bugün

bu ülkedeki kadınların çoğudur.

eğitim görmüş, kitaplar okumuş, modern görünümlü, farklı bir kadın imajı çizer ama içlerinde hala düğünde göbek atan kadın vardır. kurtlarını döken, düşman çatlatan.

sizi avcunun içine alana kadar "ben senin hayatına karışmam lütfü. sana güveniyorum istediğin gibi görüş arkadaşlarınla. ben gelinlik, düğün ıvır zıvır da istemiyorum. bir yatak bir döşek idare ederiz, o kadar borca da gerek yok. takı da istemiyor bizimkiler, temiz kalpli olsun yeter diyor ailem evleneceğin adam için." derler.

sonra burnunuza halkayı geçirince "ben dul karı mıyım, benim akrabalarım var ne derler. bir kere evleniyorum en iyisi olacak tabi eşyanın. arkadaşlarınla görüşemezsin onlar hep şeytan, aklına girerler. annem takı listesi yaptı, bunları alacaksın lütfü yoksa vermezler beni sana". lan ne oldu hani modern kadın, hani avrupai düşünce, hani seninle bir kanepede bile otururuz diyen kadın.

siz sazan gibi "ohh buldum hayatımın kadınını. bana aşık, beni düşünüyor. esaslı kız abi bana yük olmuyor, kuracağımız yuvayı düşünüyor" diye düşünün hala. iş ciddiye bindiğinde alien gibi içinden bir yaratık daha çıkacak, maske düşecek ve hayatınızın içine edileceğini ailelerin tanışmasından sonra anlayacaksınız.
Avrupalı görünen Kezban'a Pelinsu denir.Görünüm itibariyle Avrupalı olsa bu kızcağızlar Batının sadece şeyini alır. Adını çıkaramadım şeyini işte.