bugün

şüphesiz ki bazı durumlarda akla gelen sorudur. şimdi şöyle bi şey var; müslüman adam neye inandığını bilmez, neyi kabul ettiğini bilmez, ööööyle koyun gibi ona verilen emirleri vs yerine getirir şimdi bu adam akıllı mı? bence değil kusura bakmasın. aslında müslümanlar üzerinde çok durmaya gerek yok komple sığır sürüsü diyip geçiyorum (istisnaları bilemem).

e ateiste bakalım; ateist adam neyi reddettiğini biliyor mu? ürettiği karşı fikir ne? hayatında hiç adam gibi descartes okumuş mu? spinoza okumuş mu? dinlerin kökeni nedir bakmış mı? hadi hepsini geçtim oturup saatlerce kendi kendine kafa patlatmış mı? mantığının sınırlarını zorlayabilmiş mi? bırakın efendim bunları bırakın! laf olsun çorba dolsun.

görüyorsunuz bizim memleketin müslümanı da sığır, ateisti de ve bu sığırlar birbirlerine laf atar durur bilmezler ki dedikleri aslında: ben senden daha sığırım manasına gelmektedir.
En iyisi agnostiklik diyorsun.
insanlara ağır ithamlarda bulunarak bir noktaya varılmayacağını kendi son paragraftta yazmıştır fakat ilk iki paragrafta kendisi hakaret vari cümleler kurmuştur düşündürücü bile değildir.