bugün

malumunuz türkiye' dir o ülke.
atatürk' sevmiyorum diyorsun hemen olay oluyor.
hani demokrasi?
hani özgürlük?
ülkenin başbakanını rahatça eleştirebilirken, atatürk' ü eleştirememek...
yoksa atatürk diktatör müydü? sorusunu getiriyor akıllara, bu kısıtlama.

edit: lan vallahi anlamıyorum. neden sevmiyorum diyemiyouz dedim adamlar eksiye boğdu. bak işte bunu diyorum neden diyemiyoruz? neden yasak? madem düşünce özgürlüğü, demokrasi filan... peki neden eksi? hazımsızlık mı var yoksa kuyruk acısı mı?

edit 2: tamam la eksici faşistler mecburen seviyorum diyeceğim galiba. içten mi? tabiki de hayır!

edit 3: sevin sevin ama putlaştırmayın. putlaştırdıkça adamın kemikleri sızlıyordur kabirde. kabir azabı çekiyordur sizin gibi eksicilerin yüzünden. sevin sevin ama sevmeyenlere de saygı gösterin muhteremler.
(bkz: kitap kadar sessiz olun)
türkiye'dir. gerçi bu da bir haktır amma velakin şakirtlerin eline malzeme olmaması lazımdır.

atatürk iyi bir liderdi. ama putlaştırmak elbette ki yanlış. yeri gelince eleştirebilmek lazım.

bu konnuyla ilgili bir bkz vermek istedi canım (bkz: ermeni soykırımı vardır)

bunu söylemekte yasak gibi mesela. "ermeni soykırımı vardır" diyen ülkelere "ulan düşünce özgürlüğü var beee" deniliyor ama tam tersi durum bu ülkede geçerli olamıyor malesef.
http://www.youtube.com/watch?v=jVuisDQeaY4

bundan mı bahsediyorsun koçum ? başka bir şekilde bok at. onun modası geçti !
isteyenlerin, terketebileceği ülkedir.
türkiye değildir. zira maşallah 10 senedir atatürke sövülmeyen tek bir gün bile yoktur.her gün bir başka şakirt kinini kusmaktadır.
çok yanlış anlaşılan bi konudur aslında.
burada sevme zorunluluğu, sadece ona ait olan topraklar üzerindedir.
belki bilmeyenler olabilir aramızda, yoktan varetti ya bu ülkeyi o açıdan.
daha önceden olmuş olsaydı bu topraklar, sevme zorunluluğu gibi bi talep olmazdı tabii.
bu topraklar derken, bu ülke yani. yoktu daha önce. o varetti, onu şeyediyom diyom.
pkk lı mantığıyla yapılan açıklamadır.

hem devletin ırzına geçip, hem devlet bize bohmii.

edit: yıllardır sevmiyoruz diyebiliyosunuz ya zaten. sevimsiz ince bıyıklı yurdum hırsızları.
atatürk ü seviyorum diyenlerin dahi taklaya geldiği, mapushanedeki hücrelerde tecrit edildiği türkiye harici herhangi başka bir ülkedir.
recep tayyip erdoğan'ı sevmiyorum denilemeyen ülkedir. ergenekondan içeri atarlar alimallah!

düzenleme: bak burada bile diyemiyoruz, hemen yapıştırıyorlar eksiyi.
denilmemesi gereken ülkedir türkiye.
öyle de olmalıdır.
nankörlüğün lüzumu yok .. *
suan bu yaziyi yazmayi bile ataturk e borclu olan yazar dusuncesi. himaye altinda bir ulkede demokrasiyi ancak ruyanizda gorurdunuz. ne demis sair --spoiler-- işgaldeki hali sakın unutma atatürk'e dil uzatma sebepsiz sen anandan yine çıkardın amma baban kimdi bilemezdin şerefsiz--spoiler--
sevmiyorsan git amın feryadı seni tutan mı var.
burası onun toprakları. ya seveceksin ya gideceksin. ne diyorsa o.
benim demiş işte ne yani, onun olmadığınımı söylüyorsun.
onu öldümü sanıyorsun yoksa. bir gün anlıycaksın ölümsüz olduğunu,
hatıra defterini
her gece okuduğunu,
aslanlı yolda eli arkasında bağlı,
bir ileri bir geri olta atıp söylenerek yürüdüğünüdemi okumadın
aydınlıkçı köşe yazarlarından, örümcek kafalı yobaz.
bizdeki babadan görme siyasetle bu tür durumlar ortaya çıkıyor. herifler stalin gibi bi diktatör öldükten kısa bir süre sonra hemen eleştirebiliyorken biz hala...
Yaniliyorsun nankor insan. Hepimiz biliyoruz ki "ataturku seviyorum" dedigin zaman dislanacak hale getiriliyor bu ulke. Pembe gozluklerden kurtulamayanlar sagolsun. Ha ille de haykirmak istiyorum diyosan,
Sen ataturku sevmiyorum dersen ben de siktir git derim, dusunce ozgurlugu diye sallayip bu kadar gocunmak, tuhaf.
böyle bi ulkede yasayıpta hala ataturku sevmeyen varmıdır dıye sorulmalıdır.
türkiye'dir. gerçi denilir neden denilmesin, deniliyor yani de anlaşılamayan bir şey var.

türkiye'de büyük bir çoğunluğun demokrasiden anladığı şey atatürk'e hakaret edebilme özgürlüğü, türban serbestisi falan.

arkadaşlar, böyle bir demokrasi yok. dünya'da da hiçbir zaman olmadı. veya demokrasiden bunların anlaşıldığı bir dünya olamaz.

yahu demokrasi demek, çok seslilik demektir, herkese söz hakkı vermek demektir, eşitliktir.

şimdi sen geleceksin kendinden olmayan herkese sövüp sayacaksın, onu dinsizlikle, namussuzlukla itham edeceksin, senin gibi düşünmüyor diye toplumdan dışlamaya çalışacaksın; sonra nerde demokrasi? yok öyle bir şey.

örnek olarak söylüyorum, demokrasi anlaşılsın diye. yani kabalaşmak da istemiyorum da gerizekalıya anlatır gibi anlatıyorum:

tbmm'yi düşün. ceylan derisi koltuk falan, heh bildin dimi. şahane.

şimdi o tbmm'nin içine atatürkçü'yü koy, islamcıyı hatta şeriatçıyı koy, türk islamcıyı koy, türkçüyü koy, solcuyu koy, radikal solcuyu koy, kürdü koy, ayrılıkçı kürdü de koy, amerikancıyı koy, eşcinseli koy.

hangisi ne kadar seçiliyorsa hepsini koy. o barajı da kaldır.

bunların hepsini eşit müddette konuştur, hepsinin sesini duyurmasını sağla, sırf konuşmasın diye laf atmak, kavga çıkarmak gibi şeyler yapma.

kim ne derse de tartış, ama saygı duymayı, ölçüp tartmayı, düşünmeyi de öğren.

bu demokrasidir.

daha doğrusu demokrasinin amacı budur.

ama sen gideceksin hem herkese kulp takacaksın, senden olmayan herkesi öteleyeceksin, hem de demokrasi yok diyeceksin o olmaz.

he yok mu? yok, evet. ama demokrasiyi bitiren de demokrasi yok mu diyen.
sevmeyen sevmez. açıkçası biri bana ben Atatürk'ü sevmiyorum dese; çok da * derim. bu işin siyahı beyazı yok. müthiş bir deha bir o kadar lider, büyük insan. ama putlaştırılmasına, ille seveceksiniz dayatmalarına bende karşıyım.
son zamanlarda modadır. ama o modaya ayak uydurmayan kesimde bu saçma sapan modayı sonlandırmakla görevlidir. bu ülke bu çeşit modaları her konuda görmüştür. ortam kötü. şeklinde yazdırma ihtiyacı hissettiren bir başlıktır.
o değil de arkadaş hearts of iron da bile adamın tahtı devrilmiyor sene oldu 1947 paşa hala sağ.
maalesef yaşadığımız ülkedir. hala buna şaşırıp, nasıl bir insan atatürk'ü sevmeyebiliyor? diye düşünenler var. var işte, milyonlarca insan var bu ülkede mustafa kemali sevmeyen. sadece seslerini çıkaramıyorlardı, uğradıkları zulümler sebebiyle. mustafa kemal bu ülkeyi halk arkasında mı kurdu sanıyorsunuz? mustafa kemal öyle bir baskı kurdu ki zamanında, hala onu sevmeyen insanlar çocuklarına: atatürk'ü sevmediğini her yerde söyleme, başın belaya girmesin gibisinden uyarılarda bulunur. neden başın belaya girecektir? sevmiyorum, sevemiyorum, bu ülke olmamış, ben bunu istememiştim deme özgürlüğü neden olamaz? ya da en basitinden tipini beğenmedim sevmiyorum, sana ne? bile diyebilir insan.
ben mustafa kemali sevmiyorum.
neden mi? o şaşkın ve sinirden aptala dönmüş suratından dolayı.
o ülke türkiye değil birçok gerici kesimden bu lafı duydum ve böyle giderse duymaya da devam edecem.
-şaşırmışlar efendim bunlar -sevmediğini söyleyenler onun bunun sözüyle hareket ediyorlardır -onlara inat biz de çok seviyoruz-sevmeye de devam edeceğizdir!!!
-atatürk kadar hoş gülen adam -adam gibi adam da yoktur!!!
eğer bdp(teroristler) şu mecliste yer alıyorsa Atatürk' ü sevmiyorum demekte serbest olması lazım. ikisi demokrasi sonuçta
-anasına babasına kadar sorguladınız -olmadık hakaretler ettiniz -şimdi ise gelmiş burda diktatör müydü gibi abuk subuk sözler ediyorsunuz -asıl size yeterdir çünkü asıl dikatatör asıl sevilmeyecek kişiler sizlersinizdir- siz sanki çok sevilebilecek kişilersinizdir de
-gibi!!!
güncel Önemli Başlıklar