bugün

ne kadar doğru olduğu tartışılacak hadise.

yanlışsam düzeltin ama benim bildiğim siroz olan kişinin ciğeri ya büyür ya da küçülür. içkiden ise küçülür başka bir sebepten ise büyür.

şimdi atatürk'ün ciğerinin büyüdüğü hatta şişkin bir görünüm verdiği bilinmekte. ama ben doktor falan değilim. biri açıklasın bunu. yanlışsam yanlış deyin.

içkiden bile ölmüş olsa kimseyi bağlamaz ki bildiğim kadarı ile ulu önderin sirozu içkiden değildi.

bok atacaksanız da daha mantıklı sebepler bulun bana sorarsanız. size ne oğlum adamın içkisinden?
içkinin de etkisi vardır. keşke içmeseydi de hastalığı ilerlemeseydi atamızın. belki 1 yıl daha fazla yaşasa ülkemiz daha çok yenileşirdi.
her muslumanin yapmasi gereken davranistir.

not: ateistim.
hayatta ağzına bir damla içki almamış bir yakınım sirozdan ölmüştü. siroz yalnızca alkole bağlı değildir.
burda bir doktor gibi açıklama yapamam ama bunu rahatlıkla söyleyebilirim.
ama ataya düşmanlığın sınırı yok elbet. memleketi bölenlerle kıyaslayınca evet kötü biri. vurun öldürün.
adam vatan için bir ömrü heba etmiş. evladın mı vardı ki gemicikler, hanlar hamamlar bırakacağın? çekil köşene keyfine bak di mi ya?
aslında çok su içtiğinden dolayı siroza yakalandı. yoksa alkolle, rakıyla falan hiç alaksı yok.