bugün

ataturk gibi bir lider ile bush gibi bir acemi ancak ve ancak ataturk bush' a akil verirken karsilasabilir. burdan hareket edersek,
(bkz: yurtta sulh cihanda sulh)
(bkz: tövbeestağfirullah)
"sizde en gerizekalılar mı başkan oluyor.çok ilginç"
Atatürk, Bush'la karşılaşsaydı söyleyeceği sözler, söylemiş olduğu sözlerden daha farklı olmayacaktı. Üstelik, onun liderliği ve kişiliği de şu anki liderler gibi terbiyesizliği getirmez, düşmanlarına bile ince laf sokmayla karşılık verebilmiştir. *

Aşağıdaki örnekler, şu anki Bushluk durumu ile ilgili Atatürk'ün sözleridir.** *
........

Yurtta barış, dünyada barış.

Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.

Biz kimsenin düşmanı değiliz. Yalnız insanlığın düşmanı olanların düşmanıyız.

Bu millete çok şey öğretebildim ama onlara uşak olmayı bir türlü öğretemedim.

Doğruyu söylemekten korkmayınız.

Egemenlik verilmez, alınır.

Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı varolmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur.

Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.

.

Örnekler artırılabilir.
atatürk- ülkeniz ve türdeşlerinin emperyalizmine atmış olduğumuz tokatın sesi umarım sizin ananızın malum yerlerine de gitmiştir.
bush - error *
"tanrı senin hamurunu necasetle yoğurmuş
annen seni sıçarken yanlışlıkla doğurmuş" *
-geldikleri gibi giderler.
bushun dumur olacağı an olurdu.
"yok aslında bir farkınız. sen ginger'dan düşüyorsun, tayyip attan..."
Kodummu oturturum haddini bil olacaktır.
(bkz: atatürk ün bush la karşılaşınca söyleyeceği söz)
(bkz: amerikada bush dunyada bush)
-babani da sevmezdim.
sen siktir git çocuk.
zaten söylemiştir atam zamanında yurtta sulh cihanda sulh...