bugün

kendileri atatürke uymadığından atatürk'ü kendilerine benzetmeye çalışan salakların sözü.
(bkz: atatürk ü sayın atatürk olarak görmek)ile eş değerdir.
hazret kelimesini sadece peygamberlikle bağdaştıran kişinin yargısıdır ve pek önemli değildir.

(bkz: öküz aleyisselam)
(bkz: hardcore kemalist)
karı elleyen hazretilere inanan bir milletin mensubu olarak atatürke hazreti denmesi çoğu insana göre yakışır bir kelamdır.
kimsenin de öyle gördüğü yok a.q iftiracı fetoşçular.
Hazret kelimesi "Sayın" demektir.

adların başına saygı, övme, yüceltme amacıyla getirilen unvan. (tdk)

(bkz: uludağ sözlük mesaj silme rekoru)
hazret kelimesinin "sayın" anlamına geldiğini ve bu yüzden ayar manyağı olacağını bilmeden sıçılmış bir fettoşçu tespiti.

ayrıca, ben sözlükteki hiçbir kemalist arkadaştan veya chp'ye oy verdiği anlaşılan bir kişiden "hz. atatürk" lafını duymadım. aksine, geçmişteki yazışmalarda ve hitaplarda atatürk'e ve diğer yüksek rütbeli paşalara "paşa hazretleri" diye hitap edilirdi.

(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sıçmak) *
putlaştırma gibi bir şeyden bahsediliyor sanırım. yok öyle bir şey.

edit: tamamen fetocuların söylemidir.
(bkz: atatürk e şirk koşmak) beyninize ...
Hazreti kutsallık ifade eden bir sıfat değildir. Sadece saygıdır. Hiç duymayanlar için buyrun:

(bkz: Hz Fatih)
"sevgili atatürkçüğüm " adlı kitabı okumalıdırlar.
(bkz: hazreti)
(bkz: feto yu hazreti feto olarak görmek)
hazreti türkçe de sayın anlamına gelmektedirki atatürk de saygı değer bir insandır, bu sıfat ona az biledir.
Türk ve müslüman düşmanlığının kalesi olan vatikan'ın başındaki papaya Hazreti diyen Fethullah gülenin müridinin götünden yaptığı tespittir.
tipik bir fetoşcu yaftası. böyle bir düşünce şekli sadece beyin özürlülerde görülür.

bence atatürk'ün tek suçu sülalenizi sikmemesiydi. sikse kesin size yaranırdı. buna eminim.
gördüğüm kadarıyla var olmayan bir durumdur. şahsen ben görmedim atatürk'ü böyle gören birini. varsa yanlış yapıyor elbette. yalnız bir şey gördüğüme eminim; fethullah'ı peygamber belleyeni çok gördüm ben. onlara da bir bakmak lazım.
böylelerinin dini laiklik, kitabı da nutuktur.
'' ne tanrı nede kul olduğun olduğun'' için seni seviyorum cumhuriyet,göndere dikilen bayrağın kutsallığını öğrettiğin için seni seviyorum cumhuriyet seni seviyorum atam...
atatürk'ün putlaştırıldığını iddia eden insanların savıdır. gününün çoğunu ka'be'ye tapınmakla geçiren, kenefe bile hacca gidermiş gibi giden insanların "atatürk putu", "hz. atatürk" gibi laflarını duyup, tiksinç bir titremeyle kendime geliyorum.
(bkz: hayat ne garip değil mi vapurlar filan)
Dincilik yaparak inançlar üzerinden menfaat edinmeye çalışanlar olduğu gibi atatürkçü geçinip kendine sosyal bir sınıf oluşturmaya çalışanlarda var bu ülkede. Dinci değil dindar, atatürkçü değil atatürkçülüğü benimsemiş olmak önemlidir. Her görüş ve inançta çürük elmalar vardır. Ama kurunun yanında yaşı yakmak bizi birbirimizden ayırır.