bugün

(bkz: ağız alışkanlığı)
kağıt mendile, selpak demek gibidir takılmayın.
ne diyosun "biss.." diye sofraya oturanı var.
hasta olunduğunda ya da çok büyük acılar çekildiğinde istemeden de olsa 'allah' denmesi ile eşdeğer bir durumdur.

(bkz: istemeden söylenen sözler)
allah allah diyeni bile vardır. bizzat gördüm lan. *
müslüman diye geçinenlerin işlediği günahların yanında lafı bile edilmeyecek durumdur.
selamün aleyküm, aleyküm selam, hayırlı olsun, şükür olsun vb. diyenleri oldukça çoktur. ağız alışkanlığından öte bir şey değil.
Kültürel müslümanlığın ne anlama geldiğini bilmeyen yazar saçmalamasıdır.
nedeni türkiyede yaşayan ve ateizmin coolluk olduğunu zanneden ergen ateistlerdir.
dil alışkanlığıdır. her valla diyen cennete girmeyecektir en nihayetinde.
dil alışkanlığıdır.

tıpkı amına koyim gibi bişey yani. örnek vercek olursam benim şakirt bi arkadaşım var. ramazan ayında oruç açmak için ezanı bekliyoruz. çok sabırsız iki de bir saate bakıyor falan ve sonunda ezan okunuyor. ne dese beğenirsiniz?

''hele şükür amına koyim''

dedi, evet aynen bunu dedi ve besmele çekip su içti. mal gibi baka kaldım ibişe.

hülasa dilde var yani. kızmamak gerek. valla bak.
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
dile pelesenk olmasından ileri gelmektedir.
hem bakmayın o ateist takılan şebeğe, götü sıkıştığında allahım allahım allahım demektedir. desene lan, hiç bişiyim hiç bişiyim diye gobel.
dil alışkanlığıdır.

nasıl bir erkek bir arkadaşına, ne kadar mantıksız olsa da, "eheh amına koyum senin" diyorsa bir ateistte çıkıp böyle diyebilir.

buna diğer bir örnek "inşallah"tır. yetiştirilme şartlarına bağlı olarak zihinde yer etmiş bazı kavramlar insan farkında olmadan ağızdan çıkabilir.