bugün

ülkenin çok büyük bir kısmı atatürk'ün adını sadece bu cümle içinde kullanırlar. başka bir yerde< zamanda atatürk akıllarına gelmez.
şu andaki haliyle (+geçmişiyle de) elbette eleştirilecek çok yönü olmakla birlikte, bu yönleri düzeltme yönünde yapıcı eleştiri yapmak yerine ısrarla chp'yi kapatma empozesi yapma sloganlarına bir örnek dahadır. anlaşılan referandumla "atı alana üsküdar'ı geçirmek" yetmedi, ortalıkta kurumsal anlamda kayda değer bir muhalefet te kalmasın, tamamen kendileri çalıp kendileri oynasın istiyor bazı eşhas. bu istek te ya bilinçaltından böyle sloganlarla taşıyor, ya da halkın bilinçaltına habire "chp'nin kapatılması" mesajı yollanarak ileriye dönük zemin hazırlanmaya çalışılıyor. bilemedim tam.
şu anki chp ile akepe arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum.
kapatmasa bile bir ayar verirdi.
atatürk şimdiyi geç bir 10 sene daha yaşasa bugün çok farklı bir ülkede yaşıyor olurduk.
Ülkücü iddasıdır. Ayrıcada bi sikim brceremediniz diye kızardı chp ye.
Adam diktatör kapatırdı tabi.
Mustafa kemal partinin bu hale gelmesine amerikan müdahalesine açık olmasına asla izin vermezdi.

Adam hayatını ülkeye adamış bunlar gibi %25 aldık oyumuzu yükselttik demezdi. Bunların derdi ülke değil kişisel çıkarı.

Ben olsam milyon kere istifa ederdim . Neymiş muhalefet yapıyormus. Ulan ülke gidiyor elden sen iki cümle edemediğin halde hala genel başkanım diye geziyorsun.
boş bir iddiadır. atamız yaşıyor olsa zaten chp bu halde olmaz ortada a.k p diye bir parti olmaz hatta bu dini kullanıp siyaset yapan tiplerin hiç birisi olmazdı. muhtemelen cumhuriyet kurulduğundan beri chp den ( veya ismi değişebilir yeter ki başında atatürk olsun ) başka iktidar görmezdi bu topraklar.

ve herkes emin olsun şu anda yaşadığımız güzel şeylerin 10 misli iyisini yaşıyor olurduk. bu topraklara böyle bir insan bir daha gelir mi bilinmez ancak böylesi gelmez orası kesin. bir adam düşün ki tek eleştirildiği konu alkol kullanması olsun sigarası olsun devletin ve milletin hediye ettiği ve tekrar devlete bıraktığı bir yat olsun. yok efendim birilerini astırmışmış bilmem neymiş dünyanın neresine giderseniz gidin vatana ihanet eden düşman ile iş birliği yapan soysuzların sonu hep yağlı ilmektir. dolayısı ile elle tutulur şekilde eleştirebilecek bir şeyi olmayan tek liderdir öylede kalacaktır..
kapatmazdı... Sadece ilk amacına uygun olarak kişileri ve yönetimini tekrar düzenlerdi.
atatürk yaşasa chp bu hale gelmezdi .
K. Atatürk yaşasaydı chp yi iktidara taşırdı...

Mercimek beyinli olup olmamaya karar verememe sorunsalı...
(bkz: bilmiyorum)

bence kapatmaz. kürtleri ve ermenileri keserdi.
Mantıksızlıkta uzay bir önerme.

Chp atatürk'ün partisi. Neden kapatsın?
Chp atatürk ilkelerini benimsemiş bir başkanın idaresinde olurdu.
Atatürk yaşasa bugün atatürk'ün adını ağzına alamayan ya da öylesine alan kılıçdaroğlu ekibinin hiçbiri partinin kapısından bile geçemezdi.
Vallaha onu bunu bilmem, rte ye karşı, fetö adayını çatı aday diye çıkaranı sikinden asardı, adı chp olmuş abc olmuş fark etmez.

Lakin önce beni asardı, bok herif niye kurtarıcı bekliyorsun diye.
Atatürk yaşasaydı bugünün CHP nin değil, MHP'nin genel Başkanı olurdu.

inönü dangalağı yaşasaydı CHP li olurdu, o ayrı konu tabii.
akplilerin her dötü sıkıştığında atatürk'e sarılmasıdır. klasikleşti. kimse yemiyor artık.

şimdi silktirip gidin.
atatürk yaşasaydı akp olmazdı, chp de böyle olmazdı. atatürk geri dönse ilk iş akp'yi kapatmazdı. çünkü atatürk geri dönse akpliler ilk iş olarak memleketten uzarlardı.
Atatürk yaşasaydi aklı baliğ olan oyunu verirdi. Nitekim Türkiye'nin Atatürk özlemini karşılayacak olan şimdilerde chp ya da Kılıçtaroğlu değildir. Kapatırdı..
kapatırdı demeyelim de çok adam kovardı partiden o kesin .
Hatta kemal kılıçdaroğlu'na partiyi mahvetmişsin aferin. Yeni rütben kaldırım mühendisi derdi.
eğer atatürk yaşasaydı benim türk gençliğine emanet edeceğim gençler bunlar mı diye düşünürdü.
kardeşim yasasaydı bişeyi kapatmazdı bu adam bunu bi anlayın amk. kapatırsa bunun adı diktatörlük olur. atatürk böyle biri değil.
Keşke yaşasaydı dedirtecek sebeplerden biri.
Ilk is meclisi kapamak olurdu. Yeni bir meclisi kurardi ondan eminim.