bugün

Ateist:
-evreni kim yarattı?
Müslüman:
-Allah.
ateist:
-Allah'ı kim yarattı?
Müslüman:
-Allah'ın yaratana ihtiyacı yoktur!
Ateist:
-demek ki yaratana ihtiyaç duymadan oluşmak mümkündür.
not: yobaz moderatörü buradan zall'a şikayet ediyorum. bu başlıktan ötürü çaylak yaptı. bu arada tüm müslümanların dolaylı yoldan verdiği, vereceği ve vermiş olmuş olduğu tüm cevaplar doğrudan "allah'ın yaratana ihtiyacı yoktur" cevabına çıkar. yani dinen bir cevabı yok, dinen bu soruya cevap vermenin sonu inkâr denen mefhumdur. su vb. kullanılabilecek tüm kavramlar tanrı değil, elementel yani daima neden-sonuç ilişkisindeki maddeler olacaktır. ilk sebep diye iddia edilen tanrı madde değil, aşkındır evrenden. tanrı su vb. değildir. analoji yanlış olur daima. superman, tanrı, noel baba vb. varlıkların var olduğunu iddia etmek akıl değil; "iman" denen mefhumun ürünüdür.
ona kaldıysan önce allah'ın varlığını da kabul etmiş olursun.

ulaştığın düz mantığa...
Ateisti adam yerine koymayan müslümandır.
Susarak aşağılamıştır.
Allah'ın varlığını kanıtlamak zor bir şeydir. elle tutulan gözle görülen bir madde yoktur ortada. kalp meselesidir olay. insanın içinde olmadan çok zor inanması, evrendeki müthiş düzeni anlaması. ama zor inanan insan bir inanırsa eğer sağlam inanır. bırakmaz.
--spoiler--
ateist:
-evreni kim yarattı?
müslüman:
-allah.
ateist:
-allah'ı kim yarattı?
müslüman:
-allah'ın yaratana ihtiyacı yoktur!
ateist:
-demek ki yaratana ihtiyaç duymadan oluşmak mümkündür.
--spoiler--

müslüman : ama insanın yaradana ihtiyacı vardır. allah ın yemeye içmeye ihtiyacı yoktur ama insanın vardır. ne oldu lan sus koduğum.
boş akildir. gitsin üç beş kitap okusun beni hasta etmesin.
elini kim ıslattı
su
suyu kim ıslattı
suyun ıslatan bir şeye ihtiyacı yoktur. zaten ıslaktır.
ateist: o halde elin de su olmadan ıslanabilir.

oldu canım sen git ben geliyorum.
tanrı varlığını algılayamayan insanlar tarafından eleştirilen akıl.
tanrı zaten olağanüstü bir varlık yaratılmamasında bir sıkıntı yok. ne bizim zaman kavramımız ona uyar ne de boyut kavramımız( bir şey kanıtlamaya çalışmıyorum inanç doğrultusunda böyle). ancak evren öyle değil fiziksel olduğu için insan elbet başının olmasını düşünüyor haklı bir şekilde.
modu bile akpli yaptınız.

tabi canım kıçınızdan eğri b..k çıksa sorumlusu akp...