bugün

Çocukken cinlerle ilgili anlatılanların onu derinden etkilemesi sonucu ateistin yaptığı eylem.
(bkz: bilinçaltı)
daha çok karanlık korkusu ya da benzer doğal korkulardan kaynaklıdır. anlatılanlar, duydukları onu etkilemiştir ve karanlık korkusunun kaynağını cin korkusu olarak hisseder.
ateistlerin nasıl yemek yemesi su içmesi insanlara normal geliyorsa cinlerden korkması da bir o kadar normal gelmeli.

adamların derdi allahla peygamberledir.

hakan uralın kızına dil atıp atmadığının cevabının yana yakıla arandığı günümüzde hurafelere inanmayalım.

adamlar allahtan korkmuyor bari cinlerden korksunlar dee mii.
Koca evrende bizden baska canlilarin yasayabilecegine ve boyutlara inanan ateisttir, halk arasinda bunlara "cin" denildigi icinde agizlari boyle alismistir. Bilmedikleri canlilardan da korkmalari gayet normaldir.

ek: ateist degilim.
(bkz: cin görsem de ateistim allah çarpsın)
(bkz: nolur nolmaz)
en azından yaratan a inanmasada yaratılan a inanıyordur.
demekki cinlere inanıyo
o halde ateist olmaz bu adamdan

bi de bugün yanlışlıkla su içtim orucum bozuldu mu? biri bi' zahmet zekeriya beyaz hocam'a bi' sorsun lütfen.
şeker hastasıdır.

eti cin sağlığına zarar vermektedir.
metafiziğe inanmayan birinin cin denen şeyden korkması. saçma amk. kandırmayın kendinizi. çakma günübirlik ateistlerle konuşursanız böyle olur. eminim bahsi geçen arkadaş cumaları babasının zoruyla camiye de gidiyordur.
sözlüğün dünden beri takıldığı cin polemiğinin en komik örneğidir. gülmeyi unutan bizlere böyle komik durumlardan bahsettiğiniz için teşekkürler türkiye.

arkadaşımın arkadaşı da bayatladı bea.
yalan vede yanlıştır.

allahtan korkup inanmayan adamın cine inanıp korkmasını beklemek biraz değil bayağı salakça olur.

ha korkarak inanç olur mu orası ayrı tartışma konusu.
aslında ateistler tüm tanrılara ve ruhsal varlıklara olan metafizik inançları reddeder yani o arkadaşlarınız biraz lafta ateist olabilir.
(bkz: bize öyle bir bilgi gelmedi)
hadi bunu da açıklayın atayizler.
edebiyat ve dil bilgisinde mecazı mürsel (düzdeğişmece ya da ad aktarması) diye bir şeyle karşılaşırsınız. topa meşin yuvarlak, istanbul'a yeditepe, kömüre kara elmas demek bunun en sık karşılaşılan örnekleridir. cin yerine üç harfli denmesi de korkuyla değil, alışkanlıkla, halktan ve aileden alınan kültürle, dille alakalı olabilir.
yoksa, bu güne kadar hiç bir ateiste cin geldiği falan olmamıştır. psikolojik şeyler bunlar arkadaşlar.
Ibadet zor gelip de ateist olduğunu açığa çıkaran hede.
insanın kafasını karıştıran, çok büyük bir ironidir.
metazifiki varlıkları ve olguları tamamiyle yok sayan bir gruba mensup olduğu halde cin diye anılan varlıktan korkan ateisttir. mahalle baskısından dolayı daha ne tarafta yer alacağına karar veremeyen ve oturma organında korkan ergen bir arkadaştır. hayırlısı olsun.
açıklaması gayet basit olan hadise. onlar ateist değil bilhassa, hiçbir şey bilmeden eline nikon alıp kendini fotoğrafçı sanan insanlardır kendileri.
cinlerin anasını sikeyim lafını milyonlarca kez kullanmama rağmen karşıma çıkmamışlardır. karşıma çıksalarda analarını sikeyim onların çok ayıp ediyorlar.

not: ateist değilim cinleri sikerim
yani iki tarafa da oynuyorum diyen insan tipidir.
-olum ben ateist oldum.
-siktir lan.
-Allah çarpsın bak.
-?
panteist veya pandeist olduğunun farkında olmayan bir ateisttir; ya da ateist olunca kızlar kapısında sıraya girecek sanan aklıevveldir.
ateist benim bildiğim tanrıya inanmayan demek, cinlere gayet inanabilir, adamların inanmadığı yaratıcı, varlık değil.