bugün

Avlanan hayvanlar yenilicekse sıkıntısı yoktur.balık da mı tutmayalım gidip balıkçıdan alıyoruz aynısını.
''anne tavşanlara ufak mermi kullanırlar di mi'' diyen çocuğun büyüyüp yazar olup öne sürdüğü önerme.
sonuna kadar katıldığım önermedir... merhameti ve insafı olan avcı olamaz...
klavye başından hiç kalkmayan delikanlılar bilmez av yapmanın nasıl bişey olduğunu,
orospu çocuklarına dert olmuştur avcılık.
olayı demorilize ediyor çakallar gene ! sanki mağara devrindeyizde avcılıkla hayatta kalıyrouz aq ! zevk için öldürüyorsunuz siz o avda canlıları !
Avcılık insanın özüne dönmesidir tutkudur, şehirden kavgadan gürültüden uzaklaşmaktır avcılık .
öldürdüğünüz yaban douzunun kuyruğu karşılığında 5tl-10tl ödeme yapan köy muhtarlıkları; zihniyetlerini değiştirmediği sürece bitmeyecek orospu çocukluğudur.
Vallahi bu kadar ağır cümleler kurmak istemem tabi ama... insanın içinden başka birşey demekte gelmiyor. Domuz vuruyoruz diyor herif... Domuz vursan ne olacak yani? O senin yaşam hakkını elinden alıyor mu? Hayır! Ulan domuz dinen yenmiyor yasak eti aşırı bakteri içerdiği ve bakterilerin yüksek ateşe dahi direnç gösterebilirdi için yenmiyor. Yani domuza özel bir düşmanlık beslemene gerek yok. Öldürünce sevap falan olmuyor yani.

görsel

Bak mesela iranlı bir mal! Şu güzelim hayvanı vurup birde gururla poz verebiliyor. Bu derece cahil! Şu hayvan kadar doğaya güzellik katmıyordur faydası yoktur emin ol yani.
(bkz: #33742247)
Evet balık tutmanın yasak olduğu sezonda balıkta tutmayalım arkadaşlar. Bakın marmara da karadeniz de tükenmeye başlayan balıklar var. Bizden sonraki nesilleri düşünelim.

Bakın yukarıda iranli şahsın vurduğu leopar türü avrasya da tükendi bunlar tek tük kalan ve türünü devam ettirmeye çalışan canlılar yazik günah değil mi?

Yani zevkine domuz vurmak domuz yemekten daha günah olmalı.

insanın yaratma gibi bir özelliği yok arkadaşlar hala anlayamadık galiba. Yaratamıyor! Öldüğü zaman iş bitiyor. Kendi ailemlede mücadele ediyorum bu konuda.

Benim evim yeşillikler içinde ormana doğal ortama yakın. Evimizde misafirlerimiz var örümcekler kertenkeleler vesaireler. Evde kertenkele bolluğu var şikayetçi değilim yakalıyorum ve doğal ortamına götürüp bırakıyorum. Ama bazı kişiler demişki kertenkele öldürmek sevap! Bak hele ya... Adam sevap diye tek vuruşta öldurmeye çalışıyor! Ailemden dahi olsa bu insanlar aptaldır. Din simsarlarına kafayı teslim etmiştir.

görsel

Ben böyle yakalıyorum sonra aşağıya inip saliyorum ne zararı var bu güzelliğin bana! Yaratmadığım yaratamadığım şeyi neden öldüreyim? Faydası yok ki bana kimseye yok.
Ekinlerine zarar gelmesin diye domuz öldüren vatandaşlara selam ederim.

Burger king bebesiyim!

Köylü ne yapar biliyor musun güzel kardeşim? Tarlada geceleri nöbet tutar sırayla. Domuz gelirse ateş eder havaya domuz gider. Neyse boş beleş muhabbet etmeyeceğim!

Tarımla geçinen karadeniz köylüsü tarımı bitirenlere biat etsin sonra gidip edebiyat yapsın "boz toromlo goconiyoz borgor bobesi" falan desin! Zaten tarlasına malına zarar veriyor diye tarlasına giren domuzu vurana ses etmedik! Ama maksat ucuzluk olunca. Olur öyle...