bugün

coraplarinizin uc kisminin tahris olmamasi icin yapilmasi gereken; en sikinti verici ve sinir bozucu islerden biri.

ayak tirnaklarini keserken alinan pozisyon insanin belini, boynunu, omuzlarini agritir; kollarda gereksiz bir gerginlige neden olur. basli basina bir rahatsizlik sebebi yani.

hayir ben anlamiyorum ayak tirnaklari niye uzuyor. tum bu sikintilar ne icin? 10 tane 3-4 milimlik fazlaliktan kurtulmak icin.

ne geregi vardi ulan.
banyodan sonra yapılması daha mantıklı olacak durumdur. tırnaklar yumuşamış olacaktır ve daha rahat kesilecektir.
insanı kendinden soğutan, egosunu baltalayan, hatta sokakta kafede kız arkadaşınızın yanında güzel görünmek için kasarken bir anda aklınıza gelip ben ne iki yüzlü bir adamım diye düşündürten eylem.
Belinde çeşitli ağrılar olan kişilerin 2 ila 3 ayda bir yaptığı işlemdir.işlem bittikten sonra bir süre kişi kambur kalacağını düşünebilir.
her ne kadar üşendiren bir durum olsa da arada bir yapılması gereken eylemdir. çünkü; uzayan tırnaklar çorapların yırtılmasına sebep olur ki maddi açıdan çok fena zararlar verebilir. sağlık açısından ise uzayan tırnaklar ayakkabı giyince içe doğru bükülür zamanla ayak parmağı eti içine girer acı verir, böyle bir sonuca gerek yoktur.

(bkz: entrye gel)