bugün

askerde (ben komandoydum) her askere yaptırılan(bazılarına) atışlardan biri olan '' yatarak destekli 200 metre '' atışında atatürk kaçta kaç yapardı sorunsalıdır.

evet! hani atatürk en büyük askerdi ya!.. bir sözlük yazarının merakıdır. hayır hayır!.. atatürk e hakaret etmiyorum. atatürkü koruma kanununa göre hemen yargılanmamı istemeyin. atatürk ü çok seviyorum. ona canım gurban. lakin atatürk '' görerek , destekli , yatar vaziyette 200 metrede ki hedefe kaçta kaç yaparmış.
atatürk ile mevcut askeri eğitim sistemimizi kıyaslama dahiliğini göstermiş yazar merakı.

atatürk'ün 200 metre yatarak destekli atışlarını ifade eden cümle. çok iyidir! *
ulan adam ordu kumandanlığı yapmış. ülke kurtarmış, dağınık türk milislerini birlik haline getirip düzenli ordu kurmuş. sonda da türkiye cumhuriyeti'ni kurmuş. 200 metre atışı iyi miydi diye soruyor sadece klavye başında cod oynayarak büyümüş bir nesil.

işinize gelince atatürk ile bugünün kişilerini karşılaştırıyor versus veriyorsunuz. işinize gelmeyince o zaman yaptıklarını yeriyorsunuz.

adam ne dürtmüş demek ki hala kuyruk acısından kendisine çemkiriliyor.

bende sorayım lan. acaba atatürk'ün insansız hava aracı kullanma hızı neydi? leopard tankında atış yüzdesi neydi? omuzdan atımlı anti tank silahını nasıl kullanabiliyordu?

insan askerliğini komando olarak yapınca kendini (veya kendi gibileri) sayısız savaş kazanmış insanlarla kıyaslamıyor mu? komik oluyor.
bunu gerçekten yazar tek başına mı yazdı merak ettim. bu kadar kısıtlı bir düşünce ancak bir kişiden çıkar galiba? atatürk büyük bir askerdi çanakkalede kurtuluş savaşında bir çok kez kanıtladı. destekli 200 metre atanların hepsine hükmedip savaşı kazandı. başkomutan oldu. kısacası tartışılcak bir şey yok.
(bkz: yazar burda sıçmış)
iyi nişancıymış kesin. öyle bir destekli çakmış ki, kilometrelerce ötelerde sen doğmuşsun.
ata yı bilmem ama ismet paşa nın 200 metre atışları pek iyiydi. kulakları iyi duymazdı ama gözleri maşallah zehirdi. fakat gelgelelim bir alex değil di.

(bkz: bsgçk başlıkları)