bugün

artık denilebiliyor kimseler merak etmesin. neredeyse tüm milli bayramları, tüm ilkelerini, hatta ve hatta adını bile okul kitaplarından çıkarmak isteyen bir zihniyete teslimiz.

rahat olunuz.
Düşünme yetisine sahip olmayan adamın düşünce özgürlüğü istemesidir.
düşünce özgürlüğü için öncelikle akılcı ve hür vicdana sahip olman gerekir , bu beyni olmayan insanın ülkedeki nöroloji kliniklerinin yetersizliğinde dem vurması gibi bir şeydir.

Atatürk'ü sevmiyorum demek , inşaat işçisi babanın yuvasını kurup yaşam mücadelesi verirken eve getirdiği ekmeğe hain evladın küfürü olarak toplumca algılandığından olmasın sayın yazar.

madem bu kadar özgürlükçüsünüzde neden başörtüsüne karşı karar alanları gazete sayfalarından manşet yapıp öldürttünüz
veya neden ben müslüman değilim diyeni dövdünüz , neden türkan saylan'a hakaretler yaydırdınız , hani düşünce özgürlüğü istiyordunuz , Onlar yaşamak için düşünce özgürlüğü istedi siz ise sövmek için.

sizin beyniniz var mı ki düşünce özgürlüğünüz olsun.
malum ülke türkiye'de yaşamayan insanların zannıdır. önüne gelen atatürk'ü sevmiyorum diyor burada, soran varmış gibi.
hergün 3-4 tane şehit veren ülkedir.
beni sevmeyebilirsin,
anneni sevmeyebilirsin,
babanı sevmeyebilirsin,
ama atatürkü seveceksin arkadaşım!
türkiye değildir. atatürk'ü sevmeyenlere bir şey olduğunu görmedim, ama tayyip'i sevmeyenlerin silivri'ye gittiğini gördüm.
''atatürk'ü sevmiyorum'' diyenleri sevmiyorum denilemeyen ülkedir o neredeyse.
(bkz: annenin amı cumhuriyeti)
sevgi asla dayatılamayacak bir kavramdır.

fakat ülkeyi emperyalist güçlere karşı örgütlemiş, o dönem kimse kurtuluş mücadelesine yönelik bir eylem yapmazken selanikli bir adamın ülkemizi örgütleyip vatan topraklarını kurtarması bizde neden antipati uyandırır bu da bilinmez. unutmayınız ki hiçbir insan, hiçbir lider kusursuz değildir.
bok denilemiyor amına koyim şeklinde bir tepkiye sebep olma ihtimalini barındıran ülkedir.
bir ileri demokrasi fatihi recebi sevmiyorum denilemeyen ülke evladı olmak değildir.
güdülen koyunların sevildiğini sanması ne tuhaf. oysa kırpılacak yünün, verdiğin sütün, yenilecek etin olmasa niye gütsün seni çobanın? aklını kullanmıyorsan sen busun. sonra atayı sevmiyorum demek bıdı bıdı. lan oğlum bu ülke kaç senedir atasını sevmezler tarafından yönetiliyor sen bilmiyorsun sanırım.
ermeni dönmesi yavşak putperest imamlara laf eden herkesin içeri alındığı ülkede gerçekdışılığıyla güldüren iddia...
mustafa kemali koruma kanunu neden var? sorusunu aklıma getiren durum. rıza nur meralin günlüğü neden türkiyede basılmıyor? gerçekten kapalı bir ülkeyiz. bizim çağdaşların özgürlük anlayışı başörtüsü takmamak malesef diğer şeylere önem verilmiyor.
Valla bence biri atatürkü sevmediğini rahatça söyleyebilmelidir, Ben rte yi sevmiyorum kardeşim bak nasıl rahatça söylüyorum, herkeste söylemelidir diye düşündüren başlık. ben rte yi sevmiyorum, sevmek zorunda da değilim ve atatürk de bu dünyada en çok minnet duyduğum insandır, en çok sevdiğim insanlardan biridir. onu bu kadar çok sevmeme ben doğmadan ölmüş olması engel olamaz, o benim bu gün tanıdığım biriymişçesine, bu gün tanıdığım bir çok insandan daha çok sevdiğim biridir. ben atatürkü şu an başta olduğu için sevmiyorum, ben onu popüler olduğu için de sevmiyorum, ben birdenbire kapalı biriyken başa geçenin karısı açık bende açayım başımı diyerek açılma kararı da vermedim. ben onu çoğunluk yağ çekerken değil şimdi karalamaya çalışırken de seviyorum. bu hayatta en çok taktir ettiğim, saygı duyduğum, ulusların karşısında tir tir titrediği, o ulu çanakkale savaşında ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum deyip sonra da ama siz bekleyin ilk önde ben gideyim dediği ilk önce düşmanın üstüne gittiği için seviyorum! askerini ölüme yollarken ,yan gelip yatıyor demeyip, o savaşta onlardan önce gittiği için, ağır yaralandığı ; fakat yüce allah'ın izniyle ölmeyip, allah'ın türk milletine hediye ettiğine inandığım biri olduğu için seviyorum.

sonuçta onu bazı kişiler sevmezler, sevmemeye de hakları vardır, kendi tercihleridir. zira ben bu yazı bittiğinde tüm atatürkü sevmiyorum yazanları olumlu oylayacağımdır ki atatürk sayesinde kazandıkları özgürlükleri ellerinden alınmadan biraz tadını çıkarsınlar. evet evet öyle yapacağım. öyle yapacağım ki kocasını aldattı diye taşlanan kadınların yaşadığı ülkeler gibi olmayalım, atatürkü sevmiyorum diyende özgürdür. hoş zaten atatürkü en çok kapalı kadınlar sevmez bu ülkede, bu gayet bariz ve açıktır ; ama onların korkacak bir şeyleri de yoktur zaten olsa olsa ben ve benim gibiler kocamızı aldatıtırız taşlanmayı hak ederiz, kapalı kadınlar zaten kafasını kapatmasından belli asla böyle bir tehlikeye maruz kalmayacak kadar namusludur. biz de namuslu olsaydık kafamızda bone olurdu değil mi. bu kadınlar kocalarını dört kişiyle paylaşmaya ses çıkarmayacak kadınlardır ; çünkü bunlar evini yurdunu bilen, haddini bilen, kocasına itaat eden kadınlardır. biz ise gedin lan ben de o zaman dört erkek alayım dersem ve içim hiç kaldırmayacak olsa da bunu onurumdan, gururumdan söylersem vayyyy orospu olurum. onu seçme ve seçilme hakkını bana tanıdığı için, hayatım hakkında karar verme hakkını bizzat bana verdiği için, zekama saygı duyduğu ve benim bir et parçasından başka bir şey olduğumu, insan olduğumu düşündüğü için seviyorum. o olmasaydı şimdi nerede, ne durumda olabileceğimi hayal edebilecek kadar ufku geniş olduğum için seviyorum. sevmeyen sevmez bu da beni hiç enterese etmez dedirten başlık bu işte.
kimse sevmek zorunda değildir ama kesinlikle saygı duymak zorundadır. zorla sevdirmeye çalışıp da insanları soğutmamak gerek. yoksa hepimiz gördük yani kuzey kore liderinin ölümü üzerine zorlaya zorlaya, yırtına yırtına ağlayan insanları.
türkiye cumhuriyeti dir. atatürk" ü sevmiyorum diyemezsin lan bu ülkede. sana ananı bacını kimler s.kçekti muabbetleri açmama bile gerek yok heralde. o sevmediğiniz lider düşman askerine saldırmamıştır.hakkı olan topraklarını savunmuştur. zaten kendinin olan o toprakların müdafası için savaşmıştır. şimdi o pkk lı piçlerin yaptığını yapmadı. kalleşçe kendi vatandaşına saldırmadı, halkına baskı uygulayarak dağa çoçuklarnı kaçırmadı. eğer yanlış bir ideoloji peşinde olmuş olsaydı, o nineler karda kışta sırtlarında mermilerle kendilerini yırtarlarmıydı. bunları o ampul kafanız hiç algılayamıyormu. sen vatanına ihanet ediyorsun, doğduğun topraklara ihanet ediyosun, insan gibi yaşamanın ödülünü kahpelikle cezalandırıyorsun. he ne var biliyonuz mu, siz kendi kendinizin sonunu getiriyorsunuz. sanmayın ki bu saatten sonra savaşmasanız bile bu halk size sahip çıkacak. şerefsizlikleri yapmadan önce düşünüp tartıcaktınız. kanınızı s.keyim sizin gibi kalleşlerin.
atatürk ile tayyibin ismini karşılaştırma gafletine düşmüş bir varlığın yaşadığı ülkedir.

atatürk'ü sevmeyebilirsin, ancak saygı gösterip oturduğun kıçının rahatlığına şükredip, atatürk ün ruhuna el fatiha okuman gerekiyor.
şerefsizlik parayla değil ki!
ulan pezevenk derler adama, başlık aÇmışsın işte, daha ne istiyorsun. ulan pezevenk derler adama herhangi padisaha boyle bi şeyi bırak demeyi, hissetirsen kellen giderdi. ulan pezevenk derler adama, simdiki padisahinda bunu soyleyenleri surum surum surundurdu zaten. ulan pezevenk senden tek istedigim o isimi agzina almaman.
ATATÜRK'ü sevmeyen insan ya onu hiç tanımamıştır ya da sabit fikirli gerici bir insandır. Tıpkı şöyledir: "Yaşamak için su içiyorum ama gerçekten tadından hiç haz etmiyorum".
denilemez çünkü bu ülke bu kadar yüzsüz değil. Bunca emeğe nankörlük yapacak kadar aşağılık değil. Ha diyenler var onlar işte aradaki nankör köpekler. Edit: atatürke nankörlük yapanlar kendini hissettiriyor bol eksi vererek peki nerede atatürkçü yazarlar?
(bkz: atatürkü sevmiyorum)
(bkz: dedim ya la)
denilebilen ülkelerde vardır türkiyede önünü ilikleyeceksin bitti.
demek isteyenler için alternatifler;

http://maps.google.com/

bu linkten seçin beğenin yunanistan olur ermenistan olur iran falan olur en kestirmeden yol tarifleri mevcut hadi.selametle...
http://www.youtube.com/watch?v=jVuisDQeaY4&feature=player_embedded

sebepsiz sevmeyen insan bunlar kadar gerizekalıdır işte. ha sevmedikleri için gerizekalı değiller. konuşmalarını dinlerseniz sebebini anlarsınız. örnekler vereyim:

-humeyni'yi seviyorum ama sebebini bilmiyorum diyor bak gerizekalığa. sebebi yokmuş. o adam iranda sünnilerin öldürülmesini vacip kılan bir insan. islam gereği her gün lanet okunması gereken, inancı dışında yaptıklarının günümüzde ebu-leheb'le aynı kişi olan humeyniyi sevin tabi. o beyine bu yakışır.

-diyor ki kurtuluş savaşı laiklik için başlamadı. din için başladı. bize böyle öğretildi diyor. ulan açıp 2 kitap okusana. ben böyle öğrendim diyebilsene. bize böyle öğrettiler diyo. çıkmışsın televizyona kendi fikirlerin yok kendi bildiğin bir şey yok. dünyaya katabileceğin hiç bir şey yoksa zarardan başka niye yaşıyorsun kendine bunu sor. ya da sorma onun cevabını da birileri öğretmiştir sana beyinsiz.
buradır.
lan bende nerden tanıdık geliyo diyodum amk. bizim ülke len bu. türkiye de adamlar mecliste biz teröristiz diye bangır bangır bağırır, bi yarraam olmaz, biri de atam sen ne haltlar karıştırmışın böyle dese , tüm pendiller adama saldırır.
not: ulan arada biz de kaynamasak.
türkiye değildir. sevmiyorsan sevme çok da fifi. istediğin yerde söyle bunu sana engel yok. ama eksileniyorsun diye feveran etme. nasıl ki sen atatürk'ü sevmiyorum deme hakkına sahipsen biz de seni eksileme hakkına sahibiz. sözünün arkasında dur eksilendim diye yaygara yapma. şimdi git bi çay koy.