bugün

(bkz: kafirden saygı bekleyen imanlı)
"neye saygı duyulmalıdır" sorusunu ömründe bir kere bile düşünmemiş bir insan beyanatıdır.
Banane abi senin inancından. inanç bu adı üstünde. inanç ya daha fazlası var mı? ben de gitsem orta dünyaya inansam, sonra tolkein i peygamberim ilan etsem sen buna saygı duyacak mısın? Hayır en fazla hoşgörülü olabilirsin. Benim de yaptığım bu, hoşgörülü oluyorum. Orucunu tutuyorsan tut, benim sokakta içtiğim bira, seninle allahının arasına giremez. Kendine itiraf edemediğin ahlaksızlığını benim üzerime yıkmaya çalışma!
(bkz: gerçek ateizm bu değil)
insana saygı duyacaksın ve sana zarar vermeyen dine saygı duyacaksın eğer bunu yapamıyorsan medeniyetten, insanlıktan bahsetmeyeceksin işinize gelen yerde teistlerin ateizme saygı duymadığını bağıra çağıra söylersiniz ama tabi sizin derdiniz bizimle değil Allah'la ama buna biz izin vermeyiz seni zorla müslüman yapmaya çalışan (cennete sokmaya çalışan) yok ama saygı duyacaksın duymak zorundasın gel benim karşımda yap onu o bira şişesini kafanda parçalarım anladın mı kafanda parçalarım.
oruç tuttuğu için ateistler tarafından, ulu orta ibreti alem olsun diye kafası kesilmiş bir insan olmadığına göre geçersiz iddiadır.
Saygı hak edene gösterilir. Tanımadığım bir insana ben ne diye saygı göstereyim ki ?
%90'ı müslüman bir ülkede sadece %10 kısmın oruç tuttuğu bunu aslında gösteriş için yaptığı ve buna rağmen saygı beklediği bir toplumda ateist olmaktan gurur duyuyorum.
Neden bir dini kabul etmediğinizi aslında neden bunun size nasip olmadığını daha iyi anlıyorum şimdi. Çünkü her dinde az buçuk ahlaki bir sistem vardır sizde o bile olmadığı için ateistsiniz.
saygının ve etiğin dinden geldiğini sana cahil şakirt islamist terörist nidası.
Ateistliği sadece islama karşı yapılan bir eylem sanan insan gerizekalılığı.
büyük çoğunluğu öyledir. kendini bilen yetişkin kesimi çıkartmak lazım ama bunların arasından. pekala ateist olmasına rağmen karşısındaki inanan kişiye saygı duyan kişiler mevcut gerçek hayatta.
(bkz: inanca saygı üzerine)
saygisizlik yaparak saygi beklemek nedir guzel kardesim diye sordurur saygisizca.
kesinlikle doğru tespit dünyanın en özgür coğrafyasında yaşıyoruz, müslüman coğrafyada bak avrupaya adamların neredeyse yarısı ateist hak yok hukuk yok özgürlükten nasibini almamış ama birde bize bak.
Hepsi degildir. Bir kisinin yanlisini, butun topluma mal etmekte saygisizlik olur.
ateistlerin "işid" "el kaide" gibi "saygısızlık" yapmak için özel terör gruplarıda vardır.
Ha pardon şimdi benim başlığım saygısızlık addediliyor halbuki hiçbir ateist görmüyor ki bu başlık ramazan kampanyasına bir eleştiri olarak dolayısıyla bir saygısızlığa cevap olarak yazıldı.. Ha tamam tüm ateistler saygısız değil saygı duyan arkadaşlardan özür de dilerim ama bunun haricindekiler kaostan gerilimden başka hiç bir işe yaramayan en büyük ceza olarak sahibini kaybetmeyi kendileri seçmiş sözde okumuş,alim ve her şeyi bildiğini zanneden neyse..
en azından kafa kesmeyen,
37 kişiyi diri diri yakmayan,
öldürdüğü kişinin ciğerini çıkarıp yemeyen,
tekbirler getirerek sokak ortasında tecavüz girişiminde bulunmayan,
esir aldıkları 4500 ırak askerinden şii olan 1700'ünü kurşuna dizenlerden daha aklı başındadırlar saygısız olduklarını dair bir önermenin doğruluğu kesinleşse bile.
ateizmle alakası olmayan biri* olarak söylüyorum hiç denk gelmediğim ateisttir. aksine ateist olmayanların milletin orucunda gözü var sürekli oruçlu musun değil misin? neden tutmuyorsun gibi sorular sorup insanlar üstünde baskı kurmaya çalışıyorlar.

saygının ateizmle, dinle bir alakası yok, insanlıkla ilgili bir şey.
(bkz: sana zarar vermeyen dine saygı duyacaksın)
(bkz: o bira şişesini kafanda parçalarım)
(bkz: ooo fazladan da alırım bir dal)