bugün

denize düşüpte şayet boğulur vaziyette görürsek atatürk'ü mü kurtarmamamız mı gerekir yoksa ismet inönü'yü mü ? çıkmazının cevabının arandığı başlıktır.

cevaben: ikisinide kurtarmazdım.

edit: entry ve başlık hatası giderildi.
klasik yobaz zihniyetin açtığı başlık. ne atatürk ü kurtar ne de inönü yü. onlar sizin gibi yobazların kurtarmasına ihtiyacı yoktur onlar gereken güce ve zekaya zahiptir kendilerini kurtarırlar. ama siz yobazlar dikkat edin kendinize girecek olanlardan kendinizi nasıl kurtaracaksınız.

(bkz: yobazlara giren girene)
neden kendimizi böyle bir çıkmazın içerisine soktuğumuzu anlamadığım başlıklardan biridir efenim. bence ikisi de suyun kaldırma kuvvetinden faydalanabilecek zekaya ve güce sahiptir. kıyı da izleyen kişi olarak, başlık sahibinin kaçmasının en doğru olacağına inandığım harekettir.
ikisinide kurtarmam! banene! zaten yüzme bilmiyorum!
her ikisi denize düşse yapılması gereken şudur:
'hazreti RTE 'Ye dua edip
Daha sonra tevekkül etmeliyiz.'
gereksiz bir sorudur zira ikisi de ölüdür.
(bkz: denize atatürk mü düşse kurtarırsin che mi)
ikisini de kurtarmazdım, kimin daha önce batacağını izlerdim. yüzme bilmiyorum da .
(bkz: şakirt başlıkları)
atamı kurtarırdım. çünkü müthiş zekası sayesinde inönüyü de kurtarmakta bana faydası olacaktır.

(bkz: büyüksün atam)
1923'ten öncesi için inönüyü sonrası için atatürk ü kurtarmazdım şeklinde cevap verilecek sorudur.
bir gün bir ankette anan düşecek. işte ben onu kurtarmayacağım.
Böylece bütün salak anketler son bulacak.
o değilde atatürk ve inönü sözlüğe düştü ya daha da gam yemem.
seni kurtarmayacağım kesin diye cevap verilebilir.
(bkz: denize düşse fetoyu mu kurtarmazdın rte yi mi)
(bkz: denize düşen ankete sarılır)
"o değil de ikisi de mi yüzme bilmiyor?" sorusunu düşünmeme sebep olan sorudur.

(bkz: tanımın şeyini çıkarmak)
adamlar memleketi de senin yedi ceddini de onların yedi ceddini de kurtarmış, gayet modern, medeni bir biçimde balıklama dalmış, şakır şakır yüzmüş, vadesi gelmiş hakkın rahmetine kavuşmuşlar; sen tutmuş "ikisini de kurtarmazdım eheihi" yazıp mutlu oluyorsun. hacı sen kendi götünü kurtar yeter. malum zaman kötü, onu kollamak gerek...
''sen atatürk'ü, inönü'yü bırak da ortadoğu bataklığında savaşa sürüklenen ve giderek araplaşan türkiye'yi kurtar'' denilmesi gereken durumdur..
http://galeri.uludagsozlu...6n%C3%BC-y%C3%BC-m%C3%BC/
*
http://galeri.uludagsozluk.com/g/en-zayif-halka/
farketmez , ikisi de adaların yunanın eline düşmesini engelleyememiştir. Mustafa Kemal'in inönü lozanda adaları verince küplere binip çıldırdığı söylenir. Lozan'a Mustafa Kemal'in neden bizzat gitmediğini de anlamış değilim.
Küçük bir çocuğa anneni mi yoksa babanı mı daha çok seviyosun sorusuyla eş değerde olan bir cümle.
chuck norris iki kişi suya düşerse beşini de kurtarır.
kurtuluş mücadelesindekiler saygıyı yürekten haketmektedirler. 2 çift donunun birini cepheye yollayandan mustafa kemale kadar. bu tarz başlılları görünce gülüp geçilmelidir ama genelde hakaret edilmekte vay niye açtın diye linç edilmekteler. iktidar eleştirilemiyorsa korkulması gerekir bence. tayyip herkese dava açmakta karikatürlere dava açılmakta iktidarda çok güçlü bunu yapabilmekte. atatürk siyasal alanda gerilese de çok güçlü bir iktidardır hala insanların belleğinde bırakın dalga geçebilsin herkes.
(bkz: ankertmece)
kardeşlerim, dostlarım, arkadaşlarım,
Allah rızası için artık "ananı mı daha çok seviyon lan babanı mı söyle bakam" tarzı 'geyik'lere girmeyin artık. Bak http://www.anketdoldurparakazan.com diye bi site var rahat rahat vakit geçirebilirsin orada. Burası 'sözlük' lan bak kodluyorum:
s ıçtırtma
ö küzlüğüne
z orla,
l iseliler
ü stelenince
k aldıramıyorlar.

Eh anlamışsındır umarım artık.

Tanım: atatürk ve inönü yü kıyaslamak için forum/chat tarzı girilmiş entry.