bugün

kanun olmasa bile biz varız kardeş sen merak etme.
yok lan niye osmanlıcı sanılsın. ben sadece vurduruyordur diye düşünüyorum...
"kanunla korunuyor" dediği halde, andığı kanunu bir kez bile okumaya zahmet etmemiş ama bunca cehaletine rağmen kendisinde şuna buna laf söyleyecek yeterliliği gören cahil bir hıyarağasının hezeyanıdır.

hayır gülüm, sen osmanlıcı değilsin, cahilsin ve de her cahil gibi kendini bilmez ve küstahsın...

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dunning-Kruger_etkisi

şu hıyardaki tavırlara bakın!.. sanki atatürk'ü koruma kanunu olmasa, kimsenin bilmediği gerçekleri ortaya dökecek!.. öyle alim!... al sana kanun:

https://tr.wikipedia.org/...A7lar_Hakk%C4%B1nda_Kanun

söyle bakalım, ne demek istiyorsun da bu kanun engel oluyor?

işte burada yeri geldikçe din eleştirisi yapıyorum. kanunlarımıza göre dini değerlere hakaret etmek yasaktır. fakat söz konusu kanunlardan şikayetçi değilim. zira eleştiri yapmak için hakaret etmeye ihtiyacım yok.
bu ülkede hep uçlarda yaşandığı ve yeni düşüncelere kapalı olunduğu için,eleştirdiğin kişi yada düşüncenin antitezini savunan damgası yemek durumudur.
osmanlıcı sanıldığı için şikayetçi olan ama içini rahatlatmak için "osmanlıcı değilsin, cahilsin" dediğimde pek bir zoruna giden cahillerin paranoyasıdır.

"cahil" sözü pek bir rahatsız etmiş gülümü!... o zaman "alim" diyelim de iyice rahat etsin. bakın alimimiz ne diyor:

--spoiler--
allaha sövsem eyvallah der geçerler işte.
--spoiler--

gerçekten mi? eleştirdiğin kanunlara bu kadar hakimsin yani... etkilendim... öyleyse neden allah'a sövmeyi bir denemiyorsun? sana göre "eyvallah" denilip, geçiliyormuş ya kanunlarımıza göre...

başka? hıyarağası okumadığımı iddia edip, sayemde okuma imkanı bulduğu atatürk'ü koruma kanunun ilk maddesini vermiş!... ne var o maddede? "eleştiremezsin" deniyor mu? denmiyor... sorun ne? köpeğin canı sövmek istiyor; sorun odur... bir denesene... madem seni kanunlar bağlamazmış, öyle yiğitmişsin, atamıza sövmeyi bir denesene...

iq seviyesi? eh, neden yazmak istemediği açıkça ortada değil mi?
osmanlı eleştirilince atatürkçü sanmaya benzer.
Tamamen yanlıştır efendim
Yani sen bir gomunistsen, sırf Atatürk Milliyetçi diye sevmeyebilirsin.
(bkz: Atatürk Milliyetçidir)