bugün

"her ne kadar sayın başbakan israil örneğini veriyorsa da israil'de ifade özgürlüğü var, cezaevlerinde hiçbir yazar ve gazeteci bulunmuyor. uluslararası pen örgütünün son açıkladığı rakamlara göre türkiye'de ise 100 yazar cezaevinde. davası tüm dünyadaki pen merkezleri tarafından çok yakından izlenen ragıp zarakolu gibi bağımsız yayıncıları saymıyorum bile. sayın başbakan, sizin ve benim ülkemin de dahil olduğu dünyada sayısız problemler var. benim kesin inancım, koşulları iyileştirmek için bu sorunları sırasıyla çözmek gerekli. cezaevi veya sansür tehdidi olmadan ifade ve yayın özgürlüğü, tüm kadın ve erkekler için kutsal bir haktır"

demiştir. *
ilbaharim tel aviv den bildirdi.
kendilerine çalışan yazarlar içeri alındığında bunu pen örgütünün rakamlarına dayandıran 25 iq sahibi amip, israil gazzeli ve batı şerialı kaç kişiyi içeriye almıştır, işkence etmiştir açıklayamamaktadır. akıl ishali diye buna denir işte.
özrü kabahatinden büyük cevaptır. doğru israilde tutuklu gazeteci yok, aynı zamanda israil in nükleer silahı da yok, totaliter ülke hiç değil, masum insanları öldürmek gibi kötü bir alışkanlığı da yok. sütten çıkmış ak kaşık israil.
israilde israilin aleyhine konuşmak cesaretini göstebilecek gazeteci olmadığından dediği doğrudur, filistinliler zaten insan olarak görülmediğinden tutuklu filiztinli çoluk çocuk ve kadınları bu kategoride değerlendirmiyoruz,
ama başbakanına duyduğu nefretten dolayı siyonist bir yahudiye destek verenlerin üzerine lanet dilemek istiyorum ama genede diyemiyorum "allah onlara doğruyu görebilecek basiret gözü versin" diye dua ediyorum.
burada yazar israilde bile tutuklu gazeteci yok demek istemiştir. israil süper ülke falan demedi sonuçta. ama kafa işte.