bugün

her ikisinin de sonu öldükten sonra mumyalanmış olmaları. köpeğin bu davranışından ötürü asılması ata'ya saygı açısından önemliydi! asılmasaydı da beslense miydi:
siz de buna inandınız mı lan ciddi ciddi?
buna başka ülkelerdeki insanlar götüyle güler. olaya bak amk.
Ulan adam (atam) haz etmediği köpeğini neden mumyalatmak (doldurtmak) istesin? Bir insan sevdiği hayvanı doldurmak ister.
görsel
Yobazlar atatürke saldıracak yer arıyorlar ya, olayı her zamanki gibi ne güzel evirip çevirip götlerinden uydurdukları yalanlarla süslemişler.... Alın okuyun beyinsizler...
http://forum.petarkadas.c...el/Atatürk_ün_köpeği_Foks
Not : Atatürk kuduz, saldırgan köpekleri öldürtse, işe ilk önce sizin dedelerinizden başlardı...
iki ayaklı çomarlar ne zaman dondurulacak?
Fox Atatürk ü ısırdığı için çiftliğe gönderilir çiftliğin sahibi sahibini ısıran köpek ten bize hayır gelmez diyor ve uyutuyor sonra olayı öğrenen Atatürk
mumyalanması emrini veriyor.
Hayırdır yoksa müslümanlar hayvanların uyutulması ile ilgili hassasiyet mi gösteriyorlar? Hahaha... Ulan iki yüzlü adiler tek bir konuda dürüst olun dişimi kırıcam.
Bakın mevzuyu bilmiyorum ama kuduz vakalarında hayvan uyutulup müşade altinda beklenir acaba kuduz mu değil mi diye o esnada olmüşse eğer kendilerince bozulmasın diye boyle bir şey mi yaptılar yoksa halk cok öfkelenip sen nasil atatürkü ısırırsin diye mi yaptı bilemem.
Fox atatürk ün kendi köpeği. Ölünce vefa için mumyalanmıştır.
geçmişi irdeleyecek yerde şuan sizi ayakta sikenlere dikkat etseniz demek isterim ama böyle başlıkları açan göt kılı oluyo genelde.
Hazır mumyalanmışken bizim laiklere tarihi eser pahasında uçuk bir fiyata satılmalıdır.

Malum son günlerde dolar aldı başını gidiyor bari bir katkısı olsun. Hatta atatürk ile temasa geçmiş canlı ve cansız ne varsa yüksek fiyata açık arttırma usulü ile satilmalidir.

(bkz: atatürk ü ısıran sineğin satılması)
Doğrusu Atatürk'ün her zaman ayak ucunda uyuyan Fox adlı köpeğinin mumyalanmasıdır.
Atamızın sevdiği ve orman çiftliğinde yaşayan bir köpekmiş. Gerçek adı fonk ve kendisi öldükten sonra mumyalanmıştır. Yani Atatürk, sevdiği ve gönül dostu olan bir köpek olduğu için fonk'ün mumyalanmasını istemiştir kendisini ısırdığı için değil.
Şimdi yobaz hayvanseverler doluşur buraya.
Haftaya ızmir laikler birliği depertmanında açık arttırma usulü satilacaktır.
olay yanlış anlaşılıyor ama amaç köpeği ölümsüz hale getirmekti bence.*
hiçbir hayvanseverin tasvip edemeyeceği olaydır.
beyin firar etmiş, asılması önemliydi diyor birisi. gerizekalı kardeşim köpeği öldürmek yerine tedavi etmek daha mantıklı değil mi ? sonuçta insan değil bu, hayvan yani.
(bkz: kaynak götüm).
15 temmuzdaki göt korkusundan sonra milliyetçi ve atatürkçü oluveren akit tayfası yeni görmüş foxu. Daha önce yolları düşmedi tabi. Köpek gibi anıtkabire düştü yolları. Kader işte.
(bkz: vallaha mı lan)

100 yıldır ne bitmez, dinmez köpeklikmiş ya sizinki..
Kaynak? Götün mü yoksa mısır koçanı mı?
atūrk'ū ısırdığı için değil, atatūrk'e hediye edilmiş köpeği olduğu için mumyalanmıştır. ayrıca devletin ya da anıtkabir idaresinin değil özel bir teşebbūsūn işidir. bu tahnitlenmiş köpek anıtkabir'e sonradan getirilmiştir.
Anıtkabir'de sergilenen köpektir. ismi foks. Evet.
görsel
görsel

Edit: alttaki kardeş kime kızdı anlamadım? hayvan düşmanı, insan düşmanı vs. Diye gevelemiş. Bana diyorsan eğer o lafları Hayvan silkmiyorum, sadece bilgi paylaştım. Evet.