kafamda soru işaretleri oluşturan bir durum. neden mi ? erdoğan ve partililerinin kafası omlete dönmüş durumda. dikkat edersek erdoğan dan nefret eden herkes nerdeyse bu eylemleri içten içten desteklemekte.
bu durumdan nemalanmak isteyen chp ise sert kayaya çarptı. zira süheyl batum mülkiye de yumurta yemese de kafasına, konuşturulmadı. protestocular tarafından sistem partisi olmakla eleştirildi. aba altından yumurta gösterilince kaçtı.

şimdi soruyorum acaba atatürk partisinin başında olsa idi yine bu protestocular tarafından sistem partisi olmakla eleştirilip yumurta yermiydi kafasına. ve bu yumurtacılara destek verenler desteklermiydi bu gençleri. ve en önemli sorum atatürk ü korumak için çırpınıp duran ve hızını alamayıp gençlere dayak atan polisler yerin götüne sokulurmuydu. merak içindeyim vallahi.
adamına göre mumaledir. yaşasaydı yoluna güller atılırdı.

edit: çok fazla takdir edilmiştir. sağolunuz.
yahu adam memleketi kurtarmış...

belki yabancı güçlerin etkisinde olanlar hazımsızlıklarından atardı...
şeriat isterük, çığlığı ile yapılabilirdi.
hatırlayın, menemen olayını.
atatürk yaşasaydı o yumurtaları adamın götüne sokardı bir bir, o bu yüzden atatürk'tü, şimdikiler gibi çorbalık devlet adamı değildi.
atatürk ile tayyip kıyaslanamaz olduğu için atılmazdı.
kıyaslamamak lazım.
başarı ayrıdır, işlenen kusur ayrıdır.
bugün atatürk de aynı sisteme hizmet etmiş olsaydı şüphesiz o da eleştirilirdi.
zaman göre düşünmek lazım.
gül atılırdı, gül.
atılan yumurta'nın kimin neresinde kalıcağına , canlı yayında sms ler ile tüm türkiye karar verirdi..
yumurtanın atılıp atılmaması çok önemli değil aslında. zira, atatürk yaşasaydı eylemciler yumurta almak için kümese girmeden önce infaz edilmiş olurlardı.

atatürk, nasıl totaliter olunur iyi bilir. aferin ona.
Elini öper, emirlerini dinlemek isterdik...
Ona saygı, minnet ve şükranlarımızı bildirirdik...
atatürk'ün ingiliz ajanı olduğunu düşünen insanları gördükten sonra 'yumurta atan da tabii ki olurdu' dediğim durumdur..
halamın bıyıkları olsaydı amcam olur muydu ?
daha fazla yumurta yeseydin daha zeki olur muydun ?
daha zeki olsaydın böyle boştan varsayımlarla uğraşır mıydın ?

ee beyin bedava tabi. varsayım yapmakta öyle.
bizde herkese yumurta atacak biri mutlaka vardır.
Yaşadığı dönemde sistemin adamı olmadığını olmayacağını önce kendi yöneticilerine,komutan ve askerlerine,ekmeğini yediği havasını soluduğu topraklara,onları paylaştığı insanlara en sonunda o insanlarla tüm dünyaya göstermiş biri için böylesi bir başlık açılması ,ülkemiz insanının halini çok iyi anlatmaktadır.
(bkz: atmaya kalkanı çükerim valla)
atan kişi idam edileceği için, atılmazdı diye düşündürten soru.
atatürk yaşasaydı ve bir konferans verseydi.o salonda atatürke değilde salondaki atatürkçülere bir koli yumurta sallardam. (bkz: kraldan çok kralcı olmak)
tarihi kişilikler sözkonusu olunca tabii, mantık kıyas kabul etmiyor. şimdi onun devrinde yaşasaydık, düşünebiliyor musunuz, neler yapardık? veya o gün neler yapıyordu toplum:
- sattı memleketi. musul'u sattı, hatay'ı sattı. bu iş böyle gitmez.
+ yakında camileri de kapatacak, görürsünüz, demedi demeyin..
- ittihatçı düşmanı. ben hep dedim zaten. gördün mü dr. nazım'ı nasıl astı?
+ türk ocağını kapattı bakın bakın. yakında türkçüleri de sallandırır!
+ gazyağı dün kaç paraydı, bugün kaç oldu. çay yok, şeker yok. ne olacak bu memleketin hali?
vesaire...

ben bunları hakaret amacıyla söylemiyorum. yalnız bazı şeylerin içinde yaşamakla, onu tarihten okumak farklı oluyor, ona dikkat çekmek istedim.
kendisini koruyan özel bir kanuna sahip olduğu için muhtemelen atılmazdı ya da atacak olanlar iki kere düşünürdü sanki.
atatürk'ü koruma kanunu varken gerçek cevabı yazılamayacak sorudur.
öyle büyük insana yumurta atılmaz. it köpek belki yapardı . ama üniversite öğrencisi kesinlikle yapmazdı . aradaki farkı anlayana tabi.
atıl(a)mazdı.
hele bi yaşasın, o zaman bakarız ..
(bkz: ebeveyn cevapları vol 1)
bence atatürk göstericilere atardı.