bugün

Ateistlere verilen cevaplar

1.Bütün varlıkları Allah yarattı. Öyleyse Allah'ı kim yarattı?

cevap:

Allah varlığı kendiliğindendir. ezeli ve ebedidir. doğal olandır. -1, -2, -3, gibi sayarsak sonu yok değilmi. 1,2,3 diye sayarsakta bununda sonu yok. ezeli ve ebedi dir. bizim aklımız onun mahiyetini bilemeyecek kadar kıttır. çünkü bizim yaratan bir zat a karşı bu soruyu sormamız edepsizliktir. kendisi yaratılsaydı zaten bizi yaratamazdı. bunu hiç mi düşünmüyorlar. bizi yarattığına göre kendine mahsus yüksek sıfatları var. hemde bizim aklımızın çok ötesinde mahiyeti var.
Arkadaşlar bu ateist denilen yaratıklardan, ta ki ana rahmine sperm olarak düştükleri günden beri nefret ediyorum.

Felsefe bölümünde dikkat ederseniz artık atesistlerle ilgili çok konu açılmaya başladı.

Bugün burada ateistlerin dinsiz, imansız, inançsız değil şeytana tapan inançlı yaratıklar olduğunu anlatacağım.

Ateist dediğimiz yaratıklar bizim dinimize inanmayan kimseler olarak nitelendiriliyor. Olay şurada başlıyor bu kendilerini ateist olarak nitelendiren yaratıklar allaha inanmadıklarını söylüyorlar. Burası şimdilik bir köşede kalsın ve şöyle devam edeyim.

Şeytanın bizim dinimizdeki yeri nedir ve şeytan dediğimiz bu varlık ne yapmaktadır.
Şeytan allah tarafından lanetlenmiş bir varlıktır. Görevi ise biz insanları islamdan yani allahtan uzaklaştırmaktır. Kendine yani ateşe çekmektir görevi.

Allah cc ne diyor: bana, indirdiğim kitaplara, peygamberlere inanmayan kimseler şeytana tapan (lanetlenmiş) kimselerdir diyor.
Peki az önce ateistin tanımı yapmıştım neydi ateistler ALLAHA iNANMAYAN! kişiler. Ee allaha inanmayan, allahın varlığını reddeden kimseler şeytana inanan kişiler değilmiydi? Peki bu ateistler nasıl hiçbir dine, mezhebe inanmadıklarını savunabiliyorlar?

Bu konunun felsefeyle ilgisi burada başlıyor.

Ateist dediklerin şeytana tapan kişilerdir. (Nereden çıkarttım bu yargıyı şuradan=>) Şeytanın görevi insanları allahtan uzaklaştırmaktır. Ve şeytana inanıp allahtan uzaklaşan kimseler ise şeytana inanmış olmuyormu? E hani bu ateistler inançsızdı nasıl oluyor bu?!

Not= Neden herkes islama inanmıyor. Bu kadar güzel bir dine neden herkes inanmıyor. Bu dinde kötü olan ne varki bu kadar uzak duruyorlar. islam sana adam öldürme, uyuşturucu kullanma, zina etme...vs. gibisinden birçok şey söylüyor bunlar kötü öğütlermi? Neden bu kadar uzak duruyorsunuz. Sana eylemlerinde iyiyi referans almanı söyleyen kaynakları kötülüyorsan sen insan sınıfına girmişmi oluyorsun?
içimde buram buram ateist dövme aşkı var ah birgün bunlardan birine rast gelsem ah bi karşıma çıksalar ne güzelde döverim ama. Bunları bir döverim allah allah diyerek kaçarlar.