bugün

yani kutsal değerlere hakaret olarak algılamazsınız inşallah sevgili okur kardeşlerim ancak iki kere ikinin de dört ettiği gibi gözle görülür, apaçık bir gerçek. kutsal değerlere saygısızlık olarak algılarsanız da çok mühim değil zira ben hem başkalarının kutsalına saygı göstermek konusunda pek iyi değilimdir, hem de kendi kutsalıma da saygı gösterilsin diye oturup kimseye şirinlik yapacak değilim.

efem bu ateist kardeşler kendilerine bütün dogmalara karşı savaşmak gibi kutsal bir görev edinirken aynı zamanda "tanrının yokluğu" gibi bir dogmayı yaratmaktan ve bunu sorgulayanları da geri kafalı, cahil ilan etmekten geri durmayarak oksimoronun ayaklı birer tanımı haline dönüşürler. misal bir müslümanın, hristiyanın ya da bir vedistin dogmalarla hiçbir alıp veremediği yoktur. o yüzdendir ki kendisiyle barışık ve kendince tutarlı bir kişilik olarak hayatına devam eder. lakin bu yarı aydınlanmış, diğer yarısı cehaletin dip köşelerinde gezen ateist arkadaş, tutarlılığın semtinden bile geçemez. o sebepledir ki asla saygıyı ve sevgiyi gerektirecek hal ve hareket içinde değildir. kendisine ne bu dünyada ne de ahrette hiçbir faydası olmayacak, çok sikko bir dinin peşinde ömrünü heba etmektedir. hiç değilse agnostik olsa bari.

edit: ateizm din değildir diyenlere özel, yeni çıktı:

(bkz: ateizmin din olmaması)
(bkz: ergenliğin sikko bir dönem olması)
(bkz: ateistlere müslümanların yaptığı herşeyin batması)
(bkz: kayınçom açmış yine şarabını selam veriyor bana)

inançsızlığın inanç olması gibi bir düşünce. *
(bkz: tanrı öldü)
ateizmin zaten din bile olmaması ile açıklanılabilinen durumdur.

moderasyon görev başına. bu ne anasını satayım başlığa, girilere bak. yanlışlıkla inciye girdim sandım kendimi.