bugün

arabası olmayanlar için mükemmmel bir yapı..

hakkında 100 entry bile girilmek istenmemiş yapı..

sen halkın parasını vergi adı altında köküne kadar al.. ama sonra bizde para yok diyerek başkasına yaptırtç. başkası işletsin parayı da halktan alsın eğer olur halk geçmezse yine halktan vergi topla o parayla adamlara garanti ver... aklını sikeyim aklını !!!!!!!
vala olm tipik bir akpli bakışı ile büyük resimi görüyorum.
tıkım tıklış nufusu sik kadar yüzölçümüne toplayıp, sonra işte tünel burdan geç, işte köprü buraya domal hizmet ayağı ile daha fazla cepten para çıkarma amacından başka bişi değil.

2000'li yıllarda bizim aksaray-saraçhane civarında sadece iş saatleri yoğunluk olurdu. şimdi gündüz vakti herhangi bi saatte sıkıyorsa o 2 km'lik yeri geç bakalım. sorsan trafik rahatladı. he amk çok rahatladı.
sabah ve akşam trafiklerini bilemem ama sanki öğle yoğunluğunu azaltmış olan tünel. ama işim olmaz, vapuru tercih ederim.
milleti keklemeye çalışan bin-ali in-ali yıldırım'ın yine patladığı durumdur.

eiksund tüneli 287 metre derinliktedir.
ayrıca maliyeti 88.092.000 dolardır

bizimki 1 milyar ulan bir milyar.
Geçen araç sayısı yetersiz olduğu için bu güne kadar devletin kasasından 34 milyon TL çıkmış.

Bu da demektir ki bu tünelde bize.
gerçek ismi atatürk tüneli'dir.
görsel
Dün tedbir olarak kapatılmış. Ulan yağmurda karda fırtınada en çok işe yarayacak zamanda tüneli niye kapatırsın? Tabi özel işletme olduğu için geçmeyen her aracın parası devletten tıkır tıkır yani cebimizden ödeniyor.
Yapacağınız işe sokayım.
oturulan semte göre fayda seviyesi değişen köprü alternatifi.
şahsıma çok yarıyor.
zaten yakında oturuyorum. tünele daldım mı hoop göztepede yim.
sayesinde yeniden seyahate çıkma hevesim depreşti.
ama 3. köprü öyle mi. bana yaramıyor.
bunun anadolu otoyolu yani e6 dan avrupa yakasina geçişteki, kadiköy e yakın çıkışının tabelasi çok ufak ve önceden de bir yaklaşım uyarısı yok.
cidden nasıl unutulmuş anlamadım.
e5 göztepe den yaklaşım tabelaları güzel ama.
önceden rahat rahat pozisyon alabiliyorsun.
bu tüneli kullanmayan vatan hainidir.

ekonomik durumunuz iyi arabanız var benzininiz var hepsi çok ucuz maaşlar çok yüksek siz hala vatan hainliği yapıp tünel kullanmıyorsunuz.

kızıcam ama.
millet tabiki zengin 90tl verip bize soktukları tünel.
arkadaş şahane bişe lan.
benden fazla ilgi gösteren yok ama sağladığı konfor dünyalara bedel. trafik yok trafik.
bi dalıyom bi çıkıyom bakıyorum ki bakırköyde yim.

kimse geçmesin ben geçeyim tünelidir. hatta izmit ve yalovaya uzatsalar daha şahane olur. çünkü en çok oralara gidiyorum.
rica edicim lütfen.
Buna konfor diyen katıksız aktrolldür. Al sana giren verginin konforunu gör;

(bkz: Avrasya tüneli nden vatandaşa giren pimaş boru)
millet öyle bıkmış ki siyasetten bana bile siyasetçi muamelesi yapıyorlar.
lan benim ben pilot. günlük siyasetle ilgili tek bir entrimiz yok allah a şükür.
tünel tam bana, seyahat güzergahlarıma uygun diyorum sadece.
ankette atatürk çıktığı için iptal edilerek atatürk koymamak için avrasya denmiş tünel. eğer recep tayyip erdoğan tüneli çıksaydı koyarlardı. atatürk ismi koymamak için böyle bir şey yaptılar.
keşke benim adımı koysalardı.
rekor zam gelmiştir, minibüsler için 31.50'dir.
edit: akp'li minibüsçülere üçün birini vermişler.
reisin güzel eserlerinden birisidir. aynen.
hani öyle bir zam yapmışlar ki, zam desen zam kelimesine ayıp olur. oha be.
susun

yazlık saray yaptırıyoz.
yağmur yağınca akvaryuma dönen tünel.
1,2 milyar dolar masrafıyla 16 yılda harcanan 2 trilyon doları açıklayamayan yatırım.yap-işlet-devlet olduğundan ve 1,2 milyar 20 yıla bölündüğünden zaten hiç açıklayamaz.
tünel ile ilgili bir de müze mevcuttur. gittim gördüm gezdim.

http://avciarchitects.com...je/avrasya-tuneli-muzesi/
Binali Yıldırımdan başka kim yapabilirdi ki bunu? Diğerlerinin kendine hayrı yok. Adam avrasya tüneliyle çevreyi bile düşündü. Şuanda poşet kullanımını azaltıp, çevreye katkı sağlamaya çalışıyoruz ama bunu daha farklı yollarla sağlamış bir eski ve son Başbakan var bu ülkede.