bugün

islama gelince yerden yere vuran bu allahsız itler hristiyanlığa gelince gayet dindar kesiliyor anlamış değilim oda din buda din sonuçta
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu).
(bkz: görünmeyen entryler) sorunsalı.
(bkz: iyi ki görmüyorsun kardeş çok saçmalar çünkü)
hrisityanlar da müslümandan farkı olmayan insanlar ama hrisityanlığın saçma, vahşi, olduğunu niye diyelim? zaten bu konuda müslümanlarla hemfikiriz, tek fark kendi dinlerinin de aynı kafada olduğunu bilmiyorlar ki islam daha vahşi gibi de duruyor din olarak. hriistyanlık güç elindeyken islam kadar vahşi olmuştur bu da bir gerçek.

aman neyse işte aynı kafasınız.
Biri geçmişte haçlı seferi yapmış hatta hala yapıyor

Biri ışıdci oluyor

Madem ciddi bir ateistsin ikisine de eşit yaklaşacaksın.
Tabi yavşar. Papazın gunah affettigi bir din ile aklı başında adam zaten uğraşmaz.
Yoo kimseye fikrini sormadan başlık açarsan böyle olur. Ateistim hristiyanlığı çok daha saçma buluyorum, isanın bu dünyaya gelmemiş olduğuna inanıyorum çok saçma bir din ama islam hakkında da farklı düşünmüyorum bir derece daha mantıklı ve inandırıcı bir din olmasına rağmen islam diyince aklıma kocaman bir terör algısı geliyor.
ne yazik ki yanlis önermedir.
ateistlerin cogu bulundugu toplumun inandigi dinleri daha yakindan tanidiklari icin o dini elestirirler. türkiye´deki ateistler islami elestirirken, avrupa ve amerika´daki ateistler hristiyanligi elestirirler.

örnegin;
https://www.youtube.com/watch?v=e8MzPmkNsgU

inanclarin kisisel özgürlük oldugunu unutmamakta fayda var. ateistlerin inananlari elestirdigi kadar inananlarin da inanmayanlari elestirdigi görülmektedir. inanan bir toplum ile inanmayan bir toplum kutuplasmasi radikallestikce büyük
tehlike arz eder.
inanc meselesi kisisel olmasina ragmen toplumsal temel gibi görülmektedir. aslolan insanin kendisi olmaktan cikmaktadir. bu kisi her ne olursa olsun, ayni dünyada yasayan bir varliktir ve hepsinin de ayni haklari vardir. dini kurumsallastirmak bir hatadir.
tolerans gösterdiğim tek din budizm onu da dinden sayarsak tabii.
nah yavşar. yüzlerce yıl avrupada dinin etkisi azaltılsın diye uğraştı düşünürler. bugün gördüğünüz hristiyanlık aşırı yumuşatılmıştır. papa bile dinsiz kalır geçmişe kalsa. avrupa aynı bizim ülkemizde olduğu gibi tarikatlarla doluymuş. rahatlıkla birbirini kesip biçebilecek, incildeki saçmalıklara körü körüne bağlı bir sürü insan.

rönesans, reform bilmez ancak mağdurum da mağdurum diye ağlar. nasıl olabiliyorsa artık.