bugün

bir mal beyanıdır. Türkiye'de en çok islam'a inanan vardır bu yüzden islam ile uğraşılmaktadır. Budizm ile mi uğraşalım. Türkiye'de islama yer yok. *
saçma sapan bir başlık. ya neyi eleştirelim budizmi mi?
(bkz: işsizlik)
"çünkü çoğunluk müslüman" gibi tamamen kıçtan uydurma ve mantıksız bir kurala dayandırılarak yapılan tuhaf eylem.

manevi huzursuzluğun sonuçları bunlar. sağa sola saldırarak rahatlama çabası.

siklemeyin.
abdal mısın derler adama; semavi dinler-ibrahimi dinler. islam, yahudilik, hıristiyanlık. hepsinin kökü aynı. aynı fikirden ve tek tanrının buyruğu olan dinler.

hani benim dinimi eleştirmede git ne bok yersen ye diyor adam.

bu arada türkiye'de yaşayan ateist doğal olarak çoğunluğun inandığı dini eleştirecektir. yine çoğunluğun inandığı dinin ülkemizde yaşayanlara çeşitli kanallar eliyle ulaşımının sağlanması gibi. örnek; TRT Diyanet. tamamen islam öğretisini bireylere doğru aktarmayı amaçlayan bir pılatform.

ülkemizdeki hıristiyanlar veya yahudiler dini kullanarak insanlara baskı yapmıyor ki. veya bu iki dine mensup insanlar din ekseninde siyaset yapmıyorlar ki ülkemizde.

dipçe: açıklama ihtiyacı duyuyorum. beni de ateist falan olarak görmeyin kırılırım bakın.
islamcıların ve gericilerin kendilerinden saymadıkları herkese ateist demesinden kaynaklanan bir durum. pek çok ateist sandıkları kişiler imanı en güzel olan peygamberi insanca yönüyle seven kişilerdir.
gerek siyasi gerek toplumsal olarak en çok ses çıkaran dinin islam olmasındandır.