bugün

aklı başında vatansever her türk gencinin en az bir defa aklına getirdiği sorudur.

hayatını her daim mustafa kemal atatürkümüzün yaptıklarına göre şekillendiren kemalist gençlik elbette ki bu sorunun da yanıtını arıyor, ve tabi ki de niyet okumak değil amacım ama bana göre; popüler kültürün icadı olan iphone'a karşı hayatını emperyalizmle mücadeleye adamış bir lider androidi tercih ederdi.

atama da galaxy s4 yakışırdı hani.

ne mutlu türküm diyene! 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramınız kutlu olsun!
(bkz: blackberry)
gereksiz sorudur.

atatürk , günümüz teknolojisini görme şansını yakalasaydı, gençlerin ve kendinin elinde türk üretimi bir iletişim aracı olurdu.
atatürk ericson a1018 kullanırdı.
bana kalırsa seçimi android olurdu.
--spoiler--
ben telefonun incesini severim

m.kemal atatürk
--spoiler--

(bkz: samsung galaxy s4)
yeni milli bir işletim sistemi çıkartılmasını isterdi.

önemli olan mantık...
Atatürk yaşasaydı kendi iletişim sistemimizi kurmuştuk şimdiye dünya markası olmuştuk.
atatürk yaşasaydı, türkiye kendi telefonunu yapardı ve onu kullanırdı.

not: iphone ve android, karşılaştırıabilecek şeyler değildir. biri teknoloji markasıyken, diğeri işletim sistemidir.
(bkz: samsung galaxy s4)
başlığı açan kişinin beyinsel faaliyetlerini sorgulatan soru.
atatürk yaşasaydı ikisini de seçmezdi muhtemelen kendimize ait bir teknoloji devimiz olurdu ve alayımız onu kullanırdı.
yaa hadi ben bu başlığı götümden uydurdum da, ciddi ciddi kendi bilişim devimiz olurdu diyen embesiller var. * ulen otomobilin icadı 1800'lerin sonu. e atatürk de hatrı sayılır süre ülkenin başındaydı, acaba neden bir araba markamız olmamış o zaman. canı sıkkındı zaar.

tanım: zor sorudur.
iphone tabi ki. kılıfı bile hazır.

görsel
atatürk yaşasaydı bence bu cihazları ülkeye sokmazdı. kendisi yaptırtmak için yollar denerdi. ve aselsanada yaptırdı.
Tübitak'ın yaptığı kriptolu telefonları kullanırdı.
atatürk nokia'dan şaşmazdı.
atatürk yaşasaydı yabancı işletim sistemli cihaz kullanmazdı.
atatürk bu günleri görseydi bütün dünyayı yenip kendi telefon markamızı üretmemizi sağlardı. hatta bütün dünya türk'lerin elinde olacağı için andıroyid epıl falan olmazdı.
Ataturk yasasaydi bu iki secenegin yanina bizim urettigimiz 3. bir secenek daha olurdu o da gider onu kullanirdi.
telgraf kullanır türk kahvesi içer yobaz s*kerdi. huylu huyundan vazgeçmez azizim ...