bugün

başkalarının inancına ya da inançsızlığına saygı göstermeyip, kendi inançlarına koşulsuz saygı bekleyen güruhun yaptığı eylemdir.
"allah katında çok prim getiriyomuş diyollaaaa" denilerek yapılan eylemdir. s"onra o primlerle cennette 20 tanesine şarap 50 tanesine huri veriyollaaa" diye de upgrade edilebilir.
ateistlerin inançlılara sürekli bok atması ile eşdeğer durumdur.

(bkz: iğneyi kendine çuvaldızı da kendine batır yavşak)
dinime küfreden müslüman olsa bari. sabahtan beri allah a kitaba küfreden ufolar değil di mi?
klasik bir adnan hoca alışkanlığı....( adam ceylanı öldüren aslanın bile ateist olduğu için bunu yaptığını söyleyecek neredeyse..)
bi de bunun tam zıttı var. bunlar da dine, kitaba, Allah'a sövmeyi bir halt sanarlar.

örnek vermek gerekirse; ama siz haydar tektir birdir diye inanıyorsunuz.

örnekler daha da uzatılabilir. diyorsun, yapma bari; yapıyorsun deme bari.

not: örnek, inci sözlük ten alıntıdır.
ilk entryde var mesela;
(bkz: her fırsatta islama bok atmak)
mesela fırsatı bulununca neler atılmakta? diye beni düşündüren başlıktır.
ateiste birşey diyemezsin ki... her şeyden sıyırır kendini. dini kaideye geç onları der,ahlaka gericilik der,ama bilimsel etik dersin, iyi insanların icadı ama iyi kişiye göre değişir ben karımı,kızımı kıskanmam, iş arkadaşımın kuyusunu kazarım;çünkü dünya savaştır, diyebilir.
insaf,saygı dersin bir parça sizofrenik oluşundan onlar beni ezdi,ezecek der, bir örnek dahi yaşasa, onu hep geneller,zulmeder,zulüm görür,zulmeder ve bu hal sürer gider. demokrasi,seçim dersin, benim oyum önemli;çünkü ben ilericiyim çünkü tarafsızım. halbuki dindarların herşeyine iyi olsa dahi alerji duyar,kendine demokrattır. vs, vs...

özetle o dediğinden atamaz kimse;çünkü o necasete temiz diyebiliyosun işine gelmeyince.
bu sebeble kimse sizi kınayamaz hatta bedri kaykam gibi bokunuzdan resim yapın,ona da sanat diyin gene hakir göremez kimse sizi. dünya sizin dünyanız keyfini sürün...