bugün

atatürk ölmedi, şuramda buramda yaşıyor diyenlere verilmesi gereken cevaptır. evet belki bir anda söylenmesi karşı tarafın nefretini kazanmanızı sağlayabilir, ama koşullar ne olursa olsun bir insan bildiği gerçeği söylemelidir.

ben inanan bir insanım, kendimi öyle tanımlıyorum en azından. benim peygamberim benim için değerlidir, ama o da öldü. evet, bizim için ölüm takdiri ilahidir ve kaçınılmaz sondur. peygamberler bile ölür. ölümlü olmaları onların saygınlığını azaltmaz.

fakat insanlar içinde bir grup var ki ölümü kabullenemiyorlar, ölüm onlar için hep soğuk oldu ve olmaya devam edecek, çünkü onlar için yaşam sadece bu dünyadan ibaret, en azından kendileri öyle sanıyorlar.

evet beyler sizin için kabullenilmesi zor bir gerçeği açıklıyorum. atatürk öldü, yani yaşamıyor. ne kalbinizde, ne de içinizde yaşamıyor. inanmayan bir ultrason çektirsin baktırsın, bana baktılar yoktu. muhtemelen sizde de yoktur.

yok efendim biz de biliyoruz yaşamadığını, ama işte fikirleri yaşıyor o yüzden yaşıyor diyoruz, işte mecazi anlamda kullanıyoruz falan diyecekler de elbette çıkacaktır. olabilir, kısmen belki de doğrudur, ama bu mecazın altında yatan gerçekte budur. ölümü kabullenememek, ölümden korkmak, ölümün soğuk gelmesi ve insanı tanrısallaştırmak.

evet beyler atatürk ne peygamberdi ne de tanrı. öldü gitti herkes gibi. hatta sen de ölceksin bir gün ve tekrar dirildiğinde atatürk umrunda olmayacak. bırak atatürk'ü babanı tanımayacaksın.

kısacası benim güzel kardeşim hepimiz yavaş yavaş ölüyoruz, zaman hızla tükeniyor. bırakalım ona buna ağıt yakmayı da kendimizi kurtaralım
(bkz: benim naçiz bedenim elbet bir gün toprak olacaktır)
(bkz: ne kadar zeki bir çocuk)

(bkz: adın zeki mi zekiye mi)

Benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacaktır.
Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
http://img641.imageshack....img641/1706/yaamyormu.png

resimde görüldüğü gibi, ilk başlıkta "atatürk öldü yani yaşamıyor" cümlesine mukabil, atatürk'ün "ben yaşamış olmasaydım şu an bu cümleyi bu dilde kuramazdın" dediğini hisseder gibi oluyor insan.
"Ülkemiz sınırları içerisinde Tanrısallaştırılacak tek bir adam varsa, o da Atatürktür yeğen" diye cevap gelecek tespit.
(bkz: einstein ın sözlükte olma ihtimali)
(bkz: herkes ölür ama çok azı doğru düzgün yaşar)
ilkokullu mecaz anlamı diye birşey bilmeyen yazarın sıçtığı tespit.
başlıktaki ironiyi anlamayanların başlık altında süper zekalarını konuşturdukları görülmekte.
bu tabi aslında konuya vakıf olup kendine yedirememeden ileri gelmekte.
yoksa insan doğar büyür ve ölür. bu bilinmeyen ve ya daha snradan öğrenilecek bişey değil.
atatürk de vadesi dolmuş ve hakkın rahmetine kavuşmuştur.
lan bunu elif'in yanında söyleyeni döverim. baksanıza :(

http://www.izlesene.com/v...-diye-aglayan-elif/650466
(bkz: fikirler asla ölmez)
geçmişe takılı kalıp kendi sorumluluklarını başkasına atan arkadaşa söylenen söz.
https://www.youtube.com/watch?v=2ROcBagm8qw
sanırım dünyanın en salak insanlarının laflarıdır.

lan salak atatürk ün biz amaçlarını sevmişiz. nerdeeee...
atatürk kalplerde de ölmüş beyler .

atatürkcüyüm diyenlerin atatürk namına bir tane bile dikili ağaçları yok yahu .

ulan bari bir tane çeşme yaptırsaydınız gelen geçen su içerdi belki bir fatiha okurdu atatürke ama nerdee o beyin .