bugün

yattığı yerden üniversiteyi bitirip kpss den yeterli başarıyı gösteremeyip zırlayan öğretmendir.

atananları da yattıkları yerden maaş yetmiyor diye zırlıyor zaten.

en iyisi ithal öğretmen. ahahahahaa.
öğretmenlere bok atan ilkokul çocuğundan daha evladır. ilkokul yerine başka bi kelime yazacaktım ama sen anlarsın onu.
annesi olmayan insan beyanatı dahilinde içeriği bu hususta gerçekleşen tespittir efendim tespitin tanımı ise şöyle olabilir insan yetiştiren toplumu ve devletin üst kademesini yetiştiren öğretmenlerimizin bir troll tarafından aşağılanmasıdır buna bağlı olarak zırlamak ile yargılanmasıdır. Beyin bu sonuçta allah kimine veriyor kimine bahşetmiyor.
hep ilkokul hocalarınız yüzünden böyle oldunuz. dedim o kadar hödükler öğretmen olmasın. sonra ortaya bunlar çıkıyor. baksana düşünceye.
bazı eziklere dert olmuş öğretmendir.

neymiş yata yata okul bitirip kpss de yeterli puan alamamış zırlıyormuş.
hasiktir demekten başka bir seçenek kalmıyor, adalet ve kalkınma...oldu sana zulüm ve yıldırma.
öğretmen değildir o.

başlık yanlış açılmış; atansa öğretmen olacak garibim.
meslek liseli mezunların önüne geçen kalifiyesiz mühendislerin fakültelerde ben mühendisim diye gezinmesinden farkı yoktur.
bunların çoğu ciddi anlamda boş insanlardır.

adam atıyorum kimya okuyor, gidip formasyon alıp öğretmen oluyor sonra da yok efendim kadro yokta devlet bizi almıyor da... bıdı bıdı

özel sektör size para vermeyince devlete yüklenmesi kolay oluyor değil mi? halbuki özel sektör zamanında iyi para verirken hiç biriniz devlet kapısına uğramıyordunuz...

hayır o değil kimya okuduysan git bölümün üzerinde yoğunlaş, git kendini bilime ada yarak... öğretmen olayım yattığım yerden para kazanayım oh amına koyayım bir akıllı sizsiniz.

devletten beklemeyin devlet için bir şey yapın.
(bkz: atanamayan öğretmenler ekonomideki kamburdur)
"sözleşmeli öğretmenliğe başvurmayabilirdiniz" veya "oyun senin olsun" diyen bürokratlara sahip bir ülkede yaşamaktadır.

he bir de kendisinin derdini "zırlamak" olarak algılayabilecekler de bu ülkede "ihale" almakta, "halk için" her türlü fedâkarlığı yapmaktadır.

(bkz: koza matbaacılık)
asalak olmak için yanıp tutuşan öğretmendir.

yattığı yerden maaş almayı can-ı gönülden ister. gidip mesleğini yapmak varken anlatıp çıkacağı günler varken öğretme baskısıyla uğraşmak istemez.
Haklı öğretmendir.
ogretmen bile olamayan mal insan beyanatidir.
Bunca yıl yaptığı işlerin, eğitiminin, verdiği emeğin karşılığını almak isteyen ve tabii ki de artık masada oturup para almak istiyordur. Haklıdır ancak atanmamalıdır eğer 1 yıl geçmişse. Çünkü 1 yıl da bile çok fark oluyor. Eski müfredatı anlatıyor. Değişti dediğimizde kabul etmiyor. Bazı meslekler üniversiteden mezun olur olmaz işe girmezse iyi sonuç veremez. Öğretmenlik de bu grupta yer almaktadır. Çünkü bilgi tekrar edilmedikçe unutulur. 1 yılda ne unutulur demeyin çünkü 1 yıldan fazla atama bekleyen öğretmenler de var. Onlar da insan elbet atansınlar iş yapsınlar ama öğrenciler de insan değil mi? Neden kötü yanlış ve eksik ders anlatan bir hocadan ders alıp kendilerini geliştirmesinler? öğrenemesinler? Öğretmenlere bir gıcığım yok. Ancak başıma gelmiş bir olaydan bunları yazdım.
Yıllarca atama bekleyen bir öğretmen gelmişti. Edebiyata ya da dil ve anlatım dersi için. Emin değilim. Ama emin olduklarım arasında ders anlatamaması, yanlış öğretmesi, eski müfredatı yeni müfredatmış gibi anlatması başlarda gelmektedir.
Her atanmamış öğretmen kötüdür demiyorum. Ben yaşadım. Aşağı yukarı genelinde de öğretmenler böyle. Ve bunu sadece bir kez yaşamadım.
eğitim, teknik eğitim, mesleki eğitim gibi fakültelerde okuyup mezun olmuş öğretmen adayıdır. sankilim devlet siz okuyun ben hepinize istihdam sağlayacağım demiş de yapmamış gibi sürekli yüklenirler. arkadaş ihtiyacın fazlasını ne yapsın devlet, neden size maaş versin? sosyal, kültürel ve teknik yeterlilikleriniz nedir? tek başarınız okul bitirmek mi yoksa hakikaten insan hayatını değiştirebileceğinize inanıyor musunuz?

yaptıkları nispeten hak aramaktır ama akıl var mantık var, mezun sayısı ve ihtiyaç ortada, bir sınıfa 5 hoca mı koyalım, napak yani?
(bkz: görev aşkı)
kendini atayabilse, atayın beni deme ihtiyacı duymazdı tabi.
ama işte öğretmen ihtiyacına karar verenlere söylüyor bunu. hani en son; "çok din kültürü öğretmenine ihtiyacımız var yhaaa" diyenlerden yani...
öğretmenlik bitmiştir aga.