bugün

minber isimli gazatedir.
siyaset'in denge politikası kavramını bilmeyen ''arap yalamaları'' tarafından şevkle dile getirilen demeç.

günümüz; erdoğan israil'e kafa tuttu, savaş gemisi yollarız dedi, esti, gürledi de ne oldu ? israil'le anlaşmalar devam etti, yeni anlaşmalar imzalandı , üstüne bir de israil'i korumak için füze kalkanı dikmediler mi topraklarımıza ?

ulu önder mustafa kemal atatürk'ü karalamak için düştükleri yanlış ve zavallılık at gözlükleri sayesinde daha da daralan ve kendiyle çelişen sahtekarlıklara sebebiyet veriyor.

savaş nefret işi değildir, vatan toprakları tehlike altında ise kardeşine karşı bile gözünü kırpmadan dövüşebilirsin.

çanakkale savaşında, işgalcilerle yemeklerini paylaşan, şarkılar söyleyen, şehitlerini beraber toplayan, kısacası kardeş gibi olan ama biraz sonrasında da karşılıklı kurşun sıkan askerler bunun en büyük kanıtıdır.
Atatürk'ün ilk gazetesi Minber'deki yazılar, 89 yıl sonra Erzincan Üniversitesi öğretim üyesi Yard. Doç. Erol Kaya tarafından kitap haline getirildi. Minber'de 19 Kasım 1918'de yayımlanan röportajın Yeni Aktüel'de günümüz Türkçesi ile yayımlandığı röportajından alıntı ;

-ingilizlerle ilgili düşünceleriniz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

- Bu savaşta ingilizlerle Arıburnu, Anafarta ve Filistin cephelerinde karşı karşıya gelip savaştım. Ben gerek bu cephelerde ve gerekse daha önce bahsettiğim cephelerde sürekli vatanın müdafaasından ibaret bir görev yaptım. Bununla birlikte kalbimde nefret ve düşmanlık düşünceleri yer bulmamıştır. Osmanlı milletinin hürriyetine ve devletimizin bağımsızlığına hürmet ve saygı gösterdikleri takdirde yalnız benim için değil bütün Osmanlı milleti için ingilizlerden daha hayırlı bir dost olmayacağı kanaati tabiidir.

Minber'de 19 Kasım 1918'de yayımlanan röportajından.