bugün

kimileri inkar ededursun atatürk kendisinin de öngördüğü gibi* ölmüştür.
'benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır'
kendisinin bir "insan" olduğu düşünülürse normal birşeydir.
geride bıraktıklarına sahip çıkmayıp, Atatürk'ü Tanrı gibi görmek yanlıştır.

edit: tırnak içi açıklama.
Kendisinin bir fikir olduğu düşünülürse imkansız bir şeydir.
Kendisini bir tanrı gibi düşünenler olursa ki olmasın saçma bişeydir. Bir de şu var ki; insanlar geride bıraktıkları eserleriyle yaşarlar. Bundan daha büyük bir eser olamaz. Her ne kadar birileri içine sıçıyor olsa da...
ulaşılamaz,yapılamaz denilenleri yapmış bir liderdi. şimdi ki bebek katili teröristlerle masaya oturanların yüzünden kemikleri sızlıyordur. allah rahmetini üzerinden eksik etmesin.
10 kasım 1938 günü, saat 9'u 5 gece gerçekleşmiştir.

Edit:
Ulan bu entry de eksilenir mi arkadaş? Gayet nesnel bir entry, içinde en ufacık dahi öznel bir ifade, bir görüş, kişisellik yok. Türkiye'nin başkenti ankara'dır demekle aynı şey. Herkesin kabul ettiği bir şey. Birisi de çıkıp desin ki "hayır atatürk 1939'da ölmüştür, o yüzden eksi veriyorum." diye, ama diyemez, herkesçe kabul gören bir olgu benim yazdığım.

Ulan sizin yüzünüzden bi karma kasamıyoruz be. Herkesin doğru kabul ettiği şeyi yazsan bile mutlaka birilerine yanlış gelir, eksilerler.
Bedenen bazılarının abarttığı gibi ilahi bir varlık olmamasındandır, Ama fikren ölmesi karanlığı yaratacak olandır.
her canlı ölümü tadacaktır, tatmıştır da. ama önemli olan öldükten sonraya ölümsüzlüğünü ilan eden kalıcı eserler bırakmaktır. bazılarının hoşuna gitmese de atam; koskoca bir ülke bırakmıştır.
çocukken öğrendiğimiz o şiirler boşuna değil mi. azıcık dimağınıza oksijen gitsin yahu.

atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor
uygarlık savaşında
bayrağı o taşıyor
her gücü o aşıyor

türklüğü güç veren devrimler senin
yurduma çizdiğin aydın yol senin
gençlik senin
sen gençliğimsin
ölmedin ölemezsin
ölmedin ölemezsin...
işte bu sebeple artık atatürk başlıklarına bir son vermek gerekir.