1. 1.
  Zamanında işi-gücü bırakıp gurbet ele,daha iyi bi hayat,zengin olmak,macera aramak veya şimdiki üçüncü nesil Almancı kuşaklar gibi iş dünyasında yer edinmek * gibi pek şükela nedenlerle gitmiş Anadolu insanlarıdır.Bunlardan bazıları gittiği yerlere gerçekten de uyum sağlayarak gerek kariyer gerek manevi olarak çok iyi durumlara gelmişler ama ne yazıkki çoğu iki kültür arasında kalarak neye uğradığını şaşırmışlardır.Bunları ayırt etmek çok kolaydır.Türkiye'deki dar sokaklı fakir mahallesine yıllar sonra Mercedesi ile gelmeyi bi halt sanan veya Almanların sevincine katılarak havaya kurşun sıkan insan topluluğu *hep bu tür Avrupalı Türklerdendir.Anlayacağınız iyisi de var kötüsü de...
  -1 ... faithful lover
 2. 2.
  60'lardan sonra türklerin imajını yerle yeksan etmiş güruh. lisede bir hocamız vardı.. bize celallenince it sürüleri! derdi. köylülükten kentliliğe geçememiş it sürüleriydik hakkaten, efendicağızıma.
  1 ... kotu adam
 3. 3.
  almanyada çoğunluktadırlar. almanya yı öyle benimsemişlerdir ki, alman devletinde türk memur bile bulabilirsiniz.
  ... move!rat
 4. 4.
  70 milyon insanın çıkaramadığı yetenekli topçuları çıkaran türk'lerdir.
  1 ... sehir zorbasi
 5. 5.
  özellikle yazları daha çok görülen insanlardır.kıyafetlerdeki abartı rüküşlüklerinden hemen diğer insanlardan ayrılırlar.
  -1 ... janis
 6. 6.
  Türkiyeden avrupaya iş bulmak için gidip oraya ayak uydurmak yerine koskoca avrupayı kendisine ayak uydurmaya zorlayan ve nitekim başaran ve 25-30 yıl avrupda yaşamasına karşın tek kelime yabancı dil öğrenmeyen kişiler
  -1 ... cesyjames
 7. 7.
  (bkz: cartel)
  ... blackhole
 8. 8.
  en büyük cogunlugunu alamancilarin olusturdugu türkler.
  -1 ... boreas
 9. 9.
  kendilerini savunmadığı için türk yönetimini eleştirebilecek altyapıya sahiptirler. yahu siz çekip gitmişsiniz sizi türk yönetimi ne diye savunsun?
  -1 ... yoksa yamuluyor muyum
 10. 10.
  yilardir yasadiklari ülkeye ayak uyduramayan türklerimizdir bunlar. is gücten cocuklarinada cok zaman ayiramadiklarindan onlarda iki kültür iki dil iki din arasinda sikisip kalmislardir. 40 yildir geri dönme hayalleriyle yasayan insanlardir bunlar biraz daha duracagim sonra dönüyorum diye düsünenleri hala vardir. Gencler ne yazik ki ne kendi dilerini iyi konusabiliyorlar nede yasadiklari ülkedeki dileri. Cogu kendi ülkeleri hakinda bir sey bilmediklerinden avrupalilarin türkiyeyi gördügü gibi biliyorlar ve bu da cok iyi bir bakis acisi degil ne yazik ki. cogu atatürk türkiyenin gecmisi su an ki politik durumdan bir haberdirler bilseler bile kulaktan dolma yanlis seyler savunurlar. bir kez bir tespit dumustum ve cok utandigim bir tespitdi bu. kendini milliyetci olarak tanimlayan bir türk gencimiz türkiye cumhuriyet degildir din ile yönetilir dedigini bile duymuslugum vardir. Cogu yurtdisinda yasiyan türkler ne yazik ki türkiyeden daha bir "geride" kalmistir, daha tutucudur.
  1 -1 ... ohrschmerz