bugün

ateist bir öğrencinin din dersinden hep 100 almasıdır. kendimden biliyorum. geçmişteki lise hayatımda din dersinden 95 ile 100 arasında notlar alırdım. ama tanrıya inanmazdım....ne yaman çelişki...
şaşılacak bir durum değildir. SONUÇTA TÜRKiYE''DE YAŞAYIP iNGiLiZCEDEN DE 95-100 alan insanlar var. kimse ingiltere kraliyet ailesinden değil sonuşta. cool adam hariç.
sonuçta derstir , mantık aynıdır , çalışan geçer ayrıca derslerin sadece ezberle geçilebileceğini kanıtlar böyledir eğitim sistemi lisede...
çelişki değildir, ateist bir kimsenin din bilgisi hat safhadadır.
kendimden bir örnek; din dersi sınav notlarım 70-80 arasıdır. okulun bu öğretmenden sonav notları ortalaması 45-50 falandır. okulun yarısı din dersinden kalır hatta.
aile tarafindan kucukken akla sokulan seylerle yola cikinca sorularin cevaplarini bulabilen adamdir.
çoğu ateistin dini çok fazla irdelediği için ondan vazgeçtiğini düşünürsek şaşırılmaması geren durum.
her zaman 85-100 arası not aldığım derstir,duaların türkçe anlamlarını bilirim genelde,5 yaz gittiğim kuran kurslarının etkisi büyüktür.hem zaten normal bir ateisttir,ateist araştırılarak olunur,dogmatik olunmaz.
Ateist olması din dersinden 100 gibi harika bi not almasına yardımcı olmuştur. Aynı sınavdan 20 alan bir müslüman gençten daha bilinçli yaşadığı açıktır. Çünkü o müslüman henüz islamın ne olduğunu bilmiodur bu yüzden sınavdan da çakmıştır. Ama ateist öğrenci neye inanmadığının farkındadır ve sadece inkar ettiği dini 40 dakika varmış gibi düşünmesi yeterlidir.
kopyada devrim.