bugün

atatürk ilke ve inkılaplarına sadık kürttür.
atatürk ilke ve inkılaplarına* sadık kurttur.

edit: ayni entry degil, ama sadece bu seferlik ascii cizgimi asiyorum.
(bkz: biji serok mustafa kemal)
kürtlüğünden bihaber kürttür. atatürkçü olma sebebi kürt olması değildir. ki öyleyse gerçekten de kürtlüğünden bihaberdir. işin ilginç tarafı ise safkan türkler bile atatürkü tanımıyorken bir de bu kürt versiyonunun çıkmış olmasıdır.
atatürk'ün ideolojisine ve miraslarına sahip çıkan, saygılı, sevgili insandır. evet, her şeyden önce insan!

ırkla başını bozmuş salaklara ayarın allahını vermesini temenni ettiğimdir. kürtler atatürk'ü sevmemeli diye bir kural mı var?
türkiye'de sayıları oldukça fazla olan kişilerdir.tabii bu insanların arasına nifak sokmak isteyen kişiler de vardır.
gayet doğal, ne var ki bunda.*
ilkelerin onları da kurtarıcı olduğunu unutmamış türk'tür.
kendisini "atatürkçü" olarak niteler, daha açması gerekirse "atatürkçü türk" der çünkü atatürkçü düşünce sisteminde ırk değil millet kavramı vardır.

bu insana "atatürkçü kürt" diyen birisi atatürk karşıtıdır ancak ve ırkı üzerine konuşup durup bölücülük yapmaktadır.
Savci sayan'dir.
Kavram karmaşası yaşıyordur, kürt dediğin eşşek siker , molotof atar.
işte size gerçek türk.
benim ailemin bir kısmı kürt, bir kısmı ermeni, bir kısmı rum, bir kısmı arap, bir kısmı bulgar göçmeni, bir kısmı yunan. hepimizin evinde de atatürk'ün resmi var.

zoruna gidenin borusuna gitsin.

hepimiz anadilimizi biliyoruz, hepimiz dinimizi de dilediğimiz gibi yaşıyoruz.

zoruna gidenin borusuna gitsin.

hepimiz de, imkanlarımız el verdiğince, okuduk. bazılarımız doktor mühendis oldu, bazılarımız fabrikada işçi, sokakta çöpçü. ama, asla, kimsenin ekmeğinde gözümüz olmadı.

kurbanı da beraber kestik, paskalyayı da beraber kutladık.

zorunuza mı gitti ulan!

kimseye eyvallah demedik. asla haksızlığı sineye çekmedik biz.

80'de ülkücü eniştemle, sosyalist amcam beraber işkence gördü ulan benim.

ben bu toprağa vatanım demişim bir kere, size hangi yarrağı yemek düşer ey göt oğlanları?

annem sünni, babam alevi; ben de ateistim. babamın annesi kürt, annemin babaannesi rum. size mi soracam lan kimin resmini asacağımı?

osmanlı torunu muyum ben, evet! ama nasıl fatih'i, süleyman'ı unutmadıysam, vahdettin'i de damat ferit'i de unutmadım. unutanı siksinler.

ben bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsam bunu önce mustafa kemal'e borçluyum. ha işler istediğim gibi gitmiyor mu, yeterince özgür değil miyim? onun vebali de bendedir. zira sevr'i imzalayanları da unutmadım, onu yırtıp atanları da.
Yazıyı okuduktan sonra kim bu cengaver diye bakmamla birlikte karşıma koskoca bir 4.nesil yazar çıktı.
Özledik olum sizi, nerelerdesiniz amına koyim. ite, köpeğe kaldı ortalık. adam akıllı yorum görmeyeli epey de olmuştu, iyi oldu yani.
Atatürkçü alevi kadar garip durum.
Atatürkçü olmak için illa türk mü olmak lazım dedirten başlık baş üstünde yeri vardır onun.
Yoktur, varsa da asimile olup Kürt olma özelliğini kaybetmiş türkleşmiş kürttür.
ona haklarını sağlayanı seven kürt kadın olabilir. boş kafalılara kalsa eşeğin yanına kuma olarak gitmekten kurtulmuştur.
çokça vardır ama pkk'lı olanları çok daha fazladır.
atatürkçüye saygımız sonsuz, k*rde saygımız yok diyerek bir çelişki yaratılacak şahıs.
umarız Atatürk ilkelerini benimseyerek ülkesinin refahı ve çıkarı üzerine hayatını koyup yaşayacak bir insandır.

--arkasindankonusulanadam--
Benim lan bu ayrıca sülalemdir.
iyi mi desem kötü mü bilemedim. arada kalmış bu baya.
Sözlükteki Türkçülerin geneli için pislik bir terörist olmaktan öteye gidemeyendir maalesef.

Kürt teröristtir ne de olsa. Değil mi tengir?
Atatürk ve cumhuriyet düşmanı, araplaşmış, Mankurt bir Türk’e yeğlerim.