bugün

Boromirr rumuzlu yazardır https://m.uludagsozluk.com/e/45013820/ entarisinin sonunda “kemal paşanın ingilizlerden aldığı dizbağı nişanını neden aldığının cevabını verin bakalım siz de şimdi.” Önce dedim ki ulan ingilizlerden nişan almanın neresi fena devlet başkanları devlet başkanlarına hep nişan verirler kaldı ki dizbağı nişanı yani “order of the garter” sultan abdülmecid ve sultan abdülazize de verilmiş kendisine yazdım karşılığı “onlar osmanlı padişahı atatürk cb bile değildi” olunca bakayım dedim meğer atatürk dizbağı nişanı filan almamış gerek türk kaynaklarında gerekse de yabancı kaynaklarda böyle bir bilgi yok yanlız ismet inönü ve atatürk’ün arası bu yüzden bozukmuştu gibi hatırat iddiaları var günün sonunda order of garter listesinde atatürk yok ayrıca atatürk’ün aldığı nişanlar arasında da bu yok. Günün sonunda bir dinci iftirası daha çürütüldü!
uluda ara sıra olan durumlardan biridir. fazla takılmayın derim..

--spoiler--
ingilizlerden nişan almanın neresi fena devlet başkanları devlet başkanlarına hep nişan verirler
--spoiler--

eee o zaman rte nin aldığı nişanlara neden laf söz ediyorsunuz denen mevzudur..
bu fesli deli artıklarını muhatap alıp cevap vermek ya da açıklama yapmak doğru değil. bunlara ne desen, ne anlatsan din din din din allah allah allah islam ne gadar muhteşem falan diye cevap alırsın. işleri güçleri yalan iftiradır. kafayı atatürk ile bozmuş cahil, müptezel islamcılara yapılabilecek en güzel iyilik hak ettikleri gibi hamamböceği gibi muamele, görmezden gelmek, hiç yoklarmış gibi davranmak olacaktır. bunlar karaktersiz, vasıfsız, yalancı, kafayı dinle yemiş pisliiklerdir çünkü.