bugün

ankara laiktir, laik kalacak derdi.

Ayrıca o suyu içeceksiniz yoksa laik olmazsınız.
Oğlum bu şehrin planı böyle değildi. Mamak tarafına doğru büyüyecekti şehir! Ulus meydanı merkezdi ulan bu Kızılay'da neyin nesi? Nerde ulan bu şehrin hava koridoru? Gittik Avrupa'nın en iyi kent planlamacısını getirdik yediğiniz naneye bak! 80 yılda içine tükürmüşsünüz güzelim şehrin! Tükürük demişken bu alt yapı sorunu ne çocuk!
(bkz: fışkiyeyi kim kırdı lan harbiden)
bu kadar görgüsüz olacağınızı bilseydim size başkentlik falan vermezdim.
Ben bir ağaca dahi kiyamazken nasil da kiyip diktirdiniz bu binaları.
500 bin olarak öngörülen nüfusun 5-6 milyon olduğunu görünce başkenti kayseri yapmadığı güne lanet edecektir.
bizim zamanımızda buralar hep arsa, tarla, bostandı.
Bu kadar ileri görüşlü olduğumu bende bilmiyordum.

Hiç şüphe etmemelidir ki, Anadolu ortasında hızla oluşturulacak yeni ve bayındır bir Ankara, yüzyıllarca ihmal edilen Türk vatanı için başlı başına bir uygarlık merkezi, Türk Devleti için pek önemli bir dayanak olacaktır. 1924 (Atatürk’ün S.D.I, s.323)
hiç bişey demezdi bence. çok güzel olmuş böyle devam edin derdi bence. kendi rejiminin ürünleri ne de olsa.
sene 1950 mi?
tunali iyi de bahceli 7 yaniyo derdi.
ne demesini bekliyorsunuz tabiki de sikimden assagi kasimpasa diyecektir. bugun bu baskenti gorebilseydi butun yasadiklarina pisman olurdu. umarim o yattigi yerden bugunki eserini goremiyordur. daha kotu bir kabir azabi olabilir mi?
Gecekonduların temizlenmesi için talimat verirdi.
(bkz: zamanında şuralardan arsa almak varmış)