bugün

Dini olan Arkadaşlarla yapılacak bir eğlenceli bir eylemdir.
Bir gün 3 müslüman arkadaşlarımla yolda ellerimizde risaleler ile ilerlerken karşımıza her cuma günü yanyana saf tuttuğum bir çocuk olan Ahmet koşturarak geldi nefes nefese idi. Hayırdır ahmet dedim. Ahmet olayı anlatmaya başladı.
Abi risale okuyarak dalgın dalgın dolaşırken yanlışlıkla ateist mahallesine dalmışım. beni gördüler ve kollarımdan tutup bir eve götürdüler , beni bağlayıp çeşitli işkenceler yapıp dinden soğumamı istediler ama ben kaçıp kurtuldum allaha şükür dedi. arkadaşlarla beraber Ahmet'i teselli ettikten sonra sohbetten arkadaşımız olan hacı hüseyin abinin bakkal dükkanına gittik. abimize olayı anlattıktan sonra 1 koli buzparmak aldık. Sabah namazından sonra aldığımız 1 koli buzparmak ve yanımızda 10 kadar genç müslüman arkadaş ile ateist evinin önünde dua ettikten sonra haydi gazamız mübarek olsun diyerek arkadaşlarıma döndüm. elime bir adet buz parmak aldıkdan sonra arkadaşlarada almalarını söyledim. paketler açılırken duyulan hışırtılar ateistleri uykularından uyandırmıştı. camdan bize bakıyorlardı dün evlerinde işkence etmiş oldukları çocuk olan ahmet'i hemen tanıdılar.gözlerinde ahmetin gözlerinde gördüğüm korkununda fazlası vardı. Ahmet arkadan bağırdı. Tekbir! Allahuekber! ve buzparmaklar birer bire cama atılmaya başlayınca cam daha fazla dayanamadı ve kırıldı. Ateistler şok olmuşlardı. bizden böyle bir hamle beklemiyorlardı.bizde buzparmakları bitirdikten sonra oradan uzaklaştık. bir gün sabah yine bir sabah namazı çıkışında o mahalleye uğradığımızda evlerin bomboş olduğunu gördük. O günden sonra o mahalle ateist mahallesi olmaktan çıkmıştı. Arkadaşlarla o sevinçle risaleyi baştan sonra okuyuverdik.