bakmam inanılmaz bir rpermeye sebep olur nedeni nedir bilmiyorum fakat insanı tırstıran olaydır.
  1 ... bado
 4. 4.
  zaman denilen utanmaz, gece uykudayken yüzünüze gizli bir el tarafından çizilmiş gibi adeta azraili çağıran çizgiler çizmiş ise korkulmalıdır. yaşlılık hissi kötü şey azizim.
  3 ... beklemenin boylesi
 5. 5.
  (bkz: kendisiyle yüzleşmekten korkmak).
  ... serencuyuri
 6. 6.
  ne göreceğinden emin olamamaktır. yıllarca sen bildiğin yansıman neye benzemiştir, kime göre sen sensindir. sen aslında sen misindir?
  ... alyowerlak
 7. 7.
  gerçeği görmekten korkmaktır.
  ... i love cilek
 8. 8.
  içinde olup biten fırtınaların, kötü düşüncelerin, acı gerçeklerin aynaya baktığında yüzünde belireceğini zanneden, aynadan ürken insan eylemi. korkmayın efendim, henüz içerisinin aksini yansıtan ayna icat edilmedi.
  ... kalem0101
 9. 9.
  gece bakildiginda olusan korkudur. karanlikta bakilmamasi onerilir.
  ... essy
 10. 10.
  özellikle korku filmlerinden sonra başıma gelen durum kendi görüntümü biran onlara benzetiyorum.
  -1 ... amelietautou