bugün

tanrı kavramının varlığını tartışmaları gerekirken nedense sadece islamiyeti sözde çökertme çabalarına girmeleridir. birde gerçekten çok cahil ve bilgisizler. ne yazık ki bugüne kadar bilimsel açıdan tartışabilecek dawkins dahil olmak üzere bir ateist göremedik.
beheyy cehenneme gideceksiniiiiz. yanacaksınız bakölünce görürsünüz gibi çomar tepkilerine yanıt vermeye kalkmaları.
Yap bozu bi posetin içine koyalım sallayalim yap bozun parcalarinin hepsinin uygun yere denk gelme olasiligi ne ise ateistlerinde soylediklerinin dogru olma olasiligi o. Maymundan geldik diyorlar o zaman valla evine alsin bi tane maymun insan olunca evlensinler. Onlarin bilimi hadi yapabiliyorsa elmayi üretsin buyursun. Bilim hani her seyi yapiyor ya sadece elma üretsinler buyurun hodri meydan.
Agnostik biri olarak yorumum şu şekilde.

Tanrı neden yoktur diye sorulduğunda, " görmüyorum, o yüzden de inanmıyorum" cevabını aldığım zaman üzülüyorum. Bu konuda iki şey söyleyebilirim.

Birincisi, " inanmak " kelimesi sözcük anlam ve öbeği ile zaten görmediğin bir şeye karşı söylenildiği zaman anlamını yitirmez. Misal, cep telefonunu gösterdim sana ve " bak bu cep telefonudur" dediğim zaman evet inanıyorum o bir cep telefonudur demezsin. Sadece evet o bir cep telefonudur dersin. Yani zaten gördüğün bir şeye inanmak olmaz. Gözünle gördüğün bir şey oradadır inanmayı gerektirmez.

ikincisi de bilindik bir durum. Akıllı mısın diye sorarım. Aptalım derse muhabbeti bitiririm hemen sorudan sonra. Akıllıyım derse de hani aklın göster inanmıyorum diyerek bu savı çürütebilirim. Çok basit bir şekilde.

Konu başlığına gelirsek, en büyük yanılgısı şudur. Her nesnellik göz ile aranmaz. Yani gözümle görmüyorsam gerçekte o yoktur diyemezsiniz. Süt içiyor isen süt proteinini de içiyorsundur. Bunda süt proteini yok diyemezsin. Sadece gözünle görmüyorsundur bimukabil tat alma organı olan dilin ile onu beyin korteksinde algılarsın. Gözünün göremediği bir şeyi dilin algılayabilir. Belki de dilinle tanrıyı bulacaksın. illa gözün gerekmez.
Bak sayende imana geldim.
tanrı yok demeleridir.
sadece yok dedikleri şeyin sistemi işliyor.
Pek yanılgı denmez fakat dünyanın, bir mimarın eli değmeden bu kadar mükemmel olabileceğini kabullenmeleridir.
yaratılışçı çomarların fikir değiştirebileceğini düşünmeleri.

dünya bundan 7-8 bin yıl önce dünya evrenin tam ortasında oalcak şekilde yaratıldı tağammıa? çünkü bu dünya sınav dünyasıaağ!
neden ateistsin diye sorulduğunda islam'a saldırması.
Ateistlerim en büyük yanılgısı hayatlarının ilk dönemini dini fikirler içerisinde geçirmesidir.
Sonsuzlugu hayal edemeyen beyninin, tanriyi yok saymasi.
Evet senin bu tespitinden sonra inanmaya başladım bak.
ben apateistim.
müslümanların en büyük yanılgısıda arap masallarına kanmak. ortadoğu fetişizmi.
ilk başta yahudilerden çıktı bu sonra müslümanlığa kadar anasını skti dünyanın ne kanlar döküldü.
kitabnızda elli tane çelişki var ama siz bu çelişkilerin %80 inin orda öyle demek istemiyodur o başka bir olaya bağlıdır başka kaynaklardan bakılmalı vb şeyler diyorsunuz.
yani tek kaynağımız dediğiniz şey bile tek kaynağınız değil ve bir sürü çelişkisi var. bi kez tevrat oku anlarsın yahudilikten çakma bir din olduğunu. aradaki tek fark zamanla edebiyat gelişmiş ve allahınız daha da zalimleşmiş. nitekim haklı nasıl beceriksiz bir tanrı bir sürü peygamberi özellikle ''ortadoğuya'' yollayıpta 3-4 büyük dinde başarılı olur ve zamanla onlardanda sadece 1 i gerçek olduğu iddia edilir. ki kuranda açık şekilde söylüyor biz her kavme peygamber yolladık, niye hiçbir amerika kıtasındaki kavim yazmayı akıl etmemiş, niye hindistandakiler akıl etmemiş???
kendi inandığın şeye bak sonra ateistleri sorgula ben dediğim gibi ateist değilim bu tür kavramlar gereksizdir ama sizden daha mantıklı insanlar benim gözümde.
Ayın ikiye bölündüğüne inanmamaları.

Sen geri zekalı mısın ay ikiye bölünmez mi hiç?

Geberin.
bazı inatçı yobazlara; dertlerini anlatabileceklerini ve bilimsel mevzuları kanıtlayabileceklerini sanmaları.

edit: mükemmel olmasa da ben de müslümanım. ama birçok ateiste bilgi birikiminden ötürü çok saygım var. bu entryi de buna ve gördüklerime istinaden yazılmıştır
belki ateist değilim ama,

dincilerin yanılgı sayısının yanında ateistlerin ki solda sıfır kalır..

Çünkü sincilerin yanılgılarının çoğu, ateistlerin bilgisi dahilindedir..

ateistlerin yanılgıları hakkında senin en ufacık bilgin yok çünkü...

kafa bile yoramazsın..

niye mi ?

çünkü sana göre " Günah ! "

senin beynin, bilgin orda stop !

anladın onu sen ?
ilgi çekmeye çalışıyor olmaları. özenti de diyebiliriz.
inanan kesim ile polemiğe girmesi. Bunun sonuçsuz olduğunu bile bile bu savaşı verir.