bugün

recm edilmesi gereken dingildir.

atatürk'ü sevmek zorunda mıyam? sevmiyorum diyip hala atatürk'ün kurduğu ülkede yaşayan dingildir.

kendisiyle çelişir.

kendisiyle recm edilmelidir.
sevmek zorunda değildir, misal ben sevmiyorum. Ama saygı göstermek zorundadır, onu tanımak zorundadır. Misal yine benim gibi.

insanların ağzıyla şivesiyle dalga geçen dingil oğlu dingilin çok daha masumudur.
yapılabilecek en hayırlı iş bu dingili recm etmektir.

böylece türkiye daha yaşanılır bir hal alacaktır.
şive taklidi yapmaya çalışan asıl dingili ortaya çıkaran başlık.
kimse kimseyi sevmek zorunda değildir ne garip memlekette yaşıyoruz ki islama sövmek haşa düşünce özgürlüğü olarak dillendirilirken atatürk'ü eleştirmek sevmemek bir suç...
elbette zorunda değil.ki ona karşı hiçbir zorunluluğu olmadığı halde milyonlarca sevgi besleyen insan varken. ama senin de alternatiflerin tükenmiş değil! en azından saygı gösterebilirsin.
sevmek zorunda degildir, saygi duymak zorundadir.
birisi burada islam'ı sevmek zorunda mıyım diyen dingil diye başlık yazsa sözlükteki herkesin (istisnalar hariç),

-kimse sevmek zorunda değil gibi entryler gireceği ve artı oya boyanacağını düşündüğümden şunu söylemek isterim.

atatürk'ün yaptıklarını sevmek ona saygı duymakla onu sevmek arasında çok fark var.

Not: Atatürk'ü de seviyorum, yaptıklarını da. ama herkes aynı düşünecek diye bir zorunluluk yok. bu insanlara dingil diyenlerde her yerde özgürlüğü, demokrasiyi destekleyen sözde sosyalistlerdir.
dilber ay'dan fazla etkilenmiştir.

(bkz: zorunda mıyam)
sevmiyorum diyene dingil diyen idiotlar tarafindan recm edilmekle tehdit edilen sahistir.
hem kemalist olup hem de recmden bahsetmek kisinin nasil bi kavram kargasasi icersinde oldugunu gosterir.
daha ideolojisini oturtmadan baskasinin dusuncesine bok atan bu idiotlari onuncu yil marsiyla anitkabire ugurlamak en dogru hareket olacaktir.
kimse kimseyi sevmek zorunda degil. senin sevdigini ben sevmem benim sevdigimi sen...

sevgide ozgurluk, saygida mecburiyet vardir.
asıl ona dingil diyen dingildir.
Nasıl ki kanuniyi fatihi vs sevmeme hatta küfretme onun yalan yanlış gösterebilme hakkına sahipse birileri, geçmişindeki değerli kişilere her türlü iftirayı atmayı düşünce özgürlüğüyle bağdaştırıldığı bir ülkede atatürkü sevmemek insanın en doğal hakkıdır. Atatürk bugün yaşasa birilerinin kendisini sevmemesinden rahatsız olmazdı diye umuyorum. Sonuçta kimse kimseyi kimsenin zoruyla sevecek değil. Şu"onu sevmiyor ama onun ülkesinde yaşıyor" diyen kafalar hrant dink gibiler için ermeni oluyorlar.
Atatürkü sevip sevmemenin etnik kimlikle de alakası yok. Vatan hainliğiyle de alakası yok.
Kısa ve öz, sen onun politikalarını seviyorsun kendisini de seviyorsun. Bense sevdiğim sevmediğim politikaları var gözümde bir siyasi liderdir ve senin gibi bir aşk beslemiyorum. Insan olarak en doğal hakkımı kullanıyorum.
He atatürkü sevmemek ona orda burda sayıp sövmeyi gerekli ve haklı kılmaz.
Türksen zorundasın. Hayatını türk milleti için harcamış bu adam.