bugün

tahtını koruyacam diye yine ebemizi sikecek hareketler sergiliyor anuna goyyim..

hayır, sizler sonuna kadar bunu hak ediyorsunuz da benim kabahatim neydi ulan!
vay be teee avustralya´yla bile papaz olmayı becermişler, helal olsun valla. "komşularla sıfır sorun" diyip de buralara gelmek valla zor iş. büyük bir beceriksizlik gerektiren bir hareket. uzun ve ekibinin dünya meselelerinden ne kadar "iyi"(!) anladığına harikulade bir örnek.

avustralya´yla şimdiye kadar kimse papaz olmamıştır tahminim.

hani almanya fransa´yla habire çiş yarıştırır, yok airbus´tan dolayı yok trenyollarından dolayı arada birbirleriyle papaz olurlar, onu anlarım da, türkiye´nin avustralya´yla papaz olması okullarda "bir dışişleri nasıl yönetilemez?" sorusuna cevap olacak bir şekilde okutulmalı.

amerika´yla papaz oldun, almanya´yla fransa´yla, herkesle iyi geçinen hollanda´yla bile papaz oldun, rusların götünü yalamasan adamlar seninle bütün ilişkilerini kesceklerdi, iran aynı yunan aynı, suriye zaten götüne girdi, ırak desen belli, mısır direkt diplomatık ilişkilerini kesti seninle.

diplomasinin "d" sinden anlamıyo bu angutlar, allahıma...

bi de eskiden meşhur türk diplomatlarına "monşerler" diyip, dalga geçip hepsinin ayaklarını dışişlerinden kesip "kendi angut- pardon- adamlarını" getirmişlerdi.

geldiğimiz noktaya bak kardeş, artık gülünç yani.

avustralya´yla papaz olmak gerçekten zor bir konu. kendilerini tebrik ediyorum.
Komşular ile sıfır sorundan...

En uzak noktalardakiler ile kavgaya..

Yeni türkiye. .
tam bir rezillik.

ülkem adına utandım.