bugün

avrupa devlet ve insanlarının türklere karşı takındıkları ırkçı tutumdur. meseleyi kaynağından inceleyelim. avrupa ülkelerinden birinde yaşayan bir dostumun mektubunu aynen aktarıyorum:

--spoiler--
degerli dostum xxxx, bana yazdigin mektupta yasadigim ülkede maruz kaldigim irkçiligin analizini yapmami istemissin, kisa görüslerim sunlardir:

avrupa da bu irkçiligin sebebi türkler degildir. türk kimligini kullanip bunu yapan türklerin isimlerini kullanan ve bölücülük yapan kürtlerdir.

maalesef onlarin yüzünden isinde, gücünde olan ve sadece is için avrupa da olan türkler zararli cikar. bu kürtlerin yüzünden avrupa da türk isminin karizmasini çizilir.

kürtler de bunu çok güzel kullanirlar ve türkiye pasaportu ile kaçtiklari ülkeden bize iskence yapildi diye kötü davranildi diye bizi avrupa da rezil ederler.

abdullah öcalan gibi bir vatan hainini iyi gösterir rezil ederler. onlarin yüzünden normal sekilde yasayan türkler, yabanci irkçilarin saldiri altinda olurlar.

kimliklerini yitirmis bu kürtler her alanda maalesef kendileri bir yerlere saldirip, bütün pis isleri yaparlar, özellikle paris strasbourg saint denis.

fuhus,uyusturucu ve bütün pis isleri sözde kürdistan okulu diye bir yerde terörist yandaslari ile islerini yaparlar.

maalesef avrupa da kandilden daha çok kaçak pkkli vardir, ve bunlarin yüzünden türklere de saldirirlar olur.

ne yazik ki orada ki kürtlerin kafalar degismedikçe, türklere de daha çok irkçi saldirilar olur.

avrupa da yasamis çok türk arkadasimin bana aktardigi bilgilerde bu yondedir. haa bazi pkkli sitelerin bu irkçi saldirilari türklerin suçu diye de göstermesi über komik, güldürüyorlar vallahi.

selamlar.
--spoiler--